Tagi

niski podniesc wypadek czuc zapal zagrozic aspiryna zona cisnienie cukierek

Fora dyskusyjne

zobacz bardzo niskie cieśnienie-czy można to leczyć (7)

zobacz Ból komory serca, ciśnienie trupa (5)

zobacz Zawroty głowy i mdłości (4)

zobacz Problem z okiem (15)

zobacz Pisk w szach pomocy (1)

zobacz Nadciśnienie. (0)

zobacz Problemy z mostkiem/żebrem (1)

zobacz interpretacja wyników krwi. (4)

zobacz Niskie ciśnienie, drętwienie kończyn. (0)

zobacz Nietolerancja alkoholu (4)

zobacz slabosc (1)

zobacz Niski puls, niskie ciśnienie, czy to groźne ? (6)

zobacz niskie ciśnienie- co robić ? (12)

zobacz niskie tętno? (1)

zobacz Bardzo wysokie cisnienie krwi, pozniej bardzo niskie (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Bardzo niskie ciśnienie !

Bardzo niskie ciśnienie !

mario, 06-08-2002, 12:01

Witam!

Czy może ktoś polecić jakiś środek na leczenie niskiego ciśnienia. Moja żona ma 28 lat i ma bardzo niskie ciśnienie 90 na 60, czasami 100 na 70 ale to jest już dobre. Czy ktoś ma podobny problem i jakoś temu zapobiega. Myślę o jakiś lekach oprócz zalecanego konika lub lampki wina na podniesienie.

Re: Bardzo niskie ciśnienie ! | asmira, 06-08-2002, 11:50

Czy może ktoś polecić jakiś środek na leczenie niskiego ciśnienia. Moja żona ma 28 lat i ma bardzo niskie ciśnienie 90 na 60, czasami 100 na 70 ale to jest już dobre. Czy ktoś ma podobny problem i jakoś temu zapobiega. Myślę o jakiś lekach oprócz zalecanego konika lub lampki wina na podniesienie.
Moje ciśnienie oscyluje w tych samych okolicach (95/60 - 110/70). Nadmienię, że jestem w 6 m-cu ciąży i w zasadzie powinno się trochę podnieść. Mnie tam raczej nie przeszkadza w życiu. Czasem tylko zasypiam na stojąco. Poza tym jak czuję się nieciekawie w związku z tym ciśnieniem, więcej się ruszam i już jest lepiej.

pozdr. Asmira

Re: Bardzo niskie ciśnienie ! | Don, 06-08-2002, 18:04

mario napisał(a) w wiadomości: ...
Witam. A czy ktos moglby napisac jakies sa objawy niskiego cisnienia ?

Pozdrawiam Don

Odp: Bardzo niskie ciśnienie ! | Cherokee gd, 07-08-2002, 01:51

A czy ktos moglby napisac jakies sa objawy niskiego cisnienia ?
Zawroty głowy, np. przy wstawaniu z pozycji klęczącej, połaczone z "ciemnościa przed oczami", uczucie, że np. bardzo chcesz ruszyc ręką, a nie możesz jej podnieść, ziewanie, senność, czasem otępienie. Piszę, jak ja się czuję, nie wiem, co na to medycyna.

Pomaga mi poranna kawa i duża ilość wypijanych płynów (bezalkoholowych, naturalnie).

pozdr

cherokee

Re: Bardzo niskie ciśnienie ! | Marta Wieszczycka, 08-08-2002, 14:11

Użytkownik "mario" napisał w wiadomości news:ainqhg$hvs$1 [at] news.tpi.pl...
Witam!

Mi zdarza sie nawet 80/50. Zaznaczam, ze nie jestem dzieckiem. Najwiekszym zagrozeniem moga byc lekarze, w czasie wypadku z utrata przytomnosci :-)) Moga Ci rozkroic zone, w poszukiwaniu krwotoku wewnetrznego. Drugie zagrozenie, to omdlenia. Jesli zona nie daj Boze porusza sie komunikacja miejska, to stojac przez jakis czas nieruchomo, szczegolnie w upal, moze zemdlec i niefortunnie upasc. Ten sam problem grozi jej, jesli stoi np. na mszy. Ale to nie jest choroba i nie widze powodu, zeby ja jakos z zapalem leczyc. Ja, kiedy jest mi troche slabo, biore 2 cukierki z guarana (swoja droga przepyszne, glowny problem, to zeby przypadkiem nie zabic jakiegos wysokocisnieniowca, bo tym nie nalezy jednak bezmyslnie ludzi czestowac :-) Sa tez roznego rodzaju cukierki z kofeina (np. kopiko, bardzo smaczne). I uwazam, ze to swietnie, ze akurat w tym wypadku nie trzeba wcale stosowac groznych lekow i narazac sie na ich skutki uboczne, skoro leczenie objawowe moze polegac na zajadaniu sie od czasu do czasu (odpowiednimi) slodyczami :-)) Pozdrawiam, MArta

Re: Bardzo niskie ciśnienie ! | GosiaH, 09-08-2002, 13:58

Dnia 2002-08-08 12:11, Użytkownik Marta Wieszczycka napisał:
Użytkownik "mario" napisał w wiadomości news:ainqhg$hvs$1 [at] news.tpi.pl...

Mi zdarza sie nawet 80/50. Zaznaczam, ze nie jestem dzieckiem.
Tak, mnie się zdarzały "lepsze" wyniki, 60/45 i też był spox.

CIACH

skoro leczenie objawowe moze polegac na zajadaniu sie od czasu do czasu (odpowiednimi) slodyczami :-))
a ja znów złyszałam o zbawiennym działaniu aspiryny (choroba wie dlaczego) Może któryś z występujących lekarzy by to powyjaśniał? Dzięki

Pozdrawiam z Krakowa GosiaH

Re: Bardzo niskie ciśnienie ! | Marta Wieszczycka, 11-08-2002, 02:50

Użytkownik "GosiaH" napisał w wiadomości news:3D53924B.4030506 [at] poczta.onet.pl...

a ja znów złyszałam o zbawiennym działaniu aspiryny (choroba wie dlaczego) Może któryś z występujących lekarzy by to powyjaśniał? Dzięki
Nie jestem lekarzem, ale z tego co wiem, to aspiryne uzywaja z zapalem raczej zawalowcy, bo zmniejsza krzepliwosc krwi, ale zeby niskocisnieniowcy... Troche trudno mi w to uwierzyc. Pozdrawiam, MArta

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Komunikowanie się lekarza z pacjentem Komunikowanie się lekarza z pacjentem

Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca

Medycyna zagrożeń i urazów radiacyjnych Medycyna zagrożeń i urazów radiacyjnych