Powiązane leki
(opisy)

Vitacon (tabletki) (Phytomenadionum)

Azalia (Desogestrelum)

Cerazette (Desogestrelum)

Lesine (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Milvane (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Triquilar (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Anteovin (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Artizia (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Harmonet (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Marvelon (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Tagi

ciaza ginekolog krwawic absinth kobieta jaro gosia tabletka dialog odstawic

Fora dyskusyjne

zobacz Duphaston - kiedy pojawi się miesiączka? (32)

zobacz YASMIN (5)

zobacz dziwny sluz (12)

zobacz Okres, jak długo jeszcze czekać? (8)

zobacz Problem z krwawieniem (7)

zobacz Krwawienie w trakcie brania tebletek antykoncepcyjnych (4)

zobacz KRWAWIENIE PRZY ANTYKONCEPCJI (14)

zobacz tabletki antykoncepcyjne a ilosc dzieci (1)

zobacz ciąża ? (2)

zobacz Krwawienie z odstawienia (2)

zobacz niepokojące plamienia (6)

zobacz stosunek przerywany,a prawdopodobieństwo zajscia w ciążę. (3)

zobacz Tabletki anty a test ciążowy (9)

zobacz Yasminelle (8)

zobacz Skuteczność antykoncepcji (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ginekologu!czy to możliwe

Ginekologu!czy to możliwe

Karolina, 20-10-2002, 00:28

Czy, jeśli wystąpiło planowane krwawienie w przerwie miedzy jednym cyklem brania tabletek antykoncepcyjnych a drugim,czy możliwe, żeby kobieta była w ciąży? Czy krwawienie może wystąpić nawet, gdy kobieta jest w ciąży?

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Artur Luzar, 20-10-2002, 01:35

Nie jestem ginekologiem, ale moja znajoma miała ciążę poza maciczną i mimo wszystko dostała okresu w planowanym czasie...

Pozdrawiam, Artek

Użytkownik "Karolina" napisał w wiadomości news:aosf66$32g$1 [at] news.tpi.pl...
Czy, jeśli wystąpiło planowane krwawienie w przerwie miedzy jednym cyklem brania tabletek antykoncepcyjnych a drugim,czy możliwe, żeby kobieta była
w
ciąży? Czy krwawienie może wystąpić nawet, gdy kobieta jest w ciąży?

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Jasiek, 20-10-2002, 02:21

A ja z kolei słyszałem, że miesiczka może występować aż do 6. mies. ciży. S to nie potwierdzone plotki, zasłyszane od moich koleżanek, ale za to od wielu. Albo taka ciemnota w polskim narodzie, albo los kobiet taki okrutny (brrrrr... wymioty, deprechy, inne radochy ciżowe i jeszcze do tego ciota) Bogu_dzięki_samiec (nie zamienię golenia na miesiczkę, bo i tak robię to max. 2 razy w tygodniu i opowiadam naokoło, że zapuszczam brodę, żeby nie wyjć na niechluja).

-- Jasiek armagnac [at] poczta.onet.pl GG: 3568830 Użytkownik "Artur Luzar" napisał w wiadomoci news:aosj9m$cvh$1 [at] news2.tpi.pl... | Nie jestem ginekologiem, ale moja znajoma miała ciążę poza maciczną i mimo | wszystko dostała okresu w planowanym czasie... | | Pozdrawiam, | Artek | | | | Użytkownik "Karolina" napisał w wiadomości | news:aosf66$32g$1 [at] news.tpi.pl... | > Czy, jeśli wystąpiło planowane krwawienie w przerwie miedzy jednym cyklem | > brania tabletek antykoncepcyjnych a drugim,czy możliwe, żeby kobieta była | w | > ciąży? Czy krwawienie może wystąpić nawet, gdy kobieta jest w ciąży? | > | |

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Jasiek, 20-10-2002, 02:27

Zastanawia mnie tylko jedno: doustna antykoncepcja powoduje sekwencyjne zmiany w błonie śluzowej macicy, co kończy się jej złuszczeniem po odstawieniu tabletek (przerwa 7 dni), wydawałoby się, że wraz z zagnieżdżoną kom. jajową. Trzeba mnieć dużego pecha, żeby nie dość, że zajść biorąc tabletki, to jeszcze miesiączkować. Test HCG w trybie pilnym!!!!! => wirylizacja/feminizacja płodu po estro i gestagenach!

-- Jasiek armagnac [at] poczta.onet.pl GG: 3568830 Użytkownik "Karolina" napisał w wiadomości news:aosf66$32g$1 [at] news.tpi.pl... | Czy, jeśli wystąpiło planowane krwawienie w przerwie miedzy jednym cyklem | brania tabletek antykoncepcyjnych a drugim,czy możliwe, żeby kobieta była w | ciąży? Czy krwawienie może wystąpić nawet, gdy kobieta jest w ciąży? |

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Saga, 20-10-2002, 12:39

Użytkownik "Karolina" napisał Czy, jeśli wystąpiło planowane krwawienie w przerwie miedzy jednym cyklem
brania tabletek antykoncepcyjnych a drugim,czy możliwe, żeby kobieta była
w
Jest to jak najbardziej mozliwe. Ja bylam w 8 tygodniu ciązy i dostałam krwawienia.Krwawienie to mogą powodować zaburzenia hormonalne w czasie ciąży i wiele innych przyczyn. Czesto kobiety w ciazy krwawią w czasie kiedy powinny dostać normalnie miesiączkę. Jest to więc o dziwo jak najbardziej powszechny objaw w ciązy choć oczywiście nie występujący u wszystkich kobiet pozdrawiam

Ewa + Niunia ( marzec 2003)

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 20-10-2002, 15:51

Czy, jeśli wystąpiło planowane krwawienie w przerwie miedzy jednym cyklem brania tabletek antykoncepcyjnych a drugim,czy możliwe, żeby kobieta była
w
Grupowicze! nie odpowiadajcie jesli wasza wiedza pochodzi jedynie z zasłyszanych opowieści. Z tego co rozumiem to chodzi o możliwość wystąpienia ciąży w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.Po to robi sie przerwe tygodniową w przyjmowaniu tabletek żeby było krwawienie z odstawienia i żeby kobieta miała poczucie kontroli swojego cyklu i tego że nie jest w ciąży.Rozumiem że krwawienie nie występuje, to można sie obawiac ciąży.Natomiast jeśli chodzi o ciąże bez hormonalnej antykoncepcji to miesiączka może sie pojawiac przez kilka miesięcy mimo jej trwania. Gosia

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Karolina, 20-10-2002, 17:03

Chodzi raczej o odwrotną sytuację; w przerwie między jednym a drugim opakowaniem tabletek wystąpiło normalne krwawienie; czy mogłoby ono wystąpić, jeśli kobieta byłaby w ciąży.

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 20-10-2002, 23:46

Chodzi raczej o odwrotną sytuację; w przerwie między jednym a drugim opakowaniem tabletek wystąpiło normalne krwawienie; czy mogłoby ono wystąpić, jeśli kobieta byłaby w ciąży
Po co się zajmujesz takimi rozważaniami .Tabletki są naprawde skuteczne-jeśli bierzesz zgodnie z zasadami. a teoretycznie wszystko jest możliwe.

GOsia

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Piotr P, 21-10-2002, 00:47

oj baby baby : powiem krotko kazde krwawienie w ciazy jest nieprawidlowe - wrecz patologiczne i natychmiast nalezy sie zglosie do swojego ginekologa - w Ciazy nie ma zadnej miesiaczki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam Piotr P

"/jaro" wrote in message news:aov18b$c1b$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Po co się zajmujesz takimi rozważaniami .Tabletki są naprawde skuteczne-jeśli bierzesz zgodnie z zasadami. a teoretycznie wszystko jest możliwe.

GOsia

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Piotr P, 21-10-2002, 00:51

zapamietajcie sobie drogie panie w ciazy nie ma zadnej miesiaczki nawet malutkiej - sa tylko patologiczne krwawienia - i nawet jak to jest tylko "brudzenie" nalezy natychmiast zglosic sie do ginekologa -kazde takie krwawienie jest zagrozeniem dla plodu !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam Piotr P.

"/jaro" wrote in message news:aov18b$c1b$1 [at] absinth.dialog.net.pl...

GOsia

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Joanna Duszczyńska, 21-10-2002, 12:00

Użytkownik "Piotr P" napisał w wiadomości news:aov4vp$kqq$1 [at] news.tpi.pl...
zapamietajcie sobie drogie panie w ciazy nie ma zadnej miesiaczki nawet malutkiej - sa tylko patologiczne krwawienia - i nawet jak to jest tylko "brudzenie" nalezy natychmiast zglosic sie do ginekologa -kazde takie krwawienie jest zagrozeniem dla plodu !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotrze zupełnie nie zrozumiałeś pytania. A ja z ciekawości je trochę przeformułuję i zmienię. Jak rozpoznać, że kobieta zaszłą w ciążę mimo brania tabletek? (jeśli krwawienie z odstawienia się pojawiło) Czy w ogóle taki przypadek jest możliwy? -- Joanna jduszczynska.republika.pl

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 21-10-2002, 18:13

Piotrze zupełnie nie zrozumiałeś pytania. A ja z ciekawości je trochę przeformułuję i zmienię. Jak rozpoznać, że kobieta zaszłą w ciążę mimo brania tabletek? (jeśli krwawienie z odstawienia się pojawiło) Czy w ogóle taki przypadek jest możliwy?
Właśnie widze że wszyscy ww opacznie rozumieja pytanie.Pewnie teoretycznie jest to możliwe ale raczej mało prawdopodobne.

Gosia

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Joanna Duszczyńska, 21-10-2002, 18:41

Użytkownik "/jaro" napisał w wiadomości news:ap1233$2a2$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Właśnie widze że wszyscy ww opacznie rozumieja pytanie.Pewnie teoretycznie jest to możliwe ale raczej mało prawdopodobne.
To, ze jest możliwe zajście w ciążę mimo brania tabletek to jest pewne, jeśli byłaby pewność, że kobieta jedząc tabletki nie zajdzie w ciążę to firmy farmaceutyczne na pewno by się w ten sposób reklamowały. Pytałam z ciekawości jakie są objawy ciąży w takiej sytuacji. -- Joanna jduszczynska.republika.pl

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 21-10-2002, 20:46

To, ze jest możliwe zajście w ciążę mimo brania tabletek to jest pewne, jeśli byłaby pewność, że kobieta jedząc tabletki nie zajdzie w ciążę to firmy farmaceutyczne na pewno by się w ten sposób reklamowały.
Wychodząc z takiego założenia to najlepiej nie uprawiać sexu - choć i tu istnieje prawdopodobieństwo że np ktoś cię napadnie i zgwałci :D

Pytałam z ciekawości jakie są objawy ciąży w takiej sytuacji.
Tak jak w wypadku "normalnej" ciąży - nie ma żadnych wczesnych obiawów. Jeśli masz obiekcje - idż do ginekologa na USG

jaro

Re: Ginekologu!czy to możliwe | jagusia, 21-10-2002, 22:52

Użytkownik "/jaro" napisał w wiadomości news:ap1b0t$bsm$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Tak jak w wypadku "normalnej" ciąży - nie ma żadnych wczesnych obiawów. Jeśli masz obiekcje - idż do ginekologa na USG
qrcze nadal nikt nie rozumie. wlasnie o to chodzi! nie ma zadnych objawow. wiadomo, ze biorac tabletki TEZ MOZNA zajsc w ciaze. pytanie czy jesli sie je bierze a zajdzie w ciaze mozna o tym po prostu nie wiedziec? np w dalszym ciagu jest krwawienie z odstawienia, kobieta bierze tabletki dalej i dopiero gdy symptomy ciazy sa widoczne lub przypadkowo dowiaduje sie o ciazy? czy trzeba co miesiac kupowac test? czy ZAWSZE jednak dochodzi do zaniku krwawienia z odstawienia? pytanie jest proste. zadalam je juz kiedys sama. w moim przypadku zmierzalo do tego czy plod moze zostac uszkodzony poprzez branie tabletek w dalszym ciagu?

jaga

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 22-10-2002, 00:36

Odpowiedż na proste pytanie (tylko szkoda że kolejne z rzędu o innej treści):Można nie wiedzieć że jest sie w ciązy i przyjmowac tabletki dalej i można w ten sposób uszkodzić płód I tym pesymistycznym akcentem radze zakończyć tę akademicką dyskusje.Albo niech się odezwie osoba której się taka sytuacja przytrafiła.

Gosia

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Joanna Duszczyńska, 22-10-2002, 01:28

Użytkownik "/jaro" napisał w wiadomości news:ap1b0t$bsm$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Wychodząc z takiego założenia to najlepiej nie uprawiać sexu - choć i tu istnieje prawdopodobieństwo że np ktoś cię napadnie i zgwałci :D
Nie dla każdego ciąża jest nieszczęściem. Nie chodzi mi o nieuprawianie seksu. Taka prosta rzecz. Kobieta się zabezpiecza, ale jak zajdzie to na pewno pokocha i będzie chciała mieć to dziecko. Jak jest szansa, że będzie zdrowe? IMO tym większa im szybciej się zorientuje o odstawi tabletki, ale jak ma się zorientować, jak do ginekologa chodzi raz na pół roku na kontrolę, a nie co miesiąc. -- Joanna jduszczynska.republika.pl

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 22-10-2002, 10:03

Nie dla każdego ciąża jest nieszczęściem.
A kto tak twierdzi w tym wątku ??? Jaki ma to związek z tematem ???

Kobieta się zabezpiecza, ale jak zajdzie to na pewno pokocha i będzie chciała mieć to dziecko.
jak wyżej

Jak jest szansa, że będzie zdrowe? IMO tym większa im szybciej się zorientuje i odstawi tabletki
No o tym mowa

ale jak ma się zorientować, jak do ginekologa chodzi raz na pół roku na kontrolę, a nie co miesiąc.

IMO każda kobieta godzi się ponieść takowe ryzyko- jest ono wpisane w ten typ antykoncepcji. Jednakże jest ono na tyle małe że przechodzi się z nim do porządku dziennego.

Każdy z nas wsiada w samochód , mimo że wie iż ileśtam procent pasażerów ginie w wypadkach, Można mnimalizować ryzyko takowego wypadku stosując się do przepisów.

Tak samo jest z tabletkami - przyjmowanie wg określonego w ulotce schematu gwarantuje prawie 100% antykoncepcję.

EOT

jaro

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Joanna Duszczyńska, 22-10-2002, 11:31

Użytkownik "/jaro" napisał w wiadomości news:ap2pmr$b07$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
No o tym mowa

IMO każda kobieta godzi się ponieść takowe ryzyko- jest ono wpisane w ten typ antykoncepcji. Jednakże jest ono na tyle małe że przechodzi się z nim do porządku dziennego.
Powinnaś zostać politykiem - tak umiejętnie odpowiadasz na wymyślone przez siebie pytanie a nie na zadane. Jestem pełna podziwu. Ja się pytam jakie sa objawy ciąży jak się bierze tabletki, a ty mi na to, ze kazda kobieta wkalkulowuje sobie w branie tabletek urodzenie uszkodzonego hormonami dziecka. A co jak nie chce wkalkulować? -- Joanna jduszczynska.republika.pl

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 22-10-2002, 21:01

Powinnaś zostać politykiem
Powinneś a nie powinnaś - sprawdzaj podpisy pod wiadomościami Gosia i jaro to nie dwie te same osoby choć sobie bliskie :P

. Jestem pełna podziwu.
dziękuję

Ja się pytam jakie sa objawy ciąży jak się bierze tabletki, a ty mi na to,
A ja na to że nie ma -przecież piszę już n-ty raz :(

A co jak nie chce wkalkulować?
No to nie bierzesz tabletek - to chyba proste ??

jaro

Re: Ginekologu!czy to możliwe | Joanna Duszczyńska, 22-10-2002, 21:11

Użytkownik "/jaro" napisał w wiadomości news:ap408k$qer$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
Powinneś a nie powinnaś - sprawdzaj podpisy pod wiadomościami Gosia i jaro to nie dwie te same osoby choć sobie bliskie :P
Znaczy schizofrenia? ;-)

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać.

-- Joanna jduszczynska.republika.pl

Re: Ginekologu!czy to możliwe | /jaro, 22-10-2002, 22:01

Znaczy schizofrenia? ;-)
Gosia to moja dziewczyna, a ponieważ nie zakładałem dodatkowego profilu pod windowsem to pisujemy pod jednym nickiem .

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać.
Trochę dowcipu nikomu jeszcze nie zaszkodziło - przeprosiny przyjęte :)

pozdrawiam jaro

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia

Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Dla kobiet w ciąży Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Dla kobiet w ciąży

Joga dla kobiet w ciąży Joga dla kobiet w ciąży

Żywienie kobiet w ciąży Żywienie kobiet w ciąży