Tagi

bola naczynie chodzic luzny wezel jadro uderzyc bolec bielizna plciowy

Fora dyskusyjne

zobacz brzydki zapach (1)

zobacz Luźna moszna (0)

zobacz Kolano (2)

zobacz jak łatwo zarazić innych kandydozą? (5)

zobacz problem z jadrami (0)

zobacz Promieniujący ból lewego jądra (5)

zobacz "Dziwne" bole brzucha u 4 latki (0)

zobacz Guzek na wysokości macicy (1)

zobacz cos w okolicach narzadow plciowych (5)

zobacz uraz palca/stopy/nie moge chodzic (1)

zobacz PORADZCIE MI (4)

zobacz powiększone węzły i ból w prawym boku (2)

zobacz Szukam odpowiedzi (2)

zobacz Ucisk w prawej pachwinie (4)

zobacz silne bole stop (1)

BOLE JADER

Tomasz Pacholczyk, 02-11-1998, 12:57

Szanowni Panstwo!

Zdecydowalem sie napisac ten post na te grupe dyskusyjna, gdyz po pierwsze kiedys wlasnie tutaj dostalem duzo interesujacych informacji od bardzo milych ludzi, a po drugie chcialbym dowiedziec sie czegos od specjalistow/ludzi ktorzy "siedza" w tym temacie.

Moj problem jest nastepujacy. Mam 25 lat i od ok. 4 tygodni bola mnie jadra. Nie jest to uciazliwe, jednak niekiedy sprawia troche bolu. Chcialbym w tym momencie zaznaczyc, ze nie bola mnie dokladnie jadra, tylko okolice - tam sa takie zyly i to wlasnie one bardzo mnie kluja. Nie wiem skad pochodzi ten bol. Zaczelo sie to (tak mi sie wydaje) kiedy chorowalem na grype. Bolaly mnie wtedy miesnie/glowa/oraz ramiona (to sa chyba wezly chlonnne). Pani doktor przepisala mi jakies lekarstwo, po ktorego spozywaniu zauwazylem wlasnie te bole. Na ulotce pisalo, ze lek jest rowniez na poprawienie dzialania ukladu moczowo/plciowego (czy cos podobnego, nie pamietam teraz dokladnie). W chwili obecnej oprocz bolow jader czuje bole brzucha i nadal wezlow chlonnych. Bylem z wizyta u urologa, zbadal mnie. Stwierdzil, ze zyla przy jadrze jest lekko powiekszona, zauwazyl rowniez lekkie zaczerwienienie na zoledziu. Skierowal mnie na wyniki. Okazalo sie, ze mam jakis niedobor w moczu (przepisal mi lek na zapobieganie kamicy moczanowej). Nie wiem co mam robic, wiem ze to jest powazna sprawa gdyz jezeli chodzi o narzady plciowe nie nalezy tego lekcewazyc. Prosze o pomoc! Co moze byc przyczyna tych bolow!? Jezeli znajdzie sie osoba, ktora zechcialaby napisac kilka slow na ten temat prosze na prywatny adres e-mail: tpachol [at] box43.gnet.pl

Dziekuje i pozdrawiam! -- Tomek Pacholczyk (tpachol [at] box43.gnet.pl) [plastyka, grafika uzytkowa, projekty wnetrz]

Re: BOLE JADER | Darius Jack, 02-11-1998, 16:43

Niezaleznie od skutkow wywolanych lekiem, pojawia sie u mezczyzn cos co sie nazywa zylakami nasieniowodu, zylakami naczyn wokol jader. Zmiana bielizny na bawalniana, luzno , moze duzo zmienic. czesto spodenki sa zbyt ciasne lub czesciowo luzne i wystepujace trwaly ucisk tych naczyn.

Tak wiec albo chodzic w luznej bieliznie , albo dopasowanej, ale obejmujacej cala moszne. Takie bole sa czeste , ale kazdy sie wstydzi z tym chodzic do lekarki lub pokazywac pielegniarce.

Luzna bielizna podobna zwieksza aktywnosc plemnikow, przegrzewanie (ciasna bielizna ) szkodzi.

Poza tym przsypomnij sobie, czy nie zostales uderzony w pachwine pilka, lu ktos cie nie uderzyl tam. Mialem juz jadra cale niebieskie po silnym uderzeniu od rowera, pelne krwiakow , ale z czasem to przeszlo ( 2 miesiace). Ale w tym czasie byly cale nabrzmiale od krwi wylanej pod skore z peknietych naczyn. A bol od oderzenia byl bardzo, bardzo silny, trudny do wytrzymania. jack Jack

Tomasz Pacholczyk wrote:
Szanowni Panstwo!

Zdecydowalem sie napisac ten post na te grupe dyskusyjna, gdyz po pierwsze kiedys wlasnie tutaj dostalem duzo interesujacych informacji od bardzo milych ludzi, a po drugie chcialbym dowiedziec sie czegos od specjalistow/ludzi ktorzy "siedza" w tym temacie.

Moj problem jest nastepujacy. Mam 25 lat i od ok. 4 tygodni bola mnie jadra. Nie jest to uciazliwe, jednak niekiedy sprawia troche bolu. Chcialbym w tym momencie zaznaczyc, ze nie bola mnie dokladnie jadra, tylko okolice - tam sa takie zyly i to wlasnie one bardzo mnie kluja. Nie wiem skad pochodzi ten bol. Zaczelo sie to (tak mi sie wydaje) kiedy chorowalem na grype. Bolaly mnie wtedy miesnie/glowa/oraz ramiona (to sa chyba wezly chlonnne). Pani doktor przepisala mi jakies lekarstwo, po ktorego spozywaniu zauwazylem wlasnie te bole. Na ulotce pisalo, ze lek jest rowniez na poprawienie dzialania ukladu moczowo/plciowego (czy cos podobnego, nie pamietam teraz dokladnie). W chwili obecnej oprocz bolow jader czuje bole brzucha i nadal wezlow chlonnych. Bylem z wizyta u urologa, zbadal mnie. Stwierdzil, ze zyla przy jadrze jest lekko powiekszona, zauwazyl rowniez lekkie zaczerwienienie na zoledziu. Skierowal mnie na wyniki. Okazalo sie, ze mam jakis niedobor w moczu (przepisal mi lek na zapobieganie kamicy moczanowej). Nie wiem co mam robic, wiem ze to jest powazna sprawa gdyz jezeli chodzi o narzady plciowe nie nalezy tego lekcewazyc. Prosze o pomoc! Co moze byc przyczyna tych bolow!? Jezeli znajdzie sie osoba, ktora zechcialaby napisac kilka slow na ten temat prosze na prywatny adres e-mail: tpachol [at] box43.gnet.pl

Dziekuje i pozdrawiam!

Tomek Pacholczyk (tpachol [at] box43.gnet.pl) [plastyka, grafika uzytkowa, projekty wnetrz]
.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby przyzębia. Zapobieganie, diagnostyka i leczenie Choroby przyzębia. Zapobieganie, diagnostyka i leczenie

Życie bez pasożytów Życie bez pasożytów

Angiologia Angiologia

Dieta antymiażdżycowa Dieta antymiażdżycowa

Fizjologia człowieka - tom 2. Układ krążenia Fizjologia człowieka - tom 2. Układ krążenia