Powiązane leki
(opisy)

Ruta Dagomed 36 urazy mięśni i ścięgien

Co-Prenessa (Perindoprilum, Indapamidum)

Noliprel (Perindoprilum, Indapamidum)

Tertensif Bi-Kombi (Perindoprilum, Indapamidum)

Tertensif Kombi (Perindoprilum, Indapamidum)

Stawo-Vit

Zeel T (iniekcje)

Nurofen (żel) (Ibuprofenum)

Ultrafastin (Ketoprofenum)

Artresan Active

Tagi

laborant uraz serce lezc zebro lewy czuc klatka zlamac stluc

Fora dyskusyjne

zobacz problem z żebrami (6)

zobacz Ból żeber (0)

zobacz Nie równa klatka piersiowa (2)

zobacz co mi jest prosze o pomoc. (1)

zobacz ból żeber (1)

zobacz wielo miejscowe złamanie miednicy (0)

zobacz Przeskakujące żebra (0)

zobacz Bul w okolicy dolnych żeber wolnych z lewej strony (0)

zobacz Złamanie/ Pęknięcie żebra (0)

zobacz boli.. (1)

zobacz !!!!!!!problem!!!!!prosze o pomoc (0)

zobacz Czy to normalne (0)

zobacz Strasznie mocne bicie serca (2)

zobacz Ból w klatce piersiowej (0)

zobacz Powiększone żebro (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » stłuczenie żeber w okolicy serca

stłuczenie żeber w okolicy serca

Obcy, 02-12-2002, 19:19

Witam serdecznie wszystkich ywalców tej grupy. :) Zdcecydowałem sie tutaj napisac ponieważ nuiepokoi mnie nastepująca sprawa. Pieć dni temu zdażył mi sie niekontrolowany upadek podczas biegu gdy usiłowałem uciec susem z przejścia dla pieszych przed rozpędzonym samochodem. ( moja nieuwaga i głupota kierowcy) Udało mi sie to w ostatniej sekundzie. Niestety potknąłem sie i przewróciłem do przodu na ziemię przednią lewą lewą stroną ciałą. Upadając uderzyłem się mocno chyba o jakis kamień lub gałąź leżącą na poboczu. Miejscem urazu jest zebro leżące tuż pod lewą piersią, bardziej z lewej strony ciała. Mocniejszy ból zacząłem odczuwać dopieo po 1 - 2 godzinach od wydarzenia. Czuję do teraz. Myśląc, że to jest złamane żebro pojechałem na pogotowie. Tam zrobili mi dwa zdjęcia RTG lewej strony klatki piersiowej ( laborant RTG juz gdy zdejmowałem koszule stwierdzil że na pewno nie ma żadnego złamania ani pęknięcia żeber bo cytyję: "by Pan nie mógł podnieśc ręki gdyby było złamanie żebra!") i na ich podstawie laborant RTG i chirur stwierdzili, że nie ma złamania ani pęknięcia tylko zwykłe stłuczenie. Lekarz wypisał receptę na jakies środki przeciwbólowe i do domu. Ucieszyłem się, że kości całe. Niepokoi mnie jednak to, że ból narasta, najgorzej gdy sie kłądę na plecach lub muszę odkaszlnąc lub robię skłon ciała. Nie ma zadnego siniaka a ból jest umiejscowiony jakby pod żebrem. Oprócz tego czuję sie ogólnie źle, szybciej się męczę, mam mocno podkrążone oczy mimo, że wypoczywam ostatnio bardzo dużo. ( zwykle czynnie uprawiam sport, biegam ływam itp więc kondycje miałem nienaganną) Nie chodzi mi o samo potłuczenie żeber ale o powazniejszą sprawę. Niepokoi mnie że blisko miejsca tego tępego i mocnego uderzenia jest serce. Czy mozliwe jest, że serce się jakoś uszkodziło, (może potłukło?) i część tych objawów jest od niego? Czy na sercu może byc jakis krwiak, siniak itp? Powiedzcie mi proszę czym to grozi i co mam zrobić, czy czekac aż wszystko samo przejdzie czy iśc do kardiologa? BTW: Mam 30 lat.

pozdrawiam Obcy

Re: stłuczenie żeber w okolicy serca | Obcy, 03-12-2002, 12:35

Nikt nie wie czy serce może zostac uszkodzone przy takim dużym uderzeniu punktowym? może tzw tętniak serca powstac...? - wyczytałem gdzies na www o urazach klatki piersiowej Nie ma na grupie jakiegos (przyszłego) kardiologa lub lekarza od urazów sportowych?

pozdrawiam Obcy

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Osteoporoza Osteoporoza

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza

Kobiety po czterdziestce Kobiety po czterdziestce