Powiązane leki
(opisy)

Paracetamol Polfa Łódź (Paracetamolum)

Paracetamol Rubital (Paracetamolum)

Efferalgan Forte (Paracetamolum)

Paracetamol (czopki doodbytnicze) (Paracetamolum)

Paracetamol (tabletki) (Paracetamolum)

Paracetamol (syrop) (Paracetamolum)

Apap (zawiesina i krople) (Paracetamolum)

Coldrex Maxgrip (Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum)

Acutral (Tramadoli hydrochloridum, Paracetamolum)

Apap (tabletki) (Paracetamolum)

Tagi

dziecko przeciwbolowy glowa paracetamol zatoka latka zwiazac laryngolog szczekowy zapalenie

Fora dyskusyjne

zobacz Zacienienie zatoki szczękowej (0)

zobacz Chore zatoki (34)

zobacz zmiany w zatoce szczękowej (0)

zobacz przewlekle zapalenie zatok szczekowych (3)

zobacz lekarz stwierdził zapalenie zatok (5)

zobacz POLIPY W ZATOKACH (1)

zobacz Leczyć czy skoczyć z mostu? (1)

zobacz zatoki (3)

zobacz ropa w zatoce jakim badaniem to potwierdzic (0)

zobacz ciało obce w zatoce szczękowej (5)

zobacz RTG zatok bocznych nosa (3)

zobacz rtg zatok przynosowych (0)

zobacz Zęby czy zatoki (0)

zobacz 3 mIGDAŁEK U 4 LATKA (1)

zobacz podejrzenie zapalenia opon mozgowo-rdzeniowych (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Czy ból głowy może być związany z zapaleniem zatok szczękowych?

Czy ból głowy może być związany z zapaleniem zatok szczękowych?

Bogdan, 24-01-2003, 14:14

Moje 12-to letnie dziecko od kilku tygodni choruje. Najpierw było to zapelenie ucha środkowego. Po 10-ciu dniach kuracji antybiotykowej ten sam laryngolog na podstawie zdjecoa rtg zdiagnozowal zapelenie zatok szczekowych (nie powiedzial jakich gornych czy dolnych). Zalecil pobyt w domu jakies leki (bez antybiotyku) i naswietlanie. Dziecko stale uskarzalo sie na bol glowy, nie goraczkowalo i mialo zatkany nos. Po trzech tygodniach poszla do szkoly, a wczoraj wieczorem bardzo cierpiala do tego stopnia, ze az pokrzykiwala z bolu. Mam pytanie czy mozliwe jest zeby taki stan byl wywolany z chorych zatok? Laryngolog w rozmowie telefonicznej zasugerowal badanie neurologiczne, na które muszę poczekać do poniedziałku. Proszę podpowiedzieć jakim środkiem przeciwbólowym najlepiej pomóc dziecku? Za wszelkie porady z góry dziękuję. Bogdan

Re: Czy ból głowy może być związany z zapaleniem zatok szczękowych? | Ania B-J, 24-01-2003, 15:27

Bogdan wrote:
Proszę podpowiedzieć jakim środkiem przeciwbólowym najlepiej pomóc dziecku?
Ja swojej 3-letniej córeczce podaję syrop na paracetamolu (np. "Panadol", "Calpol") lub zaw. ibuprofen np. "Ibufen", "Nurofen", ale dla 12-latka to pewnie za mała dawka. Zapytaj w aptece co podać 12-latkowi. Jeżeli chodzi o skuteczność u nas bardziej pomaga ibuprofen niż paracetamol. Oczywiście z żadnym z tych leków przeciwbólowych nie można przesadzać i lepiej skonsultować podawanie z lekarzem. Ania

Re: Czy ból głowy może być związany z zapaleniem zat | Kaja, 25-01-2003, 01:05

Fri, 24 Jan 2003 13:27:08 +0100, Ania B-J napisał/a:

Bogdan wrote:
Ja swojej 3-letniej córeczce podaję syrop na paracetamolu (np. "Panadol", "Calpol") lub zaw. ibuprofen np. "Ibufen", "Nurofen", ale dla 12-latka to pewnie za mała dawka. Zapytaj w aptece co podać 12-latkowi. Jeżeli chodzi o skuteczność u nas bardziej pomaga ibuprofen niż paracetamol.
Ja sama używam paracetamol tylko wtedy,kiedy mam goraczkę,a nie przeciwbólowo.

Pozdrawiam; Kaja

Re: Czy ból głowy może być związany z zapaleniem zatok szczękowych? | magda, 25-01-2003, 02:24

Użytkownik "Bogdan" napisał w wiadomości news:b0r76v$r41$1 [at] news.onet.pl...
Moje 12-to letnie dziecko od kilku tygodni choruje. Najpierw było to zapelenie ucha środkowego. Po 10-ciu dniach kuracji antybiotykowej ten sam laryngolog na podstawie zdjecoa rtg zdiagnozowal zapelenie zatok
szczekowych
(nie powiedzial jakich gornych czy dolnych)

zatoki są dwie:lewa i prawa , obie są na górze,w szczękach lewej i prawej, na dole mamy żuchwe i nie ma w niej zatok. Zatoki ponoć (na szczęście nie doświadczyłam) bardzo bolą i głowa najczęściej też. Przeciwbólowo możesz podawać paracetamol (panadol, apap, ....) w dawce jak dla dorosłych. pozdr serdecznie 12-latka(e)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Bóle Głowy Bóle Głowy

Jak radzić sobie z zapaleniem stawów - program ćwiczeń ruchowych Jak radzić sobie z zapaleniem stawów - program ćwiczeń ruchowych

Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit