Powiązane leki
(opisy)

Tagi

natura natychmiast wysiek kolanowy kolanin przechodzic udac kolano bola punkcja

Fora dyskusyjne

zobacz Kolano, przesilenie, wysięki osocza - skutki obecne (5)

zobacz Kontuzja kolana (9)

zobacz uszkodzenie stawu kolanowego (17)

zobacz wysięk w kolanie (1)

zobacz wysiek w kolanie (0)

zobacz Kolano powazy problem (5)

zobacz Krwiak na kolanie. (6)

zobacz wysięk w kolanie (1)

zobacz opuchnięte oba kolana (3)

zobacz Skręcone kolano? (9)

zobacz Chroniczny ból wszystkich stawów (12)

zobacz Uszkodzona torebka stawowa w kolanie (0)

zobacz Kolano (7)

zobacz sztywniejące zapalenie stawu kolanowego? (4)

zobacz Skręcenie stawu kolanowego (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wysięk w kolanie

Wysięk w kolanie

Kysy, 21-01-2003, 10:29

Upadek i duży siniak lekko poniżej kolana. Powyżej kolana opuchlizna. Siniak po 3 tyg zniknął niemal całkowicie. Opuchlizna nie do końca. Po bliższych oględzinach okazało się jednak, że to ciecz zgromadzona pod skórą. Nie jest tego dużo, nic mnie już niemal nie boli, w niczym mi to nie przeszkadza.

Czy z czymś takim udać się do lekarza, czy natura potrafi sama pozbyć się wysięku? Mam jakąś maść - wyciąg z nasion kasztanowca. Coś czytałem o okładach z kapusty :-) Czy ktoś coś doradzi? Głównie co do potencjalnych konsekwencji. Nie wiem czy powinienem się natychmiast udać do specjalisty (jakiego?) czy czekać na poprawę.

Gdzieś doczytałem, że taki wysięk spowodowany jest uszkodzeniem torebki stawowej i/lub wiązadeł krzyżowych. Bolało trochę, ale bez przesady. Aktualnie stłuczone kolano jest cieplejsze niż to drugie. Może też coś lekko w nim chrupie.

Mam nadzieję, że coś doradzicie, nie strasząc jedynie punkcją :)

SK

Re: Wysięk w kolanie | fo ma, 21-01-2003, 14:48

Kysy napisał(a):

Upadek i duży siniak lekko poniżej kolana. Powyżej kolana opuchlizna. Siniak po 3 tyg zniknął niemal całkowicie. Opuchlizna nie do końca. Po bliższych oględzinach okazało się jednak, że to ciecz zgromadzona pod skórą.
pod skórą czy wstawie kolanowym ,zachyłku górnym >Czy z czymś takim udać się do lekarza, najlepsze wyjście jakie możesz wybrać
czy natura potrafi sama pozbyć się wysięku?
trochę długo się już u Ciebie z tym męczy Twoja natura
Głównie co do potencjalnych konsekwencji.
Np ropne zapalenie stawu kolanowego, zesztywnienie stawu kolanowego >Nie wiem czy powinienem się natychmiast udać do specjalisty chirurg lub ortopeda
Mam nadzieję, że coś doradzicie, nie strasząc jedynie punkcją :)
Punkcja będzie dla Ciebie dobrodziejstwem,nie bój się cienkiej igły.Pozdrawiam foma

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Wysięk w kolanie | Kysy, 21-01-2003, 18:02

Punkcja będzie dla Ciebie dobrodziejstwem,nie bój się cienkiej igły.Pozdrawiam foma
Tak jakbym umiera... Przeciez pisalem, ze mnie to nie boli i nawet ledwo co zauwazylem. Pytalem, czy tego typu małe wysięki przechodzą same na skutek smarowania i okladania, czy nie ma szans? :)

sK

Re: Wysięk w kolanie | k.ia, 21-01-2003, 22:31

Kysy napisał(a) w wiadomości: ...
Tak jakbym umiera... Przeciez pisalem, ze mnie to nie boli i nawet ledwo co zauwazylem. Pytalem, czy tego typu małe wysięki przechodzą same na skutek smarowania i okladania, czy nie ma szans? :)

sK

Czasami przechodzą same - jeśli nie są wynikiem poważniejszych kontuzji np. zerwania więzadeł.Czasami jednak jest inaczej i konieczna jest punkcja. Spróbuj schładzac i bierz coś p/zapalnego, nakłócie stosuję sie przy dużych wysiękach. Poza tym nie jest ono obojętne - słyszałam że częste punkcje stymulują maziówkę do większej produkcji płynu. Jak jest naprawdę - nie wiem, ale jeśli tak jak piszesz wysięk nie jest duży a kolano nie boli to po co kłóć? Pozdrawiam -kinga

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Lecznictwo niemedyczne w Polsce Lecznictwo niemedyczne w Polsce

Czarny bez, zdrowie z natury Czarny bez, zdrowie z natury

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Apteka natury Apteka natury

Apteka natury-ziołolecznictwo, akupresura, masaż shiatsu Apteka natury-ziołolecznictwo, akupresura, masaż shiatsu