Powiązane leki
(opisy)

Octenisept

Biocell

Darob (Sotaloli hydrochloridum)

Eluspray

Carident (Framycetinum, Papainum)

Corsodyl (Chlorhexidinum gluconicum)

Mucosit

Dicoman

Olopeg (Macrogolum)

Apo-Clodin (Ticlopidini hydrochloridum)

Tagi

roznica bajpas sztuczny operacja zabieg serce ryzyko blizna noga proteza

Fora dyskusyjne

zobacz Założenie bajpasów przy niewydolności nerek, dializy (4)

zobacz Chrzęstniak dłoni (17)

zobacz Co zrobić z chrzęstniakiem? (12)

zobacz Bajpas żoładka (3)

zobacz SZTUCZNA KREW oraz operacje bez użycia transfuzji krwi (1)

zobacz Chcę wstawić sobie sztuczny ząb? Tylko jaki? (0)

zobacz jaka proteza zęba? (1)

zobacz Zespół Lericha - implantacja protezy rozwidlonej aorty (4)

zobacz pytanie do specjalisty-nieruchome kolano (0)

zobacz wstawienie zastawki (1)

zobacz opuchnieta noga (0)

zobacz Ból karku po zawale (2)

zobacz Zabieg wstawienia bajpasów przy braku nerki i zab. błędnika (0)

zobacz laparoskopowa operacja przepukliny żołądka (1)

zobacz operacje i zabiegi nosa (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Bajpasy na nogi...

Bajpasy na nogi...

Rima, 21-11-2002, 11:33

Mam do was pewne pytanie. Moja mama ma 59 lat i właśnie ma udać się na operację zakładania bajpasów na nogi, ponieważ ostatnimi czasy nie może wogóle chodzi - ja to poewime tak: w końcu się zdecydowała. Lekarz jak to lekarz, który przeprowadzał w swoim życiu już kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt takich operacji, powiedział mamie, że jest operacja taka sama jak na otwartym sercu, z tą różnicą , że to nie jest serce. Mam zatem pytanie: jakie isteniej zagrożenie, o ile jakieś istenieje, podobno sa duże blizny, czy te nowe żyły są sztuczne?, moja mam jest nadciśnieniowcem ale się leczy i generalnie jest po około 7 operacjach już, które przeszła w swoim życiu. Czy istnieje duże ryzyko jakiegoś niepowodzenia, bo sama drżę. Dziękuję za odpowiex. Pozdrawiam Iza

Re: Bajpasy na nogi... | Pawel Serafinowicz, 21-11-2002, 23:30

Użytkownik "Rima" napisał w wiadomości news:ari5in$51s$1 [at] news.tpi.pl...
Mam do was pewne pytanie. Moja mama ma 59 lat i właśnie ma udać się na operację zakładania bajpasów na nogi, ponieważ ostatnimi czasy nie może wogóle chodzi - ja to poewime tak: w końcu się zdecydowała.
Troszkę to enigmatyczne, ale przypuszczam, że chodzi Ci o wszczepienie protezy naczyniowej.

lekarz, który przeprowadzał w swoim życiu już kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt takich operacji, powiedział mamie, że jest operacja taka
sama
jak na otwartym sercu, z tą różnicą , że to nie jest serce.
Dziwny lekarz. Nie powiedział czegoś bardziej konkretnego? Bo to tak jakby powiedział np. o otwarciu lodówki, że: "to operacja taka sama jak w elektrowni, z tą różnicą, że to nie jest elektrownia". Jeśli jednak porównuje to do operacji na sercu, to być może jest to operacja aorty brzusznej?

Mam zatem pytanie: jakie isteniej zagrożenie, o ile jakieś istenieje, podobno sa duże blizny, czy te nowe żyły są sztuczne?, moja mam jest nadciśnieniowcem ale się leczy i generalnie jest po około 7 operacjach
już,
które przeszła w swoim życiu.
Mało konkretów. Każda ingerencja medyczna w organizm pacjenta niesie ze sobą jakieś ryzyko. Jeśli jest to zabieg na aorcie, to należy się liczyć z możliwością dużej utraty krwi, wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pacjenci, którzy planowo podchodzą do zabiegu wychodzą z tego zabiegu obronną ręką. Powikłania zdarzają się rzadko. Blizna to jest prawdę powiedziawszy, najmniejszy problem. Co do protez, zależy na jakiej wysokości robi się by-pass, im wyżej tym grubszy, a co za tym idzie, nie można go zastąpić naczyniem własnym. Własną żyłę czasami się wszczepia zamiast tętnicy podkolanowej, najczęściej jednak jest to proteza naczyniowa, czyli sztuczna żyła.

Czy istnieje duże ryzyko jakiegoś niepowodzenia, bo sama drżę. Dziękuję za odpowiex. Pozdrawiam Iza
Tak jak pisałem wcześniej. Wszystko co napisałem wypływa z założenia, że chodzi o operacyjne leczenie miażdżycy zarostowej czyli choroby powodującej przewlekłe niedokrwienie kończyny. Pozdrawiam. Paweł

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Pacjenci Pacjenci

Repetytorium z EKG - cześć 2 Repetytorium z EKG - cześć 2

Przez żołądek do zdrowego serca Część 1 Przez żołądek do zdrowego serca Część 1

Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu

Protezy szkieletowe Protezy szkieletowe