Powiązane leki
(opisy)

Petroselin

Woda utleniona (Hydrogenii peroxidum)

Bionect

Fenistil na Rany

Peroxygel (Hydrogenii peroxidum)

Antytoksyna jadu żmij (Antitoxinum vipericum)

Bepanthen Plus (Chlorhexidini hydrochloridum, Dexpanthenolum)

Altix (Aluminii acetotartras)

Aquacel

Baneocin (Bacitracinum, Neomycini sulfas)

Tagi

kleszcz zostera alien usunac ukasic przegladnac wakacje utlenic zakazic rana

Fora dyskusyjne

zobacz Rana na stopie (7)

zobacz Ciąża a kleszcz (3)

zobacz Borelioza (2)

zobacz Ukąszenie kleszcza (2)

zobacz Ukąszenie po kleszczu (1)

zobacz Rozprzestrzeniające się plamy na nogach. Bolerioza? (6)

zobacz Czerowanka plamka pod pierisą (0)

zobacz Ugryzienie Kleszcza - jakiś związek? (6)

zobacz Borelioza (5)

zobacz bezskutecznosc lekarzy (2)

zobacz Dziwne ukąszenie (5)

zobacz czy kawałek kleszcza może wejść pod skóre człowieka (2)

zobacz Kleszcze (7)

zobacz Ukąszenie kleszcza (5)

zobacz Ukąszenie kleszcza (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ukaszenie kleszcza

Ukaszenie kleszcza

Alien, 01-09-2002, 17:38

Witam! Jakieś 3 tygodnie temu zostałem zaatakowany przez kleszcza. Mam w związku z tym pytanie. Czym leczyć ranę po ukąszeniu? Czy jest jakaś maść, która przyspieszy gojenie? Ja do tej pory polewałem tą ranjedynie wodą utlenioną, ale to nic nie pomagało. Z góry dzięki pozdrawiam Alien

Re: Ukaszenie kleszcza | zoster, 01-09-2002, 20:18

Alien wrote:
Witam! Jakieś 3 tygodnie temu zostałem zaatakowany przez kleszcza. Mam w związku z tym pytanie. Czym leczyć ranę po ukąszeniu? Czy jest jakaś maść, która przyspieszy gojenie? Ja do tej pory polewałem tą ranjedynie wodą utlenioną, ale to nic nie pomagało. Z góry dzięki pozdrawiam Alien
To znaczy ze kleszcze sam usunales? Jesli tak to bardzo nierozsadne, powinien to zrobic chirurg. Zreszta teraz tez powinienes pojsc z tym do lekarza, trzeba sprawdzic czy nie zostaly tam jakies czesci kleszcza. Fakt ze przez 3 tygodnie sie nie zagoilo moze swiadczyc o zakazeniu rany.

Re: Ukaszenie kleszcza | Mirfak, 01-09-2002, 20:22

trzeba zrobic testy na Borelioze

Uzytkownik "zoster" napisal w wiadomosci news:3D723DE7.90509 [at] pf.pl...

Alien wrote:
związku z
utlenioną,
To znaczy ze kleszcze sam usunales? Jesli tak to bardzo nierozsadne, powinien to zrobic chirurg. Zreszta teraz tez powinienes pojsc z tym do lekarza, trzeba sprawdzic czy nie zostaly tam jakies czesci kleszcza. Fakt ze przez 3 tygodnie sie nie zagoilo moze swiadczyc o zakazeniu rany.

Re: Ukaszenie kleszcza | PawSlodki, 02-09-2002, 11:20

Uzytkownik "zoster" napisal w wiadomosci news:3D723DE7.90509 [at] pf.pl...
Ale co mam zrobic jezeli jestem na wakacjach w lesie i codziennie znajduje na sobie po dwa kleszcze? Jezeli w tym samym dniu przegladnie sie calego i znajdzie takiego kleszcza to jest on tak slabo wgryziony, ze bez problemu mozna go samemu usunac.

Pozdrawiam PawSlodki

Re: Ukaszenie kleszcza | Wojtek Węglarz, 11-09-2002, 20:49

Dnia Sun, 1 Sep 2002 18:22:38 +0200, Mirfak napisał:
trzeba zrobic testy na Borelioze
Rzadko są dodatnie przed upływem 6-ciu tygodni, nawet jeżeli doszło do zakażenia.

Pozdr.

Wojtek Węglarz - Linux registred #270784 Chcesz napisać prywatnie? Wytnij: NOSPAM

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Podstawy farmakologii ogólnej Zakażenia Podstawy farmakologii ogólnej Zakażenia

Przewodnik terapii inwazyjnych zakażeń grzybiczych Przewodnik terapii inwazyjnych zakażeń grzybiczych

Zakażenia w położnictwie i w ginekologii, tom 2 Zakażenia w położnictwie i w ginekologii, tom 2