Powiązane leki
(opisy)

Tagi

placowka ubezpieczenie ubezpieczony ubezpieczac dowod posiadac kasa uczelnia wydac skladka

Fora dyskusyjne

zobacz zameldowanie (1)

zobacz Ubezpieczenie zdrowotne jak uzyskać ? (4)

zobacz Alat 236, Aspat 321 (4)

zobacz Wizyta w przychodni bez ubezpieczenia (1)

zobacz czerwony nos (2)

zobacz Echinacea zastrzyki (0)

zobacz Koszt rezonansu magnetycznego (6)

zobacz BÓL W CZĘŚCI LĘDZWIOWEJ KRĘGOSŁUPA (2)

zobacz PZU (1)

zobacz Dlaczego lekarze marnotrawią nasze składki? (1)

zobacz Odszkodowanie za złamanie V kości śród stopia (4)

zobacz Nie jestem ubezpieczona (5)

zobacz Kłucie (4)

zobacz ile karza Ci placic a o ile mniej mogłbys? -refundacja lekow (1)

zobacz Ubezpieczenie a szpital (9)

lamb australian

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » dowod ubezpieczenia

dowod ubezpieczenia

ubezpieczona, 04-09-2002, 20:51

Jestem studentka,jeszcze nigdzie nie pracuje.Jaki dokument jest w moim wypadku dowodem ubezpieczenia.Dlaczego w jednych placowkach sluzby zdrowia wystarczy legitymacja studencka,a w innych kaza mi sie zarejestrowac jako bezrobotnej.Sprawdzalam na stronie kasy chorych i jestem na liscie ubezpieczonych,co jest wiec na to dowodem?Bede wdzieczna za podpowiedz.

Re: dowod ubezpieczenia | vad, 04-09-2002, 23:41

Użytkownik ubezpieczona w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:al5dnd$poa$1 [at] news.onet.pl...
Jestem studentka,jeszcze nigdzie nie pracuje.Jaki dokument
jest w moim
wypadku dowodem ubezpieczenia.Dlaczego w jednych
placowkach sluzby zdrowia
wystarczy legitymacja studencka,a w innych kaza mi sie
zarejestrowac jako
bezrobotnej.Sprawdzalam na stronie kasy chorych i jestem
na liscie
ubezpieczonych,co jest wiec na to dowodem?Bede wdzieczna
za podpowiedz.

Jako niepracująca jesteś na utrzymaniu np.rodziców i jesteś zadeklarowana do lekarza rodzinnego jako osoba ubezpieczana (kod 31) przez posiadającego dochody lub zarejestrowanego bezrobotnego (odprowadzana składka zdrowotna). W takiej sytacji Twoja deklaracja figuruje w Twojej Kasie Ch. i wszystkie placówki winny ją honorować . W przypadku wizyty u specjalisty albo masz skierowanie albo podajesz pani w kartotece namiar na swoją placówkę POZ gdzie jesteś zadeklarowana i ewentualnie lekarza POZ . Oczywiście nie dotyczy to placówek nie mających podpisanego kontraktu z R.K.Ch. pozdr.vad

Re: dowod ubezpieczenia | big mama, 05-09-2002, 10:09

Jestem studentka,jeszcze nigdzie nie pracuje.Jaki dokument jest w moim wypadku dowodem ubezpieczenia.Dlaczego w jednych placowkach sluzby zdrowia wystarczy legitymacja studencka,a w innych kaza mi sie zarejestrowac jako bezrobotnej.Sprawdzalam na stronie kasy chorych i jestem na liscie ubezpieczonych,co jest wiec na to dowodem?Bede wdzieczna za podpowiedz.
Zakładam, że nie pracujesz i nie masz żadnych umów cywilnoprawnych: Jeżeli jesteś studentką do 26 roku życia to dowodem ubezpieczenia jest książeczka rodzinna (wydana w zakładzie pracy któregoś z rodziców) - ew druk ZUS ZCZA lub ZUS ZCNA Jeżeli jesteś studentką powyżej 26 roku życia (np. doktorantka) to ubezpiecza Cię uczelnia. Wtedy dokumentem jest książeczka wydana przez uczelnię.- ew. druk ZUS ZZA lub RMUA z potwierdzeniem opłacenia przez uczelnię składki. Pozdrawiam BM

Re: dowod ubezpieczenia | ubezpieczona, 05-09-2002, 11:20

Mam nadzieje,ze takowa rodzinna ksiazeczke posiadam,bo nigdy przedtem nikt mnie o nia nie prosil.Fakt,ze nie chorowalam zbyt czesto,ale i tak to troche dziwne.Moi koledzy ze studiow byli do tej pory swiecie przekonani,ze studenci sa ubezpieczani z tytulu bycia studentami i przezyli szok dowiedziawszy sie,ze przez 5 lat nie byli nigdzie ubezpieczeni.Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Re: dowod ubezpieczenia | Piotr Kasztelowicz, 05-09-2002, 13:42

On Thu, 5 Sep 2002, big mama wrote:

Zakładam, że nie pracujesz i nie masz żadnych umów cywilnoprawnych: Jeżeli jesteś studentką do 26 roku życia to dowodem ubezpieczenia jest książeczka rodzinna (wydana w zakładzie pracy któregoś z rodziców) - ew druk ZUS ZCZA lub ZUS ZCNA
prawde mowiac nie ma dowodow ubezpieczenia. Kasy chorych poza Slaska, ktora wprowadzila karty chipowe, nie wywiazaly sie z obowiazku wydania wszystkim ubezpieczonym tj. placacym poprzez ZUS skladki dokumentu potwierdzajacego fakt ubezpieczenia. Tak wiec na 100% taki dowod posiadaja tylko rencisci, ktorzy na odcinku renty maja wpis do ktorej kasy odprowadzana jest ich skladka zdrowotna. W pozostalych przypadkach z wyj. kasy slaskiej panuje raczej bezkrolewie. Warto dodac, ze studenci maja pelne prawo korzystania z uslug medycznych w placowkach kasy chorych dzialajacej w miejscu stalego zamieszkania a takze w miejscu studiow.

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

A co jeśli wszystko co wiesz o AIDS to nieprawda? A co jeśli wszystko co wiesz o AIDS to nieprawda?

Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006 Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006

Ubezpieczenie pielęgnacyjne Ubezpieczenie pielęgnacyjne

ABC Feng Shui. Praktyczny poradnik ABC Feng Shui. Praktyczny poradnik

Język życia Język życia