Powiązane leki
(opisy)

Lanzostad (Lansoprazolum)

Losec (kapsułki) (Omeprazolum)

Ranisan 150 (Ranitidinum)

Altramet (tabletki) (Cimetidinum)

Anesteloc (Pantoprazolum)

Pantoprazol-ratiopharm (Pantoprazolum)

Pariet (Rabeprazolum natricum)

Polprazol (Omeprazolum)

Progastim (Omeprazolum)

Raniberl (Ranitidinum)

Tagi

serce stwierdzic rozworu przelyk przepuklina goha przelykowy przeponu zoladek alkohol

Fora dyskusyjne

zobacz przepuklina rozworu przełykowego (11)

zobacz gastroskopia- duza przepuklina rozworu (8)

zobacz Przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego przepony (1)

zobacz Refluks, helicobacter, przepuklina rozworu przełykowego (3)

zobacz Przepuklina rozworu przełykowego (6)

zobacz przepuklina rozworu przełykowego (0)

zobacz przepuklina rozworu przełykowego (1)

zobacz po operacji przepukliny rozworu przełykowego (0)

zobacz przepuklina rozworu przełykowego i refluks (1)

zobacz przepuklina rozworu przełykowego (3)

zobacz rozpoznanie kliniczne (3)

zobacz Przepuklina rozworu przełykowego - pytanie (3)

zobacz przepuklina rozworu przełykowego-pomocy (3)

zobacz przepuklinę rozworu przełykowego przepony (0)

zobacz Przepuklina rozworu przełykowego a ciąza (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » przepuklina przelyku

przepuklina przelyku

eugen, 13-10-2002, 13:56

Dowiedziałem się ze mam przepuklinę przełyku opisano to tak ,,, Zaciemnienie z poziomem płynu widoczne na zdjęciu pl. za sercem odpowiada dużej okolpprzelykowej przepuklinie rozworu przelykowego przeponu pozatym obraz pluc i serca prawidlowy Mam pytanie do drupowiczow jak mam zyc zeby sie nie pogorszylo i co moze mnie grozic pozdrawiam

Re: przepuklina przelyku | dradam, 13-10-2002, 16:03

On Sun, 13 Oct 2002 20:13:00 +0200, "Goha" wrote:

Użytkownik "eugen" napisał w wiadomości news:Wbdq9.95873$M52.1339620 [at] news.chello.at... przeponu

Czesc Przepuklina rozworu przelykowego to choroba polegajaca na tym, ze miesien, bedacy czescia sciany przelyku i znajdujacy sie tuz nad jego przejsciem w zoladek, ktory normalnie zapobiega cofaniu sie tresci z zoladka - slabiej dziala.Wtedy sok zoladkowy podraznia sciany przelyku,( moze spowodowac jego zapalenie, owrzodzenie)- nazywa sie to refluksem zoladkowo- przelykowym . Glownym objawem jest zgaga, czyli pieczenie w przelyku, "kwasne"odbijanie, bole w okolicy zoladka.Objawy nasilaja sie przy schylaniu tulowia, dzwiganiu ciezarow.
Jak rowniez przy prowadzeniu samochodu (zwlaszcza z zuyciem pasa bezpieczenstwa).

Jesli dokuczaja ci takie objawy to polecam udanie sie do gastroenterologa. Zrobi pare badan i stwierdzi jakie leczenie trzeba zastosowac. Generalnie stosuje sie leki zmniejszajace wydzielanie kwasu solnego w zoladku. A z porad zyciowych - jedz mniejsze posilki, ale czesciej; po jedzeniu nie kladz sie, tylko sobie posiedz ;-); nie spij bez poduszki; staraj sie nie jesc potraw, ktore dlugo zalegaja w zoladku; no i sie nie stresuj ;-)

Generalnie da sie z tym normalnie zyc, naprawde. pa Goha

Obowiazuje co 5 (taki jest standart na zachodzie) lat badanie gastroskopowe przelyku i zoladka ze wzgledu na to, ze w pewnym procencie schorzenie prowadzi do powstania nowotworu. Bardzo trudnego do leczenia ( ze wzgledu na usadowienie miedzy sercem i kregoslupem). Zarazenie H. pylori u takiego pacjenta musi byc leczone szybko i efektywnie , rowniez ze wzgledu na wspomniane powyzej ryzyko zmian nowotworowych.

Ewentualne spozycie alkoholu etylowego przez pacjenta - musi byc umiarkowane - tak aby nie bylo wymiotow . A wiec z alkoholem bardzo ostroznie.

Co do reszty to sie zgadzam.

Pozdrawiam

dradam

Re: przepuklina przelyku | Goha, 13-10-2002, 22:13

Użytkownik "eugen" napisał w wiadomości news:Wbdq9.95873$M52.1339620 [at] news.chello.at...
Dowiedziałem się ze mam przepuklinę przełyku opisano to tak ,,, Zaciemnienie z poziomem płynu widoczne na zdjęciu pl. za sercem odpowiada dużej okolpprzelykowej przepuklinie rozworu przelykowego
przeponu
pozatym obraz pluc i serca prawidlowy Mam pytanie do drupowiczow jak mam zyc zeby sie nie pogorszylo i co moze mnie grozic pozdrawiam
Czesc Przepuklina rozworu przelykowego to choroba polegajaca na tym, ze miesien, bedacy czescia sciany przelyku i znajdujacy sie tuz nad jego przejsciem w zoladek, ktory normalnie zapobiega cofaniu sie tresci z zoladka - slabiej dziala.Wtedy sok zoladkowy podraznia sciany przelyku,( moze spowodowac jego zapalenie, owrzodzenie)- nazywa sie to refluksem zoladkowo- przelykowym . Glownym objawem jest zgaga, czyli pieczenie w przelyku, "kwasne"odbijanie, bole w okolicy zoladka.Objawy nasilaja sie przy schylaniu tulowia, dzwiganiu ciezarow. Jesli dokuczaja ci takie objawy to polecam udanie sie do gastroenterologa. Zrobi pare badan i stwierdzi jakie leczenie trzeba zastosowac. Generalnie stosuje sie leki zmniejszajace wydzielanie kwasu solnego w zoladku. A z porad zyciowych - jedz mniejsze posilki, ale czesciej; po jedzeniu nie kladz sie, tylko sobie posiedz ;-); nie spij bez poduszki; staraj sie nie jesc potraw, ktore dlugo zalegaja w zoladku; no i sie nie stresuj ;-)

Generalnie da sie z tym normalnie zyc, naprawde. pa Goha

Re: przepuklina przelyku | eugen, 15-10-2002, 11:33

Użytkownik "Goha" napisał w wiadomości > Generalnie da sie z tym normalnie zyc, naprawde.
pa Goha

Dziekuje za informacje ale mam pytanie czy mozna stwierdzic co bylo powodem powstania tej przepukliny Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przez żołądek do zdrowego serca Część 1 Przez żołądek do zdrowego serca Część 1

Przez żołądek do zdrowego serca część 2 Przez żołądek do zdrowego serca część 2

Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Choroby żołądka i dwunastnicy Choroby żołądka i dwunastnicy