Powiązane leki
(opisy)

AprilGen (Quinaprilum)

Aprovel (Irbesartanum)

Diovan (Valsartanum)

Moxogamma (Moxonidinum)

Q-pril (Quinaprilum)

Cardiotensin (Moexiprili hydrochloridum)

Diroton (Lisinoprilum)

Ebivol (Nebivololum)

Lakea (Losartanum kalicum)

Lisinoratio (Lisinoprilum)

Tagi

zimny cisnienie mroczek niski glowa ziemia obnizac serce puls wysoki

Fora dyskusyjne

zobacz NISKIE CISNIENIE A WYSOKI PULS (4)

zobacz WYSOKI PULS (0)

zobacz Niskie ciśnienie, wysoki puls, zmęczenie (6)

zobacz krew z nosa,niska temperatura,wysoki puls, bóle serca etc. (4)

zobacz Po zawale serca (1)

zobacz wysokie tętno,przy niskim cisnieniu (5)

zobacz Wysokie cisnienie i jeszcze wiekszy puls (3)

zobacz Wysoki Puls (14)

zobacz niskie ciśnienie- co robić ? (12)

zobacz Niskie ciśnienie, bardzo wolne tętno, uderzenia "do szyi" (1)

zobacz zbyt wolna akcja serca (1)

zobacz Niskie ciśnienie rozkurczowe. Co mi może być? (6)

zobacz CIŚNIENIE (1)

zobacz Niskie cisnienie (0)

zobacz problemy z krążeniem? (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Niskie ciśnienie i za wysoki puls

Niskie ciśnienie i za wysoki puls

Kaja, 22-07-2002, 04:33

Witam!

Mam bardzo niskie ciśnienie,ale z tym jeszcze daje się żyć, bo jestem przyzwyczajona do takiego ciśnienia, ale bardzo mnie męczy za wysoki puls...Przy pulsie 90-100 strasznie mnie boli głowa, szczególnie przy stąpaniu po ziemi, tzn chodzeniu.Strasznie mnie "łupie", szczególnie z tyłu głowy. Ostatnio, w te upały miałam ciśnienie 87:54, a puls 100...I to właśnie ten puls mnie dobijał. Czy są jakieś lekarstwa na obniżenie pulsu?

-- Kaja

Re: Niskie ciśnienie i za wysoki puls | KM, 22-07-2002, 18:49

Użytkownik "Kaja" napisał w wiadomości news:ahfkc1$nve$1 [at] news.tpi.pl...
Witam!

Mam bardzo niskie ciśnienie,ale z tym jeszcze daje się żyć, bo jestem przyzwyczajona do takiego ciśnienia, ale bardzo mnie męczy za wysoki puls...Przy pulsie 90-100 strasznie mnie boli głowa, szczególnie przy stąpaniu po ziemi, tzn chodzeniu.Strasznie mnie "łupie", szczególnie z tyłu głowy. Ostatnio, w te upały miałam ciśnienie 87:54, a puls 100...I to właśnie ten puls mnie dobijał. Czy są jakieś lekarstwa na obniżenie pulsu?
Niskie cisnienie = przyspieszona czynnosc serca. Aby przy nizszym cisnieniu utrzymac prawidlowy przeplyw krwi przez tkanki, serce musi szybciej pracowac. Sa leki obnizajace czestosc pracy serca ale obnizaja one rowniez cisnienie i wtedy: mroczki przed oczami, wirujace plamy i lezymy zlani zimnym potem na ziemi, omdlenie.

Re: Niskie ciśnienie i za wysoki puls | Kaja, 23-07-2002, 00:28

KM wrote:
Niskie cisnienie = przyspieszona czynnosc serca. Aby przy nizszym cisnieniu utrzymac prawidlowy przeplyw krwi przez tkanki, serce musi szybciej pracowac. Sa leki obnizajace czestosc pracy serca ale obnizaja one rowniez cisnienie i wtedy: mroczki przed oczami, wirujace plamy i lezymy zlani zimnym potem na ziemi, omdlenie.
Ja kiedyś po Pentatytrytolu,to padłam na łóżko i długo nie mogłam się podnieść...Dobrze,że byłam wtedy w domu... Pan doktor wiedział wtedy jakie mam ciśnienie i nie powinien mi tych proszków zapisywać.

Pozdrawiam,

Kaja

Re: Niskie ciśnienie i za wysoki puls | Xena d. Bazyl, 23-07-2002, 02:44

Użytkownik "Kaja" napisał w wiadomości news:ahhts9$hbe$1 [at] news.tpi.pl...
KM wrote:
Ja kiedyś po Pentatytrytolu,to padłam na łóżko i długo nie mogłam się podnieść...Dobrze,że byłam wtedy w domu... Pan doktor wiedział wtedy jakie mam ciśnienie i nie powinien mi tych proszków zapisywać.

Urzekła mnie Twoja historia... ;-) MSPANC

-- Pozdrówka Tatiana

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Su Dżok. Nasionoterapia Su Dżok. Nasionoterapia

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Kalejdoskop sonograficzny Kalejdoskop sonograficzny