Tagi

wynik plemnik serdeczny prawidlowy mysz ruchliwosc nasienie wykonywac aqdhk aqdk

Fora dyskusyjne

Badanie nasienia (4)

czy jestem płodny (3)

PROŚBA O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW BADAŃ NASIENIA (5)

badanie nasienia (1)

Interpretacj abadania nasienia (0)

FURAGINUM dla facetów czy jest bezpieczny? (0)

Analiza wyniku badania nasienia (0)

Dziwne/nietypowe objawy (9)

Wyniki badania nasienia (0)

Problem czy nie problem? (8)

Pieczenie gdy nasienie dostanie się do pochwy (2)

Operacja żylaków powrózka (4)

wyniki nasienia (0)

wrogi śluz (2)

Mała ilość plemników (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » badanie nasienia.

badanie nasienia.

ryszard, 07-11-2002, 14:07

Witam serdecznie, Mam prośbę , czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób przebiega badanie nasienia.

Re: badanie nasienia. | *mysza*, 07-11-2002, 14:51

Cześć Samo badanie nasienia jest wykonywane w laboratorium, Ty musisz tylko dostarczyć ''materiał''. Pobierasz go sam / albo z czyjąś pomocą;) do małego kubeczka, koniecznie kupionego w aptece i zanosisz do lab. Problem w tym, że badanie powinno być wykonane zaraz po pobraniu, bo z czasem spada ruchliwość plemników, a to jest także badane, więc po dłuższym czasie wynik będzie fałszywy. Niestety najlepiej ''to'' zrobić np. w toalecie koło lab., żeby od razu dać do badania. Mało komfortowe warunki, ale za to najbardziej wiarygodny wynik. A bada się np.ruchliwość plemników, ich ilość, prawidłową budowę itp. P.S. chyba zapomniałeś przestawić zegar;)

Użytkownik "ryszard" napisał w wiadomości news:aqdhk8$s7b$1 [at] news2.tpi.pl...
Witam serdecznie, Mam prośbę , czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób przebiega badanie nasienia.

Re: badanie nasienia. | ryszard, 07-11-2002, 17:05

Serdeczne dzięki. Użytkownik "*mysza*" napisał w wiadomości news:aqdk1l$nus$1 [at] szmaragd.futuro.pl...
Cześć Samo badanie nasienia jest wykonywane w laboratorium, Ty musisz tylko dostarczyć ''materiał''. Pobierasz go sam / albo z czyjąś pomocą;) do
małego
kubeczka, koniecznie kupionego w aptece i zanosisz do lab. Problem w tym,
że
badanie powinno być wykonane zaraz po pobraniu, bo z czasem spada
ruchliwość
plemników, a to jest także badane, więc po dłuższym czasie wynik będzie fałszywy. Niestety najlepiej ''to'' zrobić np. w toalecie koło lab., żeby
od
razu dać do badania. Mało komfortowe warunki, ale za to najbardziej wiarygodny wynik. A bada się np.ruchliwość plemników, ich ilość,
prawidłową
budowę itp. P.S. chyba zapomniałeś przestawić zegar;)

Użytkownik "ryszard" napisał w wiadomości news:aqdhk8$s7b$1 [at] news2.tpi.pl...
badanie

Re: badanie nasienia. | colt, 07-11-2002, 18:58

a ja mam pytanie jakie labolatoria wykonuja takie badania -- ?

Re: badanie nasienia. | *mysza*, 07-11-2002, 19:13

lab.przy klinikach ginekologicznych lub prywatne (trzeba szukać np. w panoramie firm, zadzwonić i zapytać)

Użytkownik "colt" napisał w wiadomości news:aqe2if$6ua$1 [at] news.tpi.pl...
a ja mam pytanie jakie labolatoria wykonuja takie badania ?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy

Otorynolaryngologia dla studentów medycyny i stomatologii Otorynolaryngologia dla studentów medycyny i stomatologii

Ochrona zdrowia pracujacych Ochrona zdrowia pracujacych

Badania czynnościowe układu oddechowego Badania czynnościowe układu oddechowego