Powiązane leki
(opisy)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

L.114

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Litocid (Kalii citras)

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Cholestil (Hymecromonum)

Pentazocinum (Pentazocinum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Sal Carolinum Factitium effervescens

Tagi

zolciowy slyszec kamien laparoskopia prosty kamica usuwac pecherzyk wdzieczny chirurg

Fora dyskusyjne

problem (?) Po laparoskopii pęcherzyka żółciowego . (2)

Woreczek żiłciowy - kamień (1)

kamica żółciowa (0)

kamica żółciowa i reszta (2)

gronkowiec (0)

Ból pod prawym żebrem (1)

Torbiel i zwłóknienia nerek (0)

kamica przewodowa. amylaza i kłopot z sercem (0)

kamica żółciowa ? (5)

Czy wyciąć woreczek żółciowy? (5)

kamienie pecherzyka zolciowego (2)

Ból wątroby, jelit. (3)

Dwunastnica? Woreczek? (1)

Ból pod prawym żebrem (1)

Dyskineza pecherzyka zolciowego (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Kamica żółciowa - laparoskopia

Kamica żółciowa - laparoskopia

Anna, 13-12-2002, 15:06

Witajcie,

Około rok temu wykryto u mnie kamień w pęcherzyku, ale ponieważ nie dawał żadnych dolegliwości, zostawiłam go w spokoju. Niestety od 3 tygodni pojawia się kolka, nudności, bóle pod łopatką. Nie bardzo mam ochotę eksperymentować z rozpuszczaniem, bo dolegliwości bólowe są uciążliwe i niewiele pomaga mi No-Spa czy nawet Scopolan. W związku z tym mam pytanie o laparoskopię: czy ktoś słyszał (lub może sam miał robioną) o laparoskopii, podczas której usuwany byłby sam kamień z pęcherzyka? Słyszałam od kilku osób o tego typu zabiegach, ale nigdy "z pierwszej ręki". Natomiast przedtem czytałam tylko o usuwaniu całego pęcherzyka żółciowego. Byłabym wdzięczna za bliższe informacje.

Pozdrawiam, Anna

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | suzuki nakai, 13-12-2002, 17:04

Nie ma wiekszego sensu. Jak juz operawac, to ciach pecherzyk, bo szkoda czakac na nowy kamien.
Krzysiek, EBP Jezeli nie wiesz co robic rob to dobrze.

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | Anna, 13-12-2002, 17:23

Użytkownik "suzuki nakai" napisał w wiadomości news:MPG.1864073e58df0fca9897a0 [at] news.cyf-kr.edu.pl...

Nie ma wiekszego sensu. Jak juz operawac, to ciach pecherzyk, bo szkoda
czakac
na nowy kamien.
Starałabym się poprzez radykalną zmianę stylu życia do tego już nie dopuścić. Zresztą po usunięciu pęcherzyka, mogą się tworzyć kamienie w przewodach (przykład mojej babci).

Jeszcze się nad tym zastanowię, ale na teraz chciałabym wiedzieć czy taka alternatywa w ogóle istnieje.

Pozdrawiam, Anna

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | draaa, 14-12-2002, 00:49

Użytkownik "Anna" napisał w wiadomości news:atcqgk$231$1 [at] foka.acn.pl...
Użytkownik "suzuki nakai" napisał w wiadomości news:MPG.1864073e58df0fca9897a0 [at] news.cyf-kr.edu.pl...

czakac

Starałabym się poprzez radykalną zmianę stylu życia do tego już nie dopuścić. Zresztą po usunięciu pęcherzyka, mogą się tworzyć kamienie w przewodach (przykład mojej babci).

Jeszcze się nad tym zastanowię, ale na teraz chciałabym wiedzieć czy taka alternatywa w ogóle istnieje.

Pozdrawiam, Anna Zabieg usunięcia samego kamienia nie powinno się wykonywać.Ryzyko
powstania nowego kamienia jest bardzo duże. Nie ma sensu narażać się na ponowną operację.

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | Anna, 14-12-2002, 09:38

Użytkownik "draaa" napisał w wiadomości news:atdkjv$90f$1 [at] news.tpi.pl...

Zabieg usunięcia samego kamienia nie powinno się wykonywać.Ryzyko powstania nowego kamienia jest bardzo duże. Nie ma sensu narażać się na ponowną operację.

Słuchajcie, kochani, jestem Wam bardzo wdzięczna za wszelkie opinie, ostrzeżenia itd. Ale ja tylko pytałam czy jest to zabieg, który można (z technicznego punktu widzenia) wykonać oraz czy ktoś słyszał, że w praktyce takie zabiegi są wykonywane. Czy na tak prosto zadane pytanie ktoś jest mi w stanie w równie prosty sposób odpowiedzieć?

Pozdrawiam, Anna

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | Juanito, 14-12-2002, 17:45

Użytkownik "Anna" napisał w wiadomości news:atejl9$d9g$1 [at] foka.acn.pl...
Użytkownik "draaa" napisał w wiadomości news:atdkjv$90f$1 [at] news.tpi.pl...

Słuchajcie, kochani, jestem Wam bardzo wdzięczna za wszelkie opinie, ostrzeżenia itd. Ale ja tylko pytałam czy jest to zabieg, który można (z technicznego punktu widzenia) wykonać oraz czy ktoś słyszał, że w praktyce takie zabiegi są wykonywane. Czy na tak prosto zadane pytanie ktoś jest mi
w
stanie w równie prosty sposób odpowiedzieć?
Tak. Mozna, często ostatnio stosowany sposób na pozbycie się kamienia. Ale kiedyś mówiono tak: "mały" chirurg "małe" cięcie, duzy chirurg duże cięcie... xyz

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | suzuki nakai, 16-12-2002, 11:06

Słuchajcie, kochani, jestem Wam bardzo wdzięczna za wszelkie opinie, ostrzeżenia itd.
Przepraszamy Kochana, bylismy przekonani ze chodzi Ci o informacje uzyteczna, a nie jakakolwiek. Zrobic mozna wszystko - tak jak kazdy grzyb jest jadalny ;-)

Krzysiek, EBP Jezeli nie wiesz co robic rob to dobrze.

Re: Kamica żółciowa - laparoskopia | Anna, 16-12-2002, 20:24

Użytkownik "suzuki nakai" napisał w wiadomości news:MPG.1867a7e499d0b2509897a1 [at] news.cyf-kr.edu.pl...

Przepraszamy Kochana, bylismy przekonani ze chodzi Ci o informacje
uzyteczna, a
nie jakakolwiek.
Chodziło mi przede wszystkim o info "czy", a dopiero potem "dlaczego". :) A więc np.: tak, ale...; nie, bo... :) Miałam poza tym nadzieję, że odezwą się jakieś osoby, które ewentualnie coś takiego przechodziły. No, ale wszystko w porządku. Teraz mam już komplet informacji (prawie). :)

Pozdrawiam, Anna

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Dolegliwosci wątroby i dróg żółciowych Dolegliwosci wątroby i dróg żółciowych

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa