Tagi

opadac dialog zapalny dosik przyspieszyc bialko podwyzszony absinth prawidlowy kobieta

Fora dyskusyjne

zobacz Leukocyty a OB (9)

zobacz PODWYZSZONE PLT do 542, duża ilość białka c-reaktynego 29,4 (5)

zobacz Proszę o pomoc w interpretacji wyników (2)

zobacz Niepokój, bladość skóry, przyspieszone bicie serca (2)

zobacz Zmiany w okolicy piersi (1)

zobacz straszna rana (1)

zobacz przyśpieszone tętno. (4)

zobacz prosze o zinterpretowanie wynikow moczu (3)

zobacz Wypis ze szpitala - interpretacja (0)

zobacz Podwyższona bilirubina całkowita. (9)

zobacz Bolące gardlo a podwyższone CRP (4)

zobacz białko w moczu, reszta badań OK (0)

zobacz Podwyższone białko w moczu (7)

zobacz Nadmiar Białka W Moczu (1)

zobacz Powtarzanie tych samych czynności (14)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » podwyzszone OB

podwyzszone OB

DOSik, 31-07-2002, 16:09

Pisze z pewnym problemem, mam od wielu lat podwyzszone OB (16/22). Jestem 46 - letnia kobieta. [a to oczywiscie nick syna :-)]

Re: podwyzszone OB | Mariusz Maksiński, 31-07-2002, 16:33

Użytkownik "DOSik" napisał w wiadomości news:ai8jqf$ct3$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Pisze z pewnym problemem, mam od wielu lat podwyzszone OB (16/22). Jestem 46 - letnia kobieta. [a to oczywiscie nick syna :-)]
Witam. Prawidłowy odczyn Biernackiego (OB) dla kobiet poniżej 60 r.ż. wynosi do 12 mm/h. Jest wiele przyczyn podwyższonego OB. Do fizjologicznego (prawidłowego) przyspieszonego opadania erytrocytów dochodzi podczas : ciąży, miesiączki, w podeszłym wielu, po posiłku a nawet gorącej kąpieli. Natomiast do "patologicznego" przyspieszonego opadania dochodzi podczas wszelkich stanów zapalnych (ostre lub przewlekłe stany zapalne), choroby reumatyczne, urazy, złamania, niedokrwistości. Niektóre leki taki jak : morfina, metylodopa czy witamina A również podwyższają opad krwinek. OB jest również przyspieszone w próbkach krwi z podwyższonym stężeniem fibrynogenu ( białko uczestniczące w krzepnięciu krwi), alfa lub beta globulin ( białka surowicy krwi). Mariusz Maksiński - Technik Analityki med.

Re: podwyzszone OB | KM, 01-08-2002, 14:00

Użytkownik "DOSik" napisał w wiadomości news:ai8jqf$ct3$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Skoro od kilku lat jest takie OB i poza tym wszytko OK to niech sobie bedzie. Nie leczy sie wynikow tylko chorych ludzi !!!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Żywienie kobiet w ciąży Żywienie kobiet w ciąży

Dialogi z Mistrzem. Psychologiczne studium relacji mistrz - uczeń Dialogi z Mistrzem. Psychologiczne studium relacji mistrz - uczeń

Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów