Powiązane leki
(opisy)

Atywia (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Anteovin (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Artizia (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Harmonet (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Marvelon (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Novynette (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Stediril 30 (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Tri-Regol (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Regulon (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Jeanine (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Tagi

cellulit tabletka hormonalny antykoncepcyjny ciaza antykonc przerwa przyjmowac pigulka antykoncepcja

Fora dyskusyjne

zobacz Pigułki antykoncepcyjne a inne leki (2)

zobacz pigułki antykoncepcyjne (2)

zobacz Pigułki antykoncepcyjne i szybkość ich działania (1)

zobacz Brak okresu a tabletki antykoncepcyjne (3)

zobacz Tabletki anty (12)

zobacz jakie tabletki? (15)

zobacz Antykoncepcja, a problem małopłytkowości krwi. (6)

zobacz zmiana pigułki antykoncepcyjnej? (3)

zobacz Jaką antykoncepcje stosuje ginekolog (4)

zobacz Czy antykoncepcja jest szkodliwa dla zdrowia (71)

zobacz przerwanie brania tabletek antykoncepcyknych (7)

zobacz pigułka antykoncepcyjna (4)

zobacz Pigułki (3)

zobacz tabletki antykoncepcyjne (1)

zobacz milocardin a antykoncepcja (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Tabletki antykoncepcyjne.

Tabletki antykoncepcyjne.

Rima, 27-09-2002, 10:40

Czy istnieje jakiś maksymalny czas brania tabletk antykoncepcyjnych, czy można je brać np. 6 lat (przy założeniu, że wszystkie wyniki badań przeprowadzanych okresowo sa prawdłowe) bez przerwy.??? Dziekuję za odpowiedź Iza

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | /jaro, 27-09-2002, 14:06

Użytkownik "Rima" napisał w wiadomości news:an0tv1$n7k$1 [at] news.tpi.pl...
Czy istnieje jakiś maksymalny czas brania tabletk antykoncepcyjnych, czy można je brać np. 6 lat (przy założeniu, że wszystkie wyniki badań przeprowadzanych okresowo sa prawdłowe) bez przerwy.???
Można podobno przyjmowac wiele lat bez przerwy .Jest to stosunkowo nowy poglad,pojawij sie po wprowadzeniu najnowszych tabletek typu Logest (Harmonet),i te starsze tez mozna tak brac( Cilest,Femoden,Mercilon).

Gosia

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | Ewa, 27-09-2002, 19:26

Można podobno przyjmowac wiele lat bez przerwy .Jest to stosunkowo nowy poglad,pojawij sie po wprowadzeniu najnowszych tabletek typu Logest (Harmonet),i te starsze tez mozna tak brac( Cilest,Femoden,Mercilon).

Gosia
co nie znaczy, ze dla kazdego to sie dobrze konczy:( po ponad 5 latach brania tabletek mam problem z wątrobą a obraz jajników wskazuje na niemożność zajścia w ciążę - jak stwierdziła p. doktor po długim przyjmowaniu pigulek ten obraz jajników należy przyjąc za rzecz normalna

Ewa

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | /jaro, 27-09-2002, 23:46

--
co nie znaczy, ze dla kazdego to sie dobrze konczy:( po ponad 5 latach brania tabletek mam problem z wątrobą a obraz jajników wskazuje na niemożność zajścia w ciążę - jak stwierdziła p. doktor po
długim
przyjmowaniu pigulek ten obraz jajników należy przyjąc za rzecz normalna

Oczywiscie moze byc jeszcze gorzej,ulotka zawarta w opakowaniu opisuje bardzo wiele mozliwych powiklan wynikących z przyjmowania hormonow płciowych.Jezeli decydujesz sie na skuteczną antykoncepcje to musicz brać to pod uwage.Wybrać to co jest dla ciebie lepsze.Problemy ze zdrowiem mogą sie pojawić juz po kilku miesiacach stosowania,nie ma żadnych reguł.Poza tym nie wydaje mi sie zeby przerwy 1-2 miesieczne jakie kiedyś zalecano były w tym względzie korzystne. Gosia

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | Ewa, 28-09-2002, 00:19

Jezeli decydujesz sie na skuteczną antykoncepcje to musicz brać to
pod uwage.
Gosia
dlatego nie mam do nikogo pretensji, stwierdzam tylko fakt:( oczywiscie przez te 5 i troche lat robilam badania kontrolne - po raz pierwszy wyszly zle Ewa

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | Elvira, 29-09-2002, 21:06

Rima wrote:
Czy istnieje jakiś maksymalny czas brania tabletk antykoncepcyjnych, czy można je brać np. 6 lat (przy założeniu, że wszystkie wyniki badań przeprowadzanych okresowo sa prawdłowe) bez przerwy.??? Dziekuję za odpowiedź Iza
Wg mojego lekarza, tak. Zapytałam się niedawno, czy z racji tego, iż stosuję pigułki antykoncepcyjne od 2 lat, powinnam zrobić przerwę. Lekarz stwierdził, że skoro wyniki badań są prawidłowe, to żadne przerwy nie są potrzebne. Najtrudniejszy okres dla organizmu kobiety to okres przystosowywania się do środków hormonalnych, a robiąc przerwy co jakiś czas musimy ów etap "przystosowawczy" przechodzić na nowo. -- pozdrawiam, Elvira

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | vlad, 29-09-2002, 23:04

Ewa wrote:

dlatego nie mam do nikogo pretensji, stwierdzam tylko fakt:( oczywiscie przez te 5 i troche lat robilam badania kontrolne - po raz pierwszy wyszly zle

A czy to pierwsza planowana ciaza? Przyjmowanie tabletek nie powoduje nieplodnosci . Vlad

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | Ewa, 29-09-2002, 23:12

A czy to pierwsza planowana ciaza?
ja nie palnuje ciazy a przynajmniej nie teraz (jesli bylaby planowana to bylaby pierwsza) przestalam brac pigulki tylko ze wzgledu na zle wyniki prob watrobowych

Przyjmowanie tabletek nie powoduje nieplodnosci .
ginekolog u ktorej bylam powiedziala, ze tak sie czasem dzieje po dlugim przyjmowaniu pigulek i ze mam sie na razie nie martwic i za jakies pol roku zrobic usg dla kontroli wczesniej nikt nie twierdzil, ze nie oge zajsc w ciaze a badania robie w miare regularnie

Ewa

Odp: Tabletki antykoncepcyjne. | Wiola, 30-09-2002, 12:29

Zapytałam się niedawno, czy z racji tego, iż stosuję pigułki antykoncepcyjne .od 2 lat, powinnam zrobić przerwę. Lekarz stwierdził, że skoro wyniki badań są prawidłowe, to żadne przerwy nie są potrzebne. Najtrudniejszy okres dla organizmu kobiety to okres przystosowywania się do środków hormonalnych, a robiąc przerwy co jakiś czas musimy ów etap "przystosowawczy" przechodzić na nowo.
Każdy organizm jest inny, ale jeżeli nie planujesz ciąży, ze swoich doświadczeń, nie polecam robienia przerwy w braniu pigułek. Zrobiłam sobie przerwę, ponieważ nie było potrzeby antykoncepcji (wyjazd męża) na miesiąc. Wydawało mi się, że taka przerwa będzie wskazana po 3 latach brania Logestu. Minął 3 miesiąc, a miesiączka się nie pojawiła, w międzyczasie wrócił mąż i nie było antykoncepcji hormonalnej. W ciąży nie jestem, byłam u swojego ginekologa, coś tam się przyblokowało i teraz muszę brać GestoMikron, aby pojawiła się miesiączka, a potem już pigułki, ale inne, a najlepiej zastanowić się nad inną możliwością antykoncepcji.... Twój organizm mugłby zareagować inaczej, ale może się też przydarzyć to co mi, a wtedy szybko trzeba szukać alternatywy. Pozdrawiam Wiola

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | wg, 30-09-2002, 12:48

Ewa napisał(a):

ginekolog u ktorej bylam powiedziala, ze tak sie czasem dzieje po dlugim przyjmowaniu pigulek i ze mam sie na razie nie martwic i za jakies pol roku zrobic usg dla kontroli
Zdarza sie .

wczesniej nikt nie twierdzil, ze nie oge zajsc w ciaze a badania robie w miare regularnie
Dopoki nie zaczniesz starac sie o ciaze nikt nie moze jednoznacznie stwierdzic na podstawie badania fizykalnego, usg, czy oznaczen hormonalnych czy mozesz zajsc czy nie. Vlad

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | Ewa, 30-09-2002, 19:43

Dopoki nie zaczniesz starac sie o ciaze nikt nie moze jednoznacznie
stwierdzic
na podstawie badania fizykalnego, usg, czy oznaczen hormonalnych czy
mozesz
zajsc czy nie. Vlad
na peno, ale dopiero teraz na podstawie usg twierdza, ze nie moga, wczesniejsze usg na to nie wskazywaly Ewa

Pigułki antykonc. + cellulit | Elvira, 02-12-2002, 03:43

Czy przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych może być przyczyną cellulitu? Nie chodzi tutaj o przyrost masy ciała i zwiększenie wagi, ale tylko o ten jeden problem. Nigdy wcześniej nie miałam cellulitu, praktycznie przez całe życie uprawiam dużo różnych sportów, jem niewiele (napewno nie można tu mówić o opychaniu się słodyczami itp.) i moja waga jest adekwatna do wzrostu. Problem pojawił się mniej więcej w czasie, gdy rozpoczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. A co gorsze, zauważyłam że sytuacja się pogarsza. Nie wiem, czy przyczyną mogą byc pigułki i czy powinnam z nich zrezygnować? Proszę o odpowiedzi. Dziękuję.

-- pozdrawiam, Elvira

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | justyp, 02-12-2002, 11:03

Tak, pigułki mogą nasilać/powodować celulit.
Czy przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych może być przyczyną cellulitu?
Nie wiem, czy przyczyną mogą byc pigułki i czy powinnam z nich zrezygnować? Czy zrezygnować- sama oceń. Może wystarczy większa dbałość o ciało, masaże itp.

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | Magda, 02-12-2002, 17:52

Też, niestety mi się wydaję, że nasila.... :-(( M

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Odp: Pigułki antykonc. + cellulit | mysza, 02-12-2002, 18:55

Raczej nie powinno.Cellulit powstaje w wyniku braku ruchu, zaburzeń przemiany materii, zaburzeń hormonalnych i procesu starzenia. Zwykle na jego powstanie składa się wiele czynników. Pigułki raczej regulują cykl hormonalny.

Problem pojawił się mniej więcej w czasie, gdy rozpoczęłam stosować antykoncepcję hormonalną.
Może w tym czasie zaczęlaś prowadzić mniej aktywny tryb życia. Niestety z wiekiem skóra zaczyna się starzeć, więc w momencie gdy przestanie się ćwiczyć latwiej traci elastyczność. U mnie pigułki nie mialy żadnego wpływu na stan skóry (poza wyleczeniem trądziku :-) ), może dlatego, że regularnie ćwiczę. Podobnie jest z tyciem. Środki antykoncepcyjne z minimalną ilością hormonow (jakie teraz są dostępne) jedynie mogą wzmagać apetyt, ale same z siebie nie powodują przyrostu masy ciała.

Kasia

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | Joanna, 03-12-2002, 13:19

Użytkownik "mysza" napisał w wiadomości news:asfvjc$aab$1 [at] okapi.ict.pwr.wroc.pl...
Raczej nie powinno.Cellulit powstaje w wyniku braku ruchu, zaburzeń przemiany materii, zaburzeń hormonalnych i procesu starzenia.
a jednak. Cellutit powodują też estrogeny i właśnie pigulki nasilają ten efekt. Niestety jest taka zależność.., czy zrezygnować - sama oceń co ważniejsze. Cellulit to nie choroba, a ruch, kremy, masaże łagodzą objawy.

Joanka

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | m3duz4, 03-12-2002, 15:01

dnia Mon, 2 Dec 2002 01:43:24 +0100, "Elvira" wyskrobal sobie:

Tak. Obecnie po odstawieniu tabletek juz 3 miesiac walcze zeby usunac to paskudztwo z ud (a nabawilam sie tego w trakcie polrocznego zazywania tabletek)

m3duz4

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | m3duz4, 03-12-2002, 16:56

dnia Mon, 2 Dec 2002 16:55:36 +0100, "mysza" wyskrobal sobie:

Mo?e w tym czasie zacz?la? prowadzi? mniej aktywny tryb ?ycia. Niestety z wiekiem skóra zaczyna si? starze?, wi?c w momencie gdy przestanie si? ?wiczy? latwiej traci elastyczno??. U mnie pigu?ki nie mialy ?adnego wp?ywu na stan skóry (poza wyleczeniem tr?dziku :-) ), mo?e dlatego, ?e regularnie ?wicz?. Podobnie jest z tyciem. ?rodki antykoncepcyjne z minimaln? ilo?ci? hormonow (jakie teraz s? dost?pne) jedynie mog? wzmaga? apetyt, ale same z siebie nie powoduj? przyrostu masy cia?a.

u ciebie nie, ale u innych tak, wiec nie generalizuj ja np przytylam w trakcie polrocznego brania 5 kg (zawsze mialam plaski brzuszek, zadnej faldki, wrecz idealny :-) - a teraz musze walczyc o powrot dawnej sylwetki), no i nabawilam sie okropnego cellulitisu (waga skoczyla mi w ciagu pierwszych 2 miesiecy o 5 kg, potem sie unormowalo mniej wiecej na tym poziomie , ale cellulitis stale sie powiekszal) mniej aktywny tryb zycia?? raczej nie bo z pierwszym opakowaniem zaczelam regularnie chodzic 2 razy w tyg na basen, a w lecie codziennie ostro jezdzilam na rowerze, takze apetyt mi nie wzrosl - wrecz przeciwnie gdy zauwazylam ze mimo to tyje zaczelam po raz pierwszy w zyciu kontrolowac co jem i ograniczylam obiadki do polowy zwyklej porcji- to do mnie naprawde niepodobne bo nigdy nie mialam problemow z przemiana materii i bylam chudzielcem co mogl jesc co tylko popadnie (zreszta tak u nas rodzinnie jest ze wszyscy trzymaja linie nie dbajac o to wcale). teraz po odstawnieniu tabletek powoli wraca wszystko do normy- waga rowniez (pomimo tego ze znow jem wiecej) u mojej kolezanki to samo - jak tylko odstawia hormony od razu po jakims czasie wraca jej super sylwetka , a ostatnio znowu zaczela brac i od razu zauwazylam ze przytyla - po prostu zrobila sie zauwazalnie wieksza, (dodam ze takze prowadzi aktywny tryb zycia). za to inna kolezanka brala przez 6 lat tabletki i swietnie sie po nich czula , pomimo tego ze prowadzila malo aktywny tryb zycia- zero skutkow ubocznych - wiec jak widzisz bywa roznie..

to raczej nie kwestia trybu zycia jak probuja wmowic niektorzy ale kwestia gospodarki lipidowej - hormony w znaczny sposob na nia wplywaja - nie u wszystkich, ale jednak sa osoby ktore beda tyc i niewiele mozna na to poradzic poza zaprzestaniem brania.

dlatego nie lubie jak ktos pisze prawdy oswiecone ze tak nie jest (opierajac sie na ulotkach reklamowych tabletek ktore zachwalaja w ochach i achach zalety tej formy antykoncepcji) - owszem tak nie jest u NIEKTORYCH - ty masz szczescie i na ciebie hormony dzialaja ok, nie obserwujesz skutkow ubocznych - no i dobrze

Ale z laski swojej nie mow o czyms czego sama nie doswiadczylas na wlasnej skorze ok? Po prostu nie masz pojecia o tym jak to jest gdy w ciagu jednego miesiaca!! zauwazalnie zaczyna ci sie pogarszac dotychczasowy dobry wyglad, waga - i co najgorsze zmiany te nie ustepuja (jak pisza w ulotkach) ale poglebiaja sie z kazdym miesiacem.

m3duz4

Odp: Pigułki antykonc. + cellulit | mysza, 03-12-2002, 22:33

u ciebie nie, ale u innych tak, wiec nie generalizuj
Napisalam, że nie powinno, a nie że nie powoduje powtawanie cellulitu

ja np przytylam w trakcie polrocznego brania 5 kg
Co do tycia, nie zamierzam na ten temat dyskutować. Jakoś żadna z moich koleżanek nie tyła po pigułkach. Może jesteś jednym z niewielu wyjątków. Wyjątki zawsze się znajdzie, więc bądź łaskawa nie atakować mnie tak od razu. Rozumiem, żę może Cię denerwować, że przytafiło się to właśnie Tobie, o przepraszam i jeszcze Twojej koleżance, ale tak bywa.

Kasia

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | m3duz4, 04-12-2002, 13:50

dnia Tue, 3 Dec 2002 20:33:17 +0100, "mysza" wyskrobal sobie:

Mo?e jeste? jednym z niewielu wyj?tków. Wyj?tki zawsze si? znajdzie, wi?c b?d? ?askawa nie atakowa? mnie tak od razu. Rozumiem, ?? mo?e Ci? denerwowa?, ?e przytafi?o si? to w?a?nie Tobie, o przepraszam i jeszcze Twojej kole?ance, ale tak bywa.

no wlasnie tak bywa, jakos wczesniej tego w twojej wypowiedzi nie znalazlam a tylko zapewnienie ze to na pewno z powodu trybu zycia, mniej elastycznej skory, objadania sie itp sprostowalam ze to wcale nie tak jak pisza na ulotkach i zapewniaja niektorzy I nie sadze ze jestem jednym z niewielu wyjatkow - gdyby tak bylo takie pytania nie pojawialyby sie ciagle roznych grupach dyskusyjnych.

aha i nie atakuje cie dlatego ze denerwuje mnie ze przytrafilo sie to wlasnie mnie atakuje cie dla zasady :-) bo taka czepialska nature mam :-)

m3duz4

Odp: Pigułki antykonc. + cellulit | mysza, 04-12-2002, 14:05

no wlasnie tak bywa, jakos wczesniej tego w twojej wypowiedzi nie znalazlam a tylko zapewnienie
Wyrażenie "nie powinno" nie oznacza "tak jest zawsze" ;-)

I nie sadze ze jestem jednym z niewielu wyjatkow - gdyby tak bylo takie pytania nie pojawialyby sie ciagle roznych grupach dyskusyjnych.
Często takie pytanie zadaje osoba, która zamierza brać pigułki i dlatego pyta, a to wcale nie oznacza, że tak jest

aha i nie atakuje cie dlatego ze denerwuje mnie ze przytrafilo sie to wlasnie mnie atakuje cie dla zasady :-) bo taka czepialska nature mam :-)
To współczuję ;-) Kasia

Re: Pigułki antykonc. + cellulit | m3duz4, 04-12-2002, 14:28

dnia Wed, 4 Dec 2002 12:05:54 +0100, "mysza" wyskrobal sobie:

To wspó?czuj? ;-)

ale mi z tym nie jest zle :-) wrecz przeciwnie :-) koncze bo to juz nie w temacie grupy :-)

m3duz4

Re: Tabletki antykoncepcyjne. | Elvira, 08-12-2002, 20:56

Ewa wrote:
co nie znaczy, ze dla kazdego to sie dobrze konczy:( po ponad 5 latach brania tabletek mam problem z wątrobą a obraz jajników wskazuje na niemożność zajścia w ciążę - jak stwierdziła p. doktor po długim przyjmowaniu pigulek ten obraz jajników należy przyjąc za rzecz normalna

Ewa
A czy ta p.doktor nie doradziła żadnej przerwy w przyjmowaniu pigułek? Bo jeśli to ona przepisała ten środek i przez tyle czasu wydawała na niego recepty, bez uprzedzenia Cię o ewentualnych konsekwencjach to imho jest niekompetentnym lekarzem. Poza tym co pół roku powinno wykonywać się badania, które mają na celu wyeliminowanie ryzyka związanego z powikłaniami. W końcu po to się je robi, by wcześnie móc ocenić, jeśli coś będzie nie tak ze zdrowiem.

-- pozdrawiam, Elvira

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta kształtująca sylwetkę Dieta kształtująca sylwetkę

Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków

Medycyna naturalna w pigułce Medycyna naturalna w pigułce

Medycyna w pigułce Medycyna w pigułce

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia