Powiązane leki
(opisy)

Nosolan

Hylo-Lasop

Octenisept

Tropicamidum (Tropicamidum)

Bisacodyl (Bisacodylum)

Dormicum (Midazolamum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Navoban (Tropisetronum)

Rectanal (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Tagi

anka plastikowy egghead okno spadac mieszkac zabieg wilgotnosc powietrze wiseman

Fora dyskusyjne

zobacz Odkurzacz dla alergika.(kurz, roztocza, pyłki) (13)

zobacz Strach, pustka, zagubienie. Czy ktos wie co to jest? (4)

zobacz pogoda (27)

zobacz Alergia na brzozę? (3)

zobacz Czy moje dziecko jest alergiczne? (6)

zobacz Sposób na roztocza (3)

zobacz dziwne wypryski (5)

zobacz postępowanie wyczekujące przy ciąży pozamacicznej (0)

zobacz Opryszczka na penisie (6)

zobacz Antykoncepcja, a problem małopłytkowości krwi. (6)

zobacz Dziwna maź (5)

zobacz Szczypie po stosunku (1)

zobacz Fobia dot. wilgotności skóry rąk (1)

zobacz pierwszy stosunek (1)

zobacz wysoka temperatura, wilgotnosc itd. skutki uboczne? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wilgotność powietrza.

Wilgotność powietrza.

Marek, 20-01-2003, 17:36

Witam, mam trochę banalne pytanie, ale nie mogłem znaleźć informacji, jaka powinna być wilgotność w pomieszczeniach ? Jeżeli jest to jakaś różnica to najodpowiedniejsza dla małego dziecka (1 miesiąc) ? Obecnie wynosi 40-45% i słyszałem że to za mało, ale jaka powinna być ?

Pozdrawiam Marek.

Re: Wilgotność powietrza. | WiseMan, 20-01-2003, 20:21

www.wentylacja.org.pl Jak mialem w domu 75% przy oknach plastikowych, to sie grzyb robil gdzieniegdzie. Teraz dzieki moim zabiegom jest 55% i jest super. Poczytaj ten link, tam jest duzo informacji.

--

// I S E |/| A N Koniec glupich sygnaturek :) #GG: 3226283

Re: Wilgotność powietrza. | , 21-01-2003, 11:59

----- Wiadomość oryginalna ----- Od: "WiseMan" Do: Wysłano: 20 stycznia 2003 18:21 Temat: Re: Wilgotność powietrza.

www.wentylacja.org.pl Jak mialem w domu 75% przy oknach plastikowych, to sie grzyb robil gdzieniegdzie. Teraz dzieki moim zabiegom jest 55% i jest super. Poczytaj ten link, tam jest duzo informacji.

Sugerujesz, że okna z tworzywa sztucznego są przyczyną większej wilgotności w mieszkaniu? Chyba brak tu logiki.Przecież to system uszczelnien i zamknięć(okuć) w nowoczesnych oknach bez względu na to czy są one wykonane z drewna czy z "plastyku" lub aluminium zapewnia ich szczelność chociaż w niektorych nowoczesnych systemach są instalowane odpowiednie "wywietrzniki". Oczywiście, że w celu utrzymania odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu -co ma niewątpliwy wpływ na nasze zdrowie, najlepszym rozwiązaniem jest system klimatyzacji. Ale w naszym kraju niewielu na to stać....

// I S E |/| A N Koniec glupich sygnaturek :) #GG: 3226283

Re: Wilgotność powietrza. | WiseMan, 21-01-2003, 16:09

Przepraszam ze zasmiecam grupe. Nie to napisalem, a moze sie zle wyrazilem. Odkad mam okna plastikowe zwiekszyla sie wilgotnosc wlasnie w wyniku braku wentylacji, a dzieki "moim zabiegom" jest juz ok. To wszystko.

Re: Wilgotność powietrza. | Egghead, 21-01-2003, 22:27

"WiseMan" wystukał (news:b0hb83$k5k$1 [at] news.tpi.pl):

Jak mialem w domu 75% przy oknach plastikowych, to sie grzyb robil gdzieniegdzie. Teraz dzieki moim zabiegom jest 55% i jest super.
Szczesliwiec ;-) Ja mam 19-21% (wielka plyta) i dzieki moim zabiegom okresowo nawilzam do 40-45%, ale tylko w 1 pokoju. Wracajac do tematu: lepiej nieco za wilgotno niz za sucho - 50% powinno byc OK. Pozdrawiam Egghead

Re: Wilgotność powietrza. | Anna G., 22-01-2003, 14:20

Użytkownik "Egghead" napisał w wiadomości news:Xns930ADA451A1C91972 [at] 193.219.28.2...
Szczesliwiec ;-) Ja mam 19-21% (wielka plyta) i dzieki moim zabiegom okresowo nawilzam do 40-45%, ale tylko w 1 pokoju. Wracajac do tematu: lepiej nieco za wilgotno niz za sucho - 50% powinno
kto jest szczęśliwy ten jest, u nas w domu wilgotnośc dochodzi do 80%, na ścianach, oknach, itp.... odkładają sie piekne kropelki wody. przy włączonych na całą moc kaloryferach schodzi do 60% i wtedy mozna jakoś mieszkać. pozdrawiam Anka

Re: Wilgotność powietrza. | WiseMan, 22-01-2003, 16:37

Wystarczy troszke wietrzyc i bez grzania spada do 60...

--

// I S E |/| A N #GG: 3226283

Re: Wilgotność powietrza. | Kaja, 23-01-2003, 03:41

Wed, 22 Jan 2003 14:37:26 +0100, WiseMan napisał/a:

U mnie wilgoć spływa po oknach plastikowych kiedy sąsiedzi z mojego pionu bimber gotują.Nie ma na nich żadnego prawa :-(

Pozdrawiam; Kaja

Re: Wilgotność powietrza. | Anna G., 23-01-2003, 15:07

Użytkownik "WiseMan" napisał w wiadomości news:b0m6rd$riq$1 [at] news.tpi.pl...
Wiemy tylko jak długo mozna w zimie siedzieć przy otwartym oknie? na szczęście ostatnimi dniami robi się cieplej, więc dzięki oknom (otwrtym) spada wilgotność. pozdrawiam anka

Re: Wilgotność powietrza. | WiseMan, 23-01-2003, 22:36

To otwierasz okna na godzine, a pozniej grzejniki na maxa :) Ja mam cieplo, moze to komp mi tak grzeje.

--

// I S E |/| A N #GG: 3226283

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cztery pory smaku Cztery pory smaku

ABC Feng Shui. Praktyczny poradnik ABC Feng Shui. Praktyczny poradnik

Dom - żyj na zielono! Dom - żyj na zielono!

Feng shui. Mieszkać zdrowo dzięki chińskiej teorii harmonii Feng shui. Mieszkać zdrowo dzięki chińskiej teorii harmonii

Odchudzanie bez odchudzania Odchudzanie bez odchudzania