Powiązane leki
(opisy)

Additiva Calcium (Calcium carbonicum)

Multi Calcium 500 D plus C

Calcium (Aflofarm) (Calcii glubionas, Calcii lactobionas)

Calcium 300

Calcium 500 (Calcii lactogluconas)

Calcium 500 D (Acidum ascorbicum, Calcii lactogluconas, Colecalciferolum)

Calcium C

Calcium Krystalicznie Czyste

Calcium Pliva

Calcium-Sandoz + Vitaminum C (Calcii glubionas, Calcii carbonas, Acidum ascorbicum)

Tagi

niedobor dziecko przyswajalny zastrzyk karmic wapn wapno calcium organizm naturalny

Fora dyskusyjne

zobacz CYTRYNIANY (19)

zobacz skorupki jaj (1)

zobacz zmęczenie (22)

zobacz W jaki sposob mozna wyplukac nadmiar wapnia w organizmie ? (1)

zobacz wyniki badania moczu (1)

zobacz pytanie o calcium (24)

zobacz Jakie Wapno pić najlepiej ? - Jakiej firmy? (1)

zobacz czerwone plamy na wewnetrznej stronie rąk (1)

zobacz czerwony babel na penisie (chyba po ugryzieniu komara} (5)

zobacz gronkowiec (0)

zobacz DIETA DLA ALERGIKA (1)

zobacz dren i wapń przy okazji (1)

zobacz interpretacja wyników(TSH, FT3, FT4) (1)

zobacz wapń (9)

zobacz problem : ( ( tężyczka. (1)

calcium

dady, 17-08-1998, 13:51

Czy ktos orientuje się jaki efekt daj zastrzyki z Calcium, chodzi oczywicie o pakowanie. Słyszałem od ludzi którzy bior, że rzeczywicie ładnie się rozwija budowa ciała, szczególnie dobrze wpływa na pogrubienie karku. Czy to prawda? Ile można brać aby nie przeginać? Pozdrawiam. dady [at] box43.gnet.pl

Re: calcium | malgor, 18-08-1998, 02:40

bzdury

dady napisał(a) w wiadomości: ...
Czy ktos orientuje się jaki efekt daj zastrzyki z Calcium, chodzi oczywicie o pakowanie. Słyszałem od ludzi którzy bior, że rzeczywicie ładnie się rozwija budowa ciała, szczególnie dobrze wpływa na pogrubienie karku. Czy to prawda? Ile można brać aby nie przeginać? Pozdrawiam. dady [at] box43.gnet.pl

Re: calcium | Przegladarka, 18-08-1998, 15:15

dady pisze:
Czy ktos orientuje się jaki efekt daj zastrzyki z Calcium, chodzi oczywicie o pakowanie.
Calcium drogi kolego to popularnie mowiac "wapno", czyli sole wapnia. Nie wiem po kiego grzyba chcesz je brac w zastrzykach, skoro mozna spozywac je w diecie. Co do pakowania, to raczej specjalnie Ci nie pomoze.

Słyszałem od ludzi którzy bior, że rzeczywicie ładnie się rozwija budowa ciała, szczególnie dobrze wpływa na pogrubienie karku.
Wybacz, ale chyba od nadmiaru zastrzykow zwapnialy im mozgi ;-> Kulturysci powinni sie dobrze odzywiac, ale zeby wapn wplywal na kark... To juz przegiecie.

Duzo zdrowia (i jak najmniej zastrzykow!), J [at] nekmailto:aids [at] ats.plwww.aids.ats.pl
!-> "Przegladarka" jest kontem wspolnym dla Gazety Lodzkiej !-> Konto internet [at] lodz.gazeta.pl nie przyjmuje poczty!!!

Re: calcium | , 19-08-1998, 17:26

Czy ktos orientuje się jaki efekt daj zastrzyki z Calcium, chodzi
Nadmiar wapnia powoduje, ze osadzaja sie jego zwiazki tam, gdzie nie trzeba, np. powstaje kamien nazebny, wapnieja tetnice (to znaczy pokrywajace od wewnatrz ich scianki zwiazki powstale z cholesterolu wchlaniaja jego zwiazki, i przez to staja sie trudniejsze do rozpuszczenia, i mniej elastyczne; skutek: jeszcze bardziej pogarsza sie krazenie krwi). Z kolei jego niedobor grozi krzywica u dzieci, a osteoporoza u starszych (niby to choroba podeszlego wieku, ale wczesniejszy niedobor wapnia ma na nia duzy wplyw).

Jurek

Re: calcium | Jola Backiel, 20-08-1998, 14:41

Nadmiar wapnia powoduje, ze osadzaja sie jego zwiazki tam, gdzie nie trzeba, np. powstaje kamien nazebny, wapnieja tetnice (to znaczy pokrywajace od wewnatrz ich scianki zwiazki powstale z cholesterolu wchlaniaja jego zwiazki, i przez to staja sie trudniejsze do rozpuszczenia, i mniej elastyczne; skutek: jeszcze bardziej pogarsza sie krazenie krwi). Z kolei jego niedobor grozi krzywica u dzieci, a osteoporoza u starszych (niby to choroba podeszlego wieku, ale wczesniejszy niedobor wapnia ma na nia duzy wplyw).

Temat wapnia w organizmie mnie interesuje i chciałabym się o tym nieco dowiedzieć: - jak zbadać czy jest go za dużo czy za mało? - czym się objawia niedobór wapnia? - jakie są różnice między Calcium gluconicum, Calcium pantothenicum a Calcium carbonicum czy Calcium lacticum - takie nazwy znalazłam, ale oprócz wyjaśnienia, że jeden to mleczan wapnia inny glukonian wapnia więcej nic nie wygrzebałam :( Chciałabym wiedzieć do czego który jest ...

Proszę o wytłumaczenie jak dla laika :) Karmię małe dziecko a zabroniono mi (alergia) jeść produkty mleczne (mleko, sery) oraz ryby. A ileż można opychać się natką pietruszki?? Z góry dziękuję za wyjaśnienia. Pozdrawiam,

Jola jola [at] infeco.pb.bialystok.pl infeco.pb.bialystok.pl/~jola/

Re: calcium | , 24-08-1998, 14:24

Temat wapnia w organizmie mnie interesuje i chciałabym się o tym nieco - jak zbadać czy jest go za dużo czy za mało?
Jolu,

Byc moze daloby sie sprawdzic przy badaniu krwi, ile jest w niej wapnia - nie pamietam, niektore przychodnie badaja sod i potas, wiec moze wapn tez by zbadali, moze zapytaj internisty, powinien wiedziec gdzie to badaja.

- czym się objawia niedobór wapnia?
Najgorze to, ze jak sie objawia, to juz troche za pozno by uniknac powaznej szkody. Niedobor wapnia powoduje odwapnienie kosci i zebow - ze skutkiem takim, ze zeby sa bardziej podatne na prochnice, a kosci na zlamanie (tyle, ze w starszym wieku, gdy nic sie nie da zrobic).

Mysle, ze ze wzgledu na ewentualne skutki odwapnienia dobrze byloby utrzymywac w miare wysoki poziom wapnia w organizmie. Zwlaszcza przy karmieniu. Ja uwazam, ze dopoki nie tworzy sie kamien nazebny w takiej ilosci, ze trzeba niezle sie nameczyc przy myciu zebow, zeby go zetrzec - wapnia nie jest za duzo.

- jakie są różnice między Calcium gluconicum, Calcium pantothenicum a
Podejrzewam, ze jesli chodzi o skutki - to zadne. No, moze z paroma wyjatkami. Sa one solami wapnia, po to zeby je zazyc trzeba je jakos rozpuscic - a wtedy jony wapniowe sa wchlaniane niezaleznie od jonow kwasu. Tyle ze: Calcium pantothenicum - kwas pantotenowy jest, o ile pamietam, ktoras z witamin, i pewnie bardziej dziala na organizm od samego wapnia; calcium carbonicum to chyba weglan wapnia? jest nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszcza sie po dodaniu kwasu, a w zoladku wydziela sie z niego dwutlenek wegla, co niekoniecznie musi byc zdrowe, ale nie zaszkodzi bardziej od wody gazowanej, i jesli jest skladnikiem leku, to pewnie jest w nim rowniez jakis kwas, i to w nadmiarze - efekt jest taki, ze dwutlenek wegla wydziela sie przy rozpuszczaniu.

Proszę o wytłumaczenie jak dla laika :) Karmię małe dziecko a zabroniono mi (alergia) jeść produkty mleczne (mleko, sery) oraz ryby. A ileż można
Sam jestem laikiem ;-). Ale z tego, co pamietam, to: - wapnia jest najwiecej w szprotkach, i w mleku, inne produkty zawieraja go malo, i byc moze za malo; - zapotrzebowanie na wapn jest najwieksze podczas karmienia (moja mama stracila kilka zebow przez to, ze nie uzupelniala braku wapnia podczas karmienia); nie jestem pewien, ale chyba ponad gram dziennie, to powinno byc w dowolnym podreczniku zywienia, niestety nie mam takiego w domu :-( - ze wzgledu na to, ze wapn jest bardzo potrzebny dziecku, organizm matki zuzywa wszystkie rezerwy, i ze moze to byc grozne dla jej zdrowia. Wiec moze warto zadbac o to, by nie bylo go za malo, przynajmniej podczas karmienia. No, moze nie tak zeby miec na zebach gruba warstwe kamienia, bo niezdrowo (duzo w tym bakterii) i dentysta bedzie na to narzekac, ale poza tym lepiej chyba troche za duzo niz za malo.

Jurek

Re: calcium | , 05-09-1998, 00:07

On 24 Aug 1998 14:24:07 +0200, jt [at] fuw.edu.pl (Jerzy Tarasiuk) wrote:

- wapnia jest najwiecej w szprotkach, i w mleku, inne
^^^^^^^^^^ Tylko czy ten wapn w osciach jest przyswajalny?

A tak powaznie, to czy publikowane w roznych miejscach tabele podajace sklad i kalorycznosc pokarmow, uwzgledniaja ich przyswajalnosc? Czy do tych tabel mozna miec zaufanie? Czy nie jest przypadkiem tak, jak to kiedys bylo ze szpinakiem, ze cale pokolenia dzieci byly zmuszane do jego jedzenia, bo powszechnie byl powielany popelniony w jakiejs ksiazce blad drukarski, ktory to sprawil, ze szpinak mial jakoby duzo wiecej zelaza od innych roslin?

gr

Re: calcium | Piotr Solarz, 05-09-1998, 08:13

Grzegorz Redlarski napisał(a) w artykule ... : On 24 Aug 1998 14:24:07 +0200, jt [at] fuw.edu.pl (Jerzy Tarasiuk) wrote: : : >- wapnia jest najwiecej w szprotkach, i w mleku, inne : ^^^^^^^^^^ : Tylko czy ten wapn w osciach jest przyswajalny?

W zoladku powstaje CaCl2 niezaleznie od naturalnego zrodla. Wiec jest przyswajalny.

Piotrek

Re: calcium | , 07-09-1998, 01:07

On Sat, 5 Sep 1998 06:13:45, "Piotr Solarz" wrote:

: On 24 Aug 1998 14:24:07 +0200, jt [at] fuw.edu.pl (Jerzy Tarasiuk) wrote: : :- wapnia jest najwiecej w szprotkach, i w mleku, inne : ^^^^^^^^^^ : Tylko czy ten wapn w osciach jest przyswajalny?

W zoladku powstaje CaCl2 niezaleznie od naturalnego zrodla. Wiec jest przyswajalny.
To najedz się gipsu... zobaczymy, jak będziesz przyswajał. Na szczęście w kościach i ościach jest głównie węglan wapnia, rzeczywiście rozpuszczalny w kwasie solnym.

Pozdrawiam,

Jan.

PS. Mój adres: nowhere = Polbox.

Re: calcium | Piotr Solarz, 07-09-1998, 20:17

Jan Stożek napisał(a) w artykule W zoladku powstaje CaCl2 niezaleznie od naturalnego zrodla. Wiec jest : > przyswajalny. : : To najedz się gipsu... zobaczymy, jak będziesz przyswajał. Na : szczęście w kościach i ościach jest głównie węglan wapnia, : rzeczywiście rozpuszczalny w kwasie solnym. : Pisałem o naturalnych źródłach = z organizmów żywych . Co do siarczanu wapnia to nie wydaje mi się, iż jest to naturalne źródło wapnia chyba, że jest się geo-cośtam, a nie bio-cośtam.

Piotrek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko

Poradnik karmiącej matki Poradnik karmiącej matki

Jak żyć z neurotycznym psem Jak żyć z neurotycznym psem

Propedeutyka pediatrii Propedeutyka pediatrii

101 metod oczyszczania organizmu 101 metod oczyszczania organizmu