Powiązane leki
(opisy)

Torendo Q-Tab (Risperidonum)

Zeldox (Ziprasidonum)

Disaperid (Risperidonum)

Doresol (Risperidonum)

Galperinon (Risperidonum)

Invega (Paliperidonum)

Ketrel (Quetiapinum)

Kventiax (Quetiapinum)

Mepharis (Risperidonum)

Ranperidon (Risperidonum)

Tagi

schizofr bliznie prawdopodobienstwo drugi rodzic napisac schizofrenia sago beti dziedziczyc

Fora dyskusyjne

zobacz Matka a córka (4)

zobacz Czy choroba psychiczna może byc dziedziczna (2)

zobacz czy jestem dzieckiem swoich rodziców? (3)

zobacz Jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży? (91)

zobacz czy białaczka może powrócić? (1)

zobacz 21 lat i podwyższony cholesterol - 215.00 mg/dl (7)

zobacz CZKAWKA (3)

zobacz roczne dziecko (10)

zobacz bulimia (12)

zobacz Wizyta u urologa (10)

zobacz Sanatorium dla 8 latki (tarczyca)jakie i gdzie najlepiej? (4)

zobacz szkoła rodzenia ? (8)

zobacz żółtaczka (0)

zobacz Choroby genetyczne niedziedziczne (0)

zobacz czerwone punkciki na skórze (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » schizofrenia- dziedziczenie

schizofrenia- dziedziczenie

Beti, 23-10-2002, 23:38

Witajcie Interesuje mnie temat schizofreni paranoidalnej, a dokładnie kwestie dziedziczenia w kolejnych pokoleniach. Czy występują jakieś mniejsze lub większe prawidłowości. Z góry dziekuję za ewentualne podpowiedzi ... Pozdr Beti

Re: schizofrenia- dziedziczenie | Saga, 24-10-2002, 00:24

Użytkownik "Beti" napisał w wiadomości news:ap6too$1isf$1 [at] Dwarf.Rozanka.WROC.PL...
Witajcie Interesuje mnie temat schizofreni paranoidalnej, a dokładnie kwestie dziedziczenia w kolejnych pokoleniach. Czy występują jakieś mniejsze lub większe prawidłowości. Z góry dziekuję za ewentualne podpowiedzi ... Pozdr Beti

istnieja. omowie ci wszystkie przypadki U bliźniąt jednojajowych jesli jedno ma schizofr. to prawdopodobienstwo wystapienia u drugiego wynosi 46 % u bliźniat 2-jajowych, jesli u jednego wystapi schizofr. to u drugiego prawdopodobienstwo jej wystapienia wynosi 14 % jesli oboje rodzice maja schizofr. to prawdopodobienstwo jej wystapienia u dzicei wynosi tez 46 % gdy jedno z rodzicow choruje to prawdopodobienstwo wystapienia schizofrenii u dzieci wynosi 14 %

pozdrawiam ewa

Re: schizofrenia- dziedziczenie | Mała Mi, 24-10-2002, 10:39

Użytkownik "Saga" napisała ...

omowie ci wszystkie przypadki
/.../
gdy jedno z rodzicow choruje to prawdopodobienstwo wystapienia
schizofrenii
u dzieci wynosi 14 %
A nie jest to przypadkiem związane dodatkowo z płcią ? Znaczy np. w przypadku choroby ojca znacznie większe prawdopodobieństwo wystąpienia jej u syna niż u córki. Być może "wiem, że dzwonią ...", ale tak mi się coś o uszy obiło.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: schizofrenia- dziedziczenie | Rafal, 29-10-2002, 16:20

Saga wrote:

Użytkownik "Beti" napisał w wiadomości news:ap6too$1isf$1 [at] Dwarf.Rozanka.WROC.PL...

istnieja. omowie ci wszystkie przypadki U bliźniąt jednojajowych jesli jedno ma schizofr. to prawdopodobienstwo wystapienia u drugiego wynosi 46 % u bliźniat 2-jajowych, jesli u jednego wystapi schizofr. to u drugiego prawdopodobienstwo jej wystapienia wynosi 14 % jesli oboje rodzice maja schizofr. to prawdopodobienstwo jej wystapienia u dzicei wynosi tez 46 % gdy jedno z rodzicow choruje to prawdopodobienstwo wystapienia schizofrenii u dzieci wynosi 14 %

zaraz, ostanio gdzieś przeczytałem 10 tez o schizofreni i było tam wyrażnie napisane, iż schozofrenia nie jest dziedziczna - o co tu chodzi ? ktos mi wyjaśni ?

R.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Drgawki gorączkowe Drgawki gorączkowe

ABC zdrowia dziecka. Poradnik pierwszej pomocy dla rodziców ABC zdrowia dziecka. Poradnik pierwszej pomocy dla rodziców

Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BLIŹNIĘTA Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BLIŹNIĘTA

Schizofrenia Schizofrenia

Bulimia. Program terapii Bulimia. Program terapii