Powiązane leki
(opisy)

Apinorm (Alo sp., Carum carvi, Pimpinella anisum)

Dermorutin

Geralen (Methoxsalenum)

Karovit

Oxsoralen (Methoxsalenum)

Tagi

zlecic wizyta promien szanna rkop zona przeswietlic kontrolny wykonywac przeswietlenie

Fora dyskusyjne

zobacz problem z jedynką (1)

zobacz Promienie Roentgena (5)

zobacz Prosba o interpretacje wynikow nasienia (9)

zobacz przeswietlenie RTG (3)

zobacz Rozszczepione światło, złe widzenie nocne (0)

zobacz Złamanie? (0)

zobacz Zdjęcie RTG klatki piersiowej (3)

zobacz Kłujący ból pleców przy zmianie pozycji (0)

zobacz czesty bol ucha (0)

zobacz ból biodra (5)

zobacz Dopuszczalna dawka roczna zdjęć rentgena (0)

zobacz Jak często można robić prześwietlenie (2)

zobacz Bół kregosłupa (17)

zobacz rak płuc (1)

zobacz Morfologia w ostrej wisusówce (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przeswietlenie

Przeswietlenie

m@rkop, 31-12-2002, 14:41

Witam. W czerwcu zona miala operacje wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. W sierpniu przed wizyta kontrolna robila rtg tego stawu. Na poczatku stycznia ma nastepna wizyte. Czy ewentualne przeswietlenie przed ta wizyta nie bedzie dla niej zbyt szkodliwe? Pozdrawiam noworocznie, m [at] rkop

Re: Przeswietlenie | Szanna, 31-12-2002, 20:36

Użytkownik "m [at] rkop" napisał w wiadomości news:3kri1t7e9okh.9l262iydj39c$.dlg [at] 40tude.net...
Witam. W czerwcu zona miala operacje wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. W sierpniu przed wizyta kontrolna robila rtg tego stawu. Na poczatku stycznia ma nastepna wizyte. Czy ewentualne przeswietlenie przed ta wizyta nie bedzie dla niej zbyt szkodliwe?

Badanie kontrolne i zdrowie żony są chyba ważniejsze niż liczenie liości promieni rtg. Owszem dawka promieni jest zapewne większa niż przy rtg klp ale nie dramatycznie. Spoko. Zapewne teraz zdjęcia będą wykonywane już znacznie rzadziej więc nie ma problemu ani strachu.

Szanna

Re: Przeswietlenie | m@rkop, 31-12-2002, 22:45

On Tue, 31 Dec 2002 18:36:20 +0100, Szanna wrote:

Badanie kontrolne i zdrowie żony są chyba ważniejsze niż liczenie liości promieni rtg.
A czy ja napisalem, ze nie sa???

Owszem dawka promieni jest zapewne większa niż przy rtg klp ale nie dramatycznie. Spoko. Zapewne teraz zdjęcia będą wykonywane już znacznie rzadziej więc nie ma problemu ani strachu.
Uspokoila(e)s mnie. BTW pytanie to zadalem poniewaz, kiedy zona byla u lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na rtg, ten nastraszyl ja, ze taka ilosc promieni moze wywolac raka.

Pozdrawiam, m [at] rkop

Re: Przeswietlenie | km, 01-01-2003, 11:22

Uspokoila(e)s mnie. BTW pytanie to zadalem poniewaz, kiedy zona byla u lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na rtg, ten nastraszyl ja, ze taka ilosc promieni moze wywolac raka.
Bardzo czesta wymowka "lekarzy" pierwszego kontaktu chcacych zaoszczedzic na wykonywaniu badan dodatkowych.

Chris

Re: Przeswietlenie | Tomasz Bandurski, 01-01-2003, 14:53

Użytkownik "km" napisał w wiadomości news:auu8fg$5h6$1 [at] news.tpi.pl...
Bardzo czesta wymowka "lekarzy" pierwszego kontaktu chcacych zaoszczedzic
na
wykonywaniu badan dodatkowych.

Obawiam sie ze nie mozna wykluczyc innych mozliwosci, np. pozwole sobie zacytowac Yellow Peril's sig: "Nigdy zlej woli nie przypisuj tego, co znacznie latwiej wytlumaczyc glupota."

T.

Re: Przeswietlenie | Malina, 05-01-2003, 20:47

Witam,
Czy ewentualne przeswietlenie przed ta wizyta nie bedzie dla niej zbyt szkodliwe?
Wg mnie, jesli lekarz prowadzacy nie zlecil lub nie zleci przeswietlenia, to nie ma potrzeby robic "dla siebie" -ktos je jeszcze musi opisac. Jesli zleci, to nie ma sie co przejmowac, gdyz od ostatniego przeswietlenia minelo juz ok. 5 miesiecy, a dawka promieniowania nie jest wielka. Organizm sobie z nia sopkojnie poradzi.

Pozdrawiam, Jacek >MaximusDM<

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Co mi dolega? Co mi dolega?

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny

Duchowe systemy Jogi Duchowe systemy Jogi

Masaż relaksacyjny - wszystkie techniki Masaż relaksacyjny - wszystkie techniki