Tagi

zaczac coreczka wezel krtan infekcja chlonny kuleczka powiekszyc szyja antybiotyk

Fora dyskusyjne

zobacz węzły chlonne (8)

zobacz Węzeł chłonny około 1 cm (16)

zobacz Kulka za uchem (2)

zobacz USG szyi - interpretacja wyników (8)

zobacz Długo utrzymujące się powiększone węzły chłonne (2)

zobacz Mocno i długo powiększone ale nie bolące węzły szyi (8)

zobacz Nieustający katar, powiększone węzły chłonne i kaszel (2)

zobacz Powiększone węzły chłonne (na szyi) (8)

zobacz Powiększone węzły chłonne i długa gorączka (7)

zobacz kaszel, powiększone węzły chłonne, gorączka u 4 latki (0)

zobacz Bolaca kulka (węzeł?) (13)

zobacz Ziarnica? (1)

zobacz Ciągłe infekcje migdałków lub węzłów chłonnych (6)

zobacz Powiększone węzły chłonne. (9)

zobacz Twardy,powiększony węzeł chłonny tuż przez uchem lewa strona (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » powiększony węzeł chłonny

powiększony węzeł chłonny

, 03-09-2002, 20:35

Witam, Moja roczna córeczka przechodzi obecnie "prawie" zapalenie krtani Zaczęło się do katarku i było coraz gorzej Jest na antybiotyku i wraca do zdrowia - wszytsko byłoby dobrze gdyby nie martwił mnie powiekszony węzeł chłonny na szyi na lini ucha. Moja córeczka ma w tym miejscu mała kuleczkę której nie widać ale możną ją wyczuć. Lekarka postawiła powyższa diagnozę że to od infekcji gardłowej ale ja nie mam do końca przekonania bowiem sama mam taką kulkę w tym samym miejscu a nie przechodzę infekcji ?

Dlatego mam pytanie - jak długo moze utrzymywac sie takie powiekszenie węzła (odczynowe bo chyba tak to sie nazywa) od momentu rozwoju infekcji - antybiotyk jeszcze będe dawać do niedzieli. Czy taki powiększopny węzeł moze zostać ? Czy moze zrobić jakieś dodatkwoe badanie aby się upewnićże to niegroźne ?

Ja jak słysze o powiększonych węzłach to mam straszne wizje chłonniaków i innych okropnych chorób :( Bede wdzieczna za odpowiedzi

Wisława

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: powiększony węzeł chłonny | Strzyga, 05-09-2002, 12:36

Użytkownik napisał w wiadomości news:0855.00000222.3d750102 [at] newsgate.onet.pl... | Witam, | Moja roczna córeczka przechodzi obecnie "prawie" zapalenie krtani | Zaczęło się do katarku i było coraz gorzej | Jest na antybiotyku i wraca do zdrowia - wszytsko byłoby dobrze gdyby nie | martwił mnie powiekszony węzeł chłonny na szyi na lini ucha. Moja córeczka ma w | tym miejscu mała kuleczkę której nie widać ale możną ją wyczuć. | Lekarka postawiła powyższa diagnozę że to od infekcji gardłowej ale ja nie mam | do końca przekonania | bowiem sama mam taką kulkę w tym samym miejscu a nie przechodzę infekcji ? | | Dlatego mam pytanie - jak długo moze utrzymywac sie takie powiekszenie węzła | (odczynowe bo chyba tak to sie nazywa) od momentu rozwoju infekcji - antybiotyk | jeszcze będe dawać do niedzieli. | Czy taki powiększopny węzeł moze zostać ? | Czy moze zrobić jakieś dodatkwoe badanie aby się upewnićże to niegroźne ?

Nie wiem czy Ci coś to pomoże. Moja córka miała takie "kuleczki" na szyi ok. 2,5 lat. Prawdopodobnie było to spowodowane alergią (stale przy tym chorowała - krtań, zatoki, zaziębienia). Zaczęłam odczulać ją metodą biorezonasową i wkrótce przestała chorować a kuleczki znikły. Pozdrwaiam Teresa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby przyzębia. Zapobieganie, diagnostyka i leczenie Choroby przyzębia. Zapobieganie, diagnostyka i leczenie

Anatomia kliniczna głowy i szyi Anatomia kliniczna głowy i szyi

Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani

Onkologia dla stomatologów Onkologia dla stomatologów

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?