Powiązane leki
(opisy)

Ferrum Lek (Ferri hydroxidum polymaltosum)

Jeanine (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Kontracept (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Logest (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Sylvie (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Yaz (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Asubtela (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Atywia (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Azalia (Desogestrelum)

Cerazette (Desogestrelum)

Tagi

ciaza mchc czerwona hemoglobina badac objetosc hematokryt oznaczac krwinka niski

Fora dyskusyjne

zobacz Proszę o analizę badań. Ważne.. (5)

zobacz Analiza wyników badań krwi (0)

zobacz Analiza wyników badań krwi (0)

zobacz niski poziom leukocytów (1)

zobacz wyniki badania krwi (2)

zobacz Ziarnica? (0)

zobacz Interpretacja wyników (0)

zobacz wyniki krwi (0)

zobacz problemy z oczami- wynik (0)

zobacz zapalenie brzegów powiek - przyczyna (0)

zobacz Interpretacja wyników u 6 Latka (1)

zobacz Proszę o interpretację - niskie leukocyty, wysokie żelaza (0)

zobacz Wyniki moczu i krwi. (18)

zobacz Interpretacja wynikow badan krwi (1)

zobacz BADANIA (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wyniki badan- co to jest MCHC?

wyniki badan- co to jest MCHC?

Saga, 18-10-2002, 16:18

jestem w 18 tygodniu ciazy. wczoraj odebralam wyniki badan krwi. Mam za niski poziom hebatokrytu a za wysoki MCHC. W pon. ide do lekarza ale niepokoje sieco oznaczaja te nazwy i czy za niski lub za wysoki poziom tych skladnikow nie oznacza ze z moim dzieckiem jest cos nie tak. bardzo bym prosila o wytlumaczenie mi tych nazw i czy cos dzieje sie nie tak? pozdrawiam ewa

Re: wyniki badan- co to jest MCHC? | Goha, 18-10-2002, 18:02

Użytkownik "Saga" napisał w wiadomości news:aoou18$29s$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
jestem w 18 tygodniu ciazy. wczoraj odebralam wyniki badan krwi. Mam za niski poziom hebatokrytu a za wysoki MCHC. W pon. ide do lekarza ale niepokoje sieco oznaczaja te nazwy i czy za niski lub za wysoki poziom
tych
skladnikow nie oznacza ze z moim dzieckiem jest cos nie tak. bardzo bym prosila o wytlumaczenie mi tych nazw i czy cos dzieje sie nie tak? pozdrawiam ewa

Czesc
Wszystko zalezy od tego jak bardzo te wartosci sa obnizone, ale jesli nieznacznie to nie ma sie czego bac. Hematokryt mowi o tym ile czerwonych krwinek jest w pewnej objetosci krwi ..Jesli liczba krwinek (RBC) i ich objetosc (MCV) w Twoich wynikach sa OK to spadek hematokrytu spowodowany jest "rozcienczeniem" krwi, co jest normalne w ciazy, bo Twoje hormony powoduja zatrzymywanie wody w organizmie. MCHC to srednie stezenie hemoglobiny w krwince czerwonej. Oblicz sie to dzielac "hemoglobine" przez rzeczony hematokryt. Wiec skoro hematokryt ci troche spadl, to prawa matemetyki sa bezwzgledne... ;-) Nie martw sie wiec i pokaz wyniki lekarzowi. Pozdrowienia dla Dzidziusia pa Goha

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Samoleczenie potęgą podświadomości Samoleczenie potęgą podświadomości

Choroby reumatyczne Choroby reumatyczne

Jak zajść w ciążę. Czego nie powie Ci lekarz Jak zajść w ciążę. Czego nie powie Ci lekarz