Powiązane leki
(opisy)

Debecylina (Benzathini benzylpenicillinum)

Borowina lecznicza

Aglan (Meloxicamum)

Arcoxia (Etoricoxibum)

Butapirazol (czopki, drażetki, maść) (Phenylbutazonum)

Dicloratio (czopki) (Diclofenacum)

Flamexin (Piroxicamum)

Homeodose 4

Ibalgin Sport (Heparinoidum, Ibuprofenum)

Ketonal Duo (Ketoprofenum)

Tagi

staw zapalic reumatyczny torun serce widziec kasztelowicz angina hannasz goraczka

Fora dyskusyjne

zobacz Zapalenie gardła - bakteryjne, nie angina-powikłania (1)

zobacz Reumatyczne zapalenie stawów (0)

zobacz USG kolana (4)

zobacz USG kolana (0)

zobacz Reumatyczne mlodziencze zapalenie stawow (1)

zobacz Angina bez gorączki (15)

zobacz cos nie tak z sercem po anginie (9)

zobacz Angina + Zapalenie ucha (0)

zobacz wyznaczony termin na usuniecie migdałów (4)

zobacz Gorączka 38-39+ przez 3 tygodnie (5)

zobacz Zapalenie gardła z niesamowitym bólem mięśni (1)

zobacz gardło i gorączka (1)

zobacz Alergiczne zapalenie migdałków (0)

zobacz proszę o interpretację wyników (12)

zobacz Obrzęki (1)

soup tomato vegetable

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW

WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW

koncew, 30-12-2002, 04:40

Witam!!! Mam 22 lata. Moj problem polega na tym że bolą mnie kości i stawy. Byłem u lekarza: jeden powiedział mi, że po prostu mam przesilone stawy (skarżyłem się na kolano prawej nogi i biodro), drugi powiedział ze przyczepy mięsni się odklejają . Pomimo laserów i stosowania maści moje dolegliwości nie ustępują, staram się nie wykonywać jakich kolwiek forsujących ćwiczeń (nie mówiąc już nawet o nartach- chyba mam sezon z głowy!). Bolą mnie także inne grupy kości. dokładnie rok temu przechodziłem anginę i nie dokonca ją wyleczyłem. Czy możliwe jest, że właśnie przez to nabawiłem się przewlekłego zapalenia stawów? Czy może przyczyny leżą gdzie indziej.

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Maciej Jędrzejko (Banana Boat), 30-12-2002, 13:16

Mozliwe zrób badania

ASO 3x co tydzien OB CRP Morflogia krwi z rozmazem wymaz bakteriologiczny z gardła wizyta u porządnego laryngologa - niech obejrzy dokładnie migdałki.

Nie zaniedbaj sprawy! - pamietaj że ta choroba (reumatyczne zapalenie stawów) "liże stawy i KĄSA SERCE!"

Leki: wg zalecen lekarza ;)

Ssssciskam Maciek

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | WiseMan, 30-12-2002, 22:42

Hehe, po swietach odbieram aso, morfologie i mocz. Ciekawe co mi wyjdzie :) A reumatyczne zapalenie stawow nie jest nowoscia w rodzinie i gdy bylem maly BARDZO czesto chorowalem na ta okropna angine.

--

// I S E |/| A N #GG: 3226283

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | HannaSz, 31-12-2002, 01:50

i.
Nie zaniedbaj sprawy! - pamietaj że ta choroba (reumatyczne zapalenie stawów) "liże stawy i KĄSA SERCE!"

Czy ktoś z tu obecnych widział gorączkę rematyczną? A reumatoidalne zapalenie stawów to zupełnie inna bajka Tu zaś nie ma danych by rozpoznać ni jedno-ni drugie HannaSz

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | jaba, 31-12-2002, 03:49

Czy ktoś z tu obecnych widział gorączkę rematyczną?
Co to jest i jak się objawia? Czy moze byc to zwiazane z paciorkowcem na migdalkach? Pozdrawiam jab

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Piotr Kasztelowicz, 31-12-2002, 04:09

On Mon, 30 Dec 2002, HannaSz wrote:

Czy ktoś z tu obecnych widział gorączkę rematyczną? A reumatoidalne zapalenie stawów to zupełnie inna bajka Tu zaś nie ma danych by rozpoznać ni jedno-ni drugie
widzialem jedno i drugie i to faktycznie prawda, ze sa to dwie rozne choroby

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | HannaSz, 31-12-2002, 21:54

Widywałeś świeże przypadki gorączki reumatycznej? Nasz konsultant wojewódzki ds reumatologii twierdzi,że gorączka reumatyczna to historia; w lubelskiej klinice od -dziestu lat nie było przypadków nowych zachorowań. A rzs-su jakoby coraz więcej HannaSz

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Maciej Jędrzejko (Banana Boat), 31-12-2002, 22:02

Przepraszam za skrót myslowy - faktycznie wprowadziłem troche zamieszania ale wynikło to z tego, że uznałem iż omówienie całokształtu diagnostyki róznicowej tutaj jest bez sensu, i nie mam na to czasu - pomijam, że nie widziałem pacjenta więc kuszenie sie o jakąkolwiek diagnozę byłoby nierozsądne.

Celowo napisałem REUMATYCZNE a nie REUMATOIDALNE zapalenie stawów unikajac jednocześnie słowa GORACZKA REUMATYCZNA ponieważ nie da się na podstawie tego opisu tak naprawdę stwierdzic przyczyny bólów.

Typowa goraczka reumatyczna jest stanem, który jest bardzo przykry dla pacjenta, pojawia sie zwykle kilkanascie dni po ostrej anginie paciorkowcowej wiec termin (rok) nie pasuje do obrazu no i zasadniczo dotyczy ludzi bardzo młodych i dzieci. Gorączka reumatyczna (ktora liże stawy i kasa serce) ma udowodniona etiologię ... popaciorkowcową (autoprzeciwciała krzyzowo reagujące z antygenami pariorkowców i komórek endomysium serca oraz komórek błony maziowej stawów)

Z kolei przyczyna reumatoidalnego zs nie jest znana - jednak w znanych mi opracowaniach postuluje sie wpływ immunizacji różnymi czynnikami - miedzy innymi bakteryjnymi lub wirusowymi - wiec jesli tak to ... w zasadzie - dlaczego nie patogenami powodujacymi anginę - np paciorkowcami? (oczywiście anagina jest nie tylko paciorkowcowa) - rzeczywiście tu sie trochę zapędziłem - nie ma (nie znam) na to dowodów.

Tak czy owak zaproponowane przeze mnie badania są w stanie - niejako przesiewowo - nadać kierunek dalszym poszukiwaniom. W dalszej kolejnosci mozna zrobić badania przeciwciał antyDNA, ANCA, czynnika RF itd zdjęcia rtg nadgarstków itd - tylko że te badania sa specjalistyczne, drogie i moim zdaniem na tym etapie niepotrzebne, bo przyczyną moze być np subkliniczna lub skąpoobjawowa infekcja wirusowa, która moze dawać objawy bolesności stawów jeszcze okolo miesiąc po ustąpieniu objawów kataralnych.

Nie mniej przyczyna bólów stawowych - jaka by nie była - wymaga obserwacji i analizy, bo konsekwencje autoimmunizacji moga być powazne. Przyznaję że .... lizanie i kąsanie ;))) było chwytem nazwijmy to ... wspomagającym motywację pacjenta do kontroli u lekarza - prosze o wybaczenie ;) ale miałem powody ponieważ... niby błahe bóle stawowe, zaniedbane a potem mówimy o całej gamie późno rozpoznanych (a wiec gorszych do leczenia) chorób dajacych "objawy stawowe" łącznie dermatozami (np łuszczycą), kolagenozami itd, powikłaniami boreliozy, chorobami zwyrodnieniowymi itd itd itd.

Na koniec przyznaję, że trochę odruchowo zareagowałem widząc w temacie pytanie : WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW ponieważ wiemy ze taka zaleznośc istnieje... Przepraszam za zamieszanie. Mea maxima culpa.

Ssssciskam Maciej Jędrzejko

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Juanito, 31-12-2002, 22:25

Użytkownik "Maciej Jędrzejko (Banana Boat)" napisał w wiadomości news:auspa4$695$1 [at] news.tpi.pl...
Przepraszam za skrót myslowy - faktycznie wprowadziłem troche zamieszania
Ależ Panie Andrzeju, miał Pan 110% racji przyjmując takie stanowisko. W mojej firmie (150 głów) aż 4 osoby w ciągu ostatnich 5 lat poszło do piachu z powodu powikłań popaciorkowcowych. Ja sam mając kiedyś 27 lat uciekłem spod łopaty tylko dzięki eksperymentom młodej wówczas równiez lekarki z WIML-u. Angina to straszna choroba... Pozdrawiam i życzę zdrowia w Nowym Roku :-) xyz

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Yellow Peril, 31-12-2002, 23:21

Na pozolklej kartce , datowanej: Tue, 31 Dec 2002 19:54:28 +0100, HannaSz naskrobalo...

Widywałeś świeże przypadki gorączki reumatycznej? Nasz konsultant wojewódzki ds reumatologii twierdzi,że gorączka reumatyczna to historia; w lubelskiej klinice od -dziestu lat nie było przypadków nowych zachorowań.
Lubelskiej klinice czego? Reumatologii w PSK 4 czy w DSK? To roznica :-)

Yellow Peril Nigdy zlej woli nie przypisuj tego, co znacznie latwiej wytlumaczyc glupota.

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | HannaSz, 01-01-2003, 13:01

Lubelskiej klinice czego? Reumatologii w PSK 4 czy w DSK? To roznica :-)

No fakt,"dorosłej" Reumatologii PSK 4. Muszę popytać jak to jest w DSK . Ale Konsultant wypowiadał się o populacji w ogóle. HannaSz

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Yellow Peril, 01-01-2003, 14:35

Na pozolklej kartce , datowanej: Wed, 1 Jan 2003 11:01:37 +0100, HannaSz naskrobalo...
No fakt,"dorosłej" Reumatologii PSK 4. Muszę popytać jak to jest w DSK . Ale Konsultant wypowiadał się o populacji w ogóle.
Na doroslej w PSK 4 mowia ze nie spotkali takich przypadkow od lat, natomiast w DSK ostrzegaja zeby nie przeoczyc goraczki reumatycznej bo jest czesciej niz sie nam wydaje. :-)

Yellow Peril Nigdy zlej woli nie przypisuj tego, co znacznie latwiej wytlumaczyc glupota.

Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Piotr Kasztelowicz, 02-01-2003, 01:21

On Wed, 1 Jan 2003, Yellow Peril wrote:

natomiast w DSK ostrzegaja zeby nie przeoczyc goraczki reumatycznej bo jest czesciej niz sie nam wydaje. :-)
jest w tym troche racji. Obecnie bowiem goraczka reumatyczna czesto przebiega nietypowo i skrycie (efekt modyfikowania obrazu choroby stosowaniem antybiotykow). Sprawa wychodzi na jaw gdy zostana "kiedys" wysluchane szmery nad sercem albo gdy nagle pojawi sie u mlodego, zdrowego migotanie przedsionkow ...

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: Re: WPŁYW ANGINY NA ZAPALENIE STAWÓW | Yellow Peril, 02-01-2003, 01:33

Na pozolklej kartce , datowanej: Wed, 1 Jan 2003 23:21:54 +0100, Piotr Kasztelowicz naskrobalo...
On Wed, 1 Jan 2003, Yellow Peril wrote:

jest w tym troche racji. Obecnie bowiem goraczka reumatyczna czesto przebiega nietypowo i skrycie (efekt modyfikowania obrazu choroby stosowaniem antybiotykow). Sprawa wychodzi na jaw gdy zostana "kiedys" wysluchane szmery nad sercem albo gdy nagle pojawi sie u mlodego, zdrowego migotanie przedsionkow ...
Tak oczywiscie :-) zdaje sobie z tego sprawe- chcialem jedynie podkreslic jakie moga byc roznice w ocenie pewnego zjawiska w osrodkach oddalonych od siebie o jakies 100m :-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby reumatyczne Choroby reumatyczne

Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2 Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2

Stawy wolne od bólu Stawy wolne od bólu