Powiązane leki
(opisy)

Anty-Nicotin

Gamma Anty D (Immunoglobulinum humanum anty RhD)

Gamma anty HBs (Hepatitis B immunoglobulin)

Tagi

tichy zarazic naskrobac kartka zoltaczka pozolkly anta ados jasny nosiciel

Fora dyskusyjne

zobacz Nosiciel wirusa wątroby typu B - interpretacja wyników krwi. (5)

zobacz pomocy żółtaczka (5)

zobacz nosicielstwo zółtaczki a praca (12)

zobacz żółtaczka typu B (3)

zobacz żółtaczka, WZW (0)

zobacz MYCOSYST 200mg (1)

zobacz HPV (1)

zobacz praca z wzw typu b (2)

zobacz WZW typu C (1)

zobacz salmonella Mbandaka bezobjawowa (0)

zobacz Wirus HBS+ (1)

zobacz czy nosiciel Wzw B może zarazić kogoś Wzw typu C? (0)

zobacz Wścieklizna (5)

zobacz Sczepionka na WZW B (0)

zobacz ból przy oddawaniu moczu, przeziębienie, bąble (6)

zółtaczka

Ados, 05-01-2003, 15:32

Jest taka sytuacja. Jedna dziewczyna zarazila sie w szpitalu zoltaczka, innymi slowy (z tego co wiem a laikiem jestem) jest nosicielem wirusa zoltaczki. Ja nieswiadomy tego odbylem z ta osoba stosunek plciowy. Pozniej sie o tym dowiedzialem Czy teraz tez jestem nosicielem tego wirusa? Sprawa zdazyla sie 9 lat temu i poki co nic sie nie dzieje.

-- adosb [at] tlen.pl ICQ 175145913 GG 1637084

Re: zółtaczka | I.Tichy, 05-01-2003, 15:44

Użytkownik "Ados" napisał w wiadomości news:av98nd$hk3$1 [at] news.tpi.pl...

Czy teraz tez jestem nosicielem tego wirusa?

Jest to niewykluczone, przebadaj się w kierunku obecności przeciwciał anty HBV i anty HCV pozdrawiam serdecznie Tichy

Re: zółtaczka | Jan, 05-01-2003, 15:48

Zarazic mozna sie tylko przez krew. Użytkownik "Ados" napisał w wiadomości news:av98nd$hk3$1 [at] news.tpi.pl...
Jest taka sytuacja. Jedna dziewczyna zarazila sie w szpitalu zoltaczka, innymi slowy (z tego co wiem a laikiem jestem) jest nosicielem wirusa zoltaczki. Ja nieswiadomy tego odbylem z ta osoba stosunek plciowy. Pozniej sie o tym dowiedzialem Czy teraz tez jestem nosicielem tego wirusa? Sprawa zdazyla sie 9 lat temu i poki co nic sie nie dzieje.

adosb [at] tlen.pl ICQ 175145913 GG 1637084

Re: zółtaczka | Ados, 05-01-2003, 15:49

Zarazic mozna sie tylko przez krew.
to troche przeczy temu co mowi J.Tichy bo kontaktu krwi nie bylo

Re: zółtaczka | I.Tichy, 05-01-2003, 15:52

Użytkownik "Jan" napisał w wiadomości news:av99g9$mc9$1 [at] news.tpi.pl...
a to ciekawe...

Tichy

Re: zółtaczka | Piotr Kasztelowicz, 05-01-2003, 16:52

On Sun, 5 Jan 2003, I.Tichy wrote:

a to ciekawe...
no wlasnie - ile ekspertow tutaj mamy!! :-)

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: zółtaczka | KM, 05-01-2003, 18:37

Użytkownik "Jan" napisał w wiadomości news:av99g9$mc9$1 [at] news.tpi.pl...
Zdecydowanie, w przypadku tej choroby, nie tylko przez krew. Brak tej wiedzy gubi wielu ludzi.

Re: zółtaczka | Yellow Peril, 05-01-2003, 18:41

Na pozolklej kartce , datowanej: Sun, 5 Jan 2003 13:48:39 +0100, Jan naskrobalo...
Przez kontakty seksualne także - kolejny znawca się znalazł.

Yellow Peril 38 milionów Polaków zna się na medycynie i piłce nożnej. Normalną więc wydaje się krytka jakiej podlegają lekarze i terner reprezentacji.

Re: zółtaczka | Ados, 06-01-2003, 00:32

Przez kontakty seksualne także - kolejny znawca się znalazł.
ale czy np w moim przypadku jezeli rzecz miala miejsce 9 lat temu i nic sie nie dziej to nadal jest jakies zagrozenie?

Re: zółtaczka | Yellow Peril, 06-01-2003, 00:44

Na pozolklej kartce , datowanej: Sun, 5 Jan 2003 22:32:32 +0100, Ados naskrobalo...
ale czy np w moim przypadku jezeli rzecz miala miejsce 9 lat temu i nic sie nie dziej to nadal jest jakies zagrozenie?

Słuchaj, nikt przez internet ci nie powie, czy jesteś nosicielem czy też nie. Idź do lekarza POZ, powiedz mu, że obawiasz się, iż możesz być nosicielem i chciałbyś to sprawdzić. Da ci zapewne skierowanie na badania krwi ( w tym próby wątrobowe ). Jeśli chcesz mieć prawie pewność co do tego nosicielstwa zrób sobie badania na obecność antygenu HbS oraz przeciwciała anty-HCV. Będziesz wiedział wszystko. Koszt tych badań: około 60 złoych. Powodzenia.
Yellow Peril 38 milionów Polaków zna się na medycynie i piłce nożnej. Normalną więc wydaje się krytka jakiej podlegają lekarze i terner reprezentacji.

Re: zółtaczka | I.Tichy, 06-01-2003, 00:49

Użytkownik "Yellow Peril" napisał w wiadomości news:MPG.1882c55a507822ab989684 [at] localhost...
ciach
dobrze mówi!

Pzdr Tichy

Re: zółtaczka | Ados, 06-01-2003, 19:25

Słuchaj, nikt przez internet ci nie powie, czy jesteś nosicielem czy też nie. Idź do lekarza POZ, powiedz mu, że obawiasz się, iż możesz być nosicielem i chciałbyś to sprawdzić.
jasne jasne, myslalem ze jest jasne czy w drodze plciowej mozna sie zarazic czy nie i czy to jest pewne czy nie, stad pytanie

-- adosb [at] tlen.pl ICQ 175145913 GG 1637084

Re: zółtaczka | Yellow Peril, 06-01-2003, 20:50

Na pozolklej kartce , datowanej: Mon, 6 Jan 2003 17:25:50 +0100, Ados naskrobalo...
jasne jasne, myslalem ze jest jasne czy w drodze plciowej mozna sie zarazic czy nie i czy to jest pewne czy nie, stad pytanie

Można się zarazić na drodze płciowej - ale jeden stosunek nie daje 100% szans na zarażenie się.

Re: zółtaczka | , 09-01-2003, 23:05

Można się zarazić na drodze płciowej - ale jeden stosunek nie daje 100% szans na zarażenie się.
Ja odbyłem pewnie ponad sto stosunków, zanim dowiedziałem się, że moja partnerka jest nosicielką i badania robione w maju okazały się negatywne. Teraz tylko w prezerwatywie.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Zmęczenie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Zmęczenie

Wirusowe zapalenie wątroby Wirusowe zapalenie wątroby

EKG - jasno i zrozumiale EKG - jasno i zrozumiale

Pielęgniarstwo transkulturowe. Podręcznik dla studiów medycznych Pielęgniarstwo transkulturowe. Podręcznik dla studiów medycznych

Zespół Aspergera Zespół Aspergera