Powiązane leki
(opisy)

Lanzul (Lansoprazolum)

Polprazol (Omeprazolum)

Polprazol PPH (Omeprazolum)

Riflux (Ranitidinum)

Klabion (Clarithromycinum)

Emanera (Esomeprazolum)

Omepragal (Omeprazolum)

Renazol (Lansoprazolum)

LansoLek (Lansoprazolum)

Lanzogen (Lansoprazolum)

Tagi

przychodnia antybiotyk prywatny helicobacter bakteri mocznik pylori bakteria zoladek obecnosc

Fora dyskusyjne

zobacz Niewydolnośc wpustu (1)

zobacz zapalenie żołądka i opuszki dwunastnicy - co to znaczy ? (4)

zobacz Zapobieganie Helicobacter pylori. (1)

zobacz wyniki heicobacter pylori (3)

zobacz Antygen HELICOBACTER PYLORI (6)

zobacz wynik badania helicobacter pylorii - leczenie (8)

zobacz gastroskopie, helicobacter pylori, leczenie, znowu bóle (4)

zobacz pacjętka (5)

zobacz helicobacter pylori (4)

zobacz helicobacter pylori (11)

zobacz H. pylori (0)

zobacz Dodatkowa śledziona (20)

zobacz Bardzo proszę o inerpretacje wyników krwi mamy (1)

zobacz Refluks , nadżerki możliwe ? (1)

zobacz Gronkowiec ? (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » helicobacter pylori

helicobacter pylori

Sławek, 04-03-2003, 02:32

Chciałbym sie spytac Was czy Macie jakieś rady na temat leczenia tej bakteri helicobacter pylori??? I co wogole sadzicie na temat tej choroby??

Re: helicobacter pylori | panmarcepan, 04-03-2003, 11:02

Sławek napisał(a):

Chciałbym sie spytac Was czy Macie jakieś rady na temat leczenia tej bakteri helicobacter pylori??? I co wogole sadzicie na temat tej choroby??

Zadalem te pytanie koledze z pracy ktory na to cierpial. Podobno ma to 80% populacji ale tylko u niektorych sa warunki by sie ta bakteria rozwijala. Kolega powiedzial ze glownemu leczeniu kierunek nadaje lekarz. Czyli antybiotyki ktore zabija bakterie a nastepnie dieta. Niestety nikt nie byl w stanie podpowiedziec jaka dieta. Dopiero od niedawna stosuje (wyszukana w sieci) diete marchewkowa. Kazdego ranka zjada kilka gotowanych w calosci marchewek. Obiera je dopiero po ugotowaniu. Powiedzial ze wlasnie to jedyne mu pomaga.

pozdrawiam

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: helicobacter pylori | Rafal, 04-03-2003, 12:44

Chciałbym sie spytac Was czy Macie jakieś rady na temat leczenia tej
bakteri
helicobacter pylori??? I co wogole sadzicie na temat tej choroby??

Ja mialem ta bakterie. Jesli jej nie wyleczysz mozesz miec za jakis okres (moze kilku lat) raka zoladka. Kup sobie test w aptece na helicobacter. Pamietam jak robilem testy na ta bakterie w publicznej przychodni wyszlo mi ze jej nie mam, a w prywatnej ze mam (i jednak mialem ta bakterie). Tutaj widac jacy sa nasi specjalisci. Powodzenia.

Re: helicobacter pylori | Beata, 04-03-2003, 17:12

Ja mialem ta bakterie. Jesli jej nie wyleczysz mozesz miec za jakis okres (moze kilku lat) raka zoladka. Kup sobie test w aptece na helicobacter. Pamietam jak robilem testy na ta bakterie w publicznej przychodni wyszlo
mi
ze jej nie mam, a w prywatnej ze mam (i jednak mialem ta bakterie). Tutaj widac jacy sa nasi specjalisci. Powodzenia.

Ja tez mialam te bakterie ojawy byly takie jak przy wrzodach rzoładka. Leczono mnie anttybiotykami 3 razy prywatnie! Choroba wciaz powracala. Dzieki antybiotykom dostalam grzybicy (mimo ze przez caly okres leczenia pilam jogurty) i leczenie bylo jeszcze bardziej skomplikowane.Po nastepnym nawrocie choroby poszlam do innego lekarza i ten powiedzial ze ta bakterie ma tendencje do powracanie(szczegolnie przy stresujacym trybie zycia) i skoro do tej pory nie zostala zniszczona, nie ma co dalej sie truc. Kiedy bolal mnie brzuch bralam RANIGAST nadal pilam duzo jogurtow i na czczo jadlam siemie lniane zalane wrzatkiem (taki glut) i jakos samo sie wyleczylo. Pozdrawiam Beata

Re: helicobacter pylori | Rafal, 04-03-2003, 19:48

Ja tez mialam te bakterie ojawy byly takie jak przy wrzodach rzoładka. Leczono mnie anttybiotykami 3 razy prywatnie! Choroba wciaz powracala. Dzieki antybiotykom dostalam grzybicy (mimo ze przez caly okres leczenia pilam jogurty) i leczenie bylo jeszcze bardziej skomplikowane.Po nastepnym nawrocie choroby poszlam do innego lekarza i ten powiedzial ze ta bakterie ma tendencje do powracanie(szczegolnie przy stresujacym trybie zycia) i skoro do tej pory nie zostala zniszczona, nie ma co dalej sie truc. Kiedy bolal mnie brzuch bralam RANIGAST nadal pilam duzo jogurtow i na
czczo
jadlam siemie lniane zalane wrzatkiem (taki glut) i jakos samo sie wyleczylo. Pozdrawiam Beata

Mi pomogl Irydiolog, przepisal mi jakies ziola i bralem je chyba przez 2 miesiace (zadnych antybiotykow!) i juz nie mam tej bakteri (ale wszystko prywatnie zalatwailem sama wizyta u irydiologa kosztowala 80zl + badania w prywatnych gabinetach, mase kasy ale oplacalo sie). Wole wydac pieniazki niz isc za darmo do pseudo lekarzy (panstwowych).

Re: helicobacter pylori | Irek Badowski, 04-03-2003, 20:25

Ja mialem ta bakterie. Jesli jej nie wyleczysz mozesz miec za jakis okres (moze kilku lat) raka zoladka. Kup sobie test w aptece na helicobacter. Pamietam jak robilem testy na ta bakterie w publicznej przychodni wyszlo
mi
ze jej nie mam, a w prywatnej ze mam (i jednak mialem ta bakterie). Tutaj widac jacy sa nasi specjalisci.
A w prywatnej przychodni byli specjaliści "nie nasi?" Obcokrajowcy? Testy immunolegiczne "z krwi" wcale nie dowodzą zakażenia HP a jedynie stwierdzają że nasz uklad immunologiczny zetknął się z HP.Ich miano utrzymuje sie długo po wyleczeniu.Jak każda metoda diagnostyczna mają swoia czułość i swoistość.Co do testów dostępnychw aptekach to moim zdaniem nie są godne zaufanie a już napewno bardziej ufam testom wykonywanym w labolatorium. Obecność HP w blonie śluzowej żołądku można potwierdzić jedynie 1.pobierając materiał bezpośrednio podczas gastroskopii 2.Ureazowym testem wydechowym . Spotkalem się z wieloma pacjentami z dodatnim testem paskowym (aptecznym ) u których nie potrwierdzono zakażenia w gastroskopii i na odwrot z HP "na trzy plusy" i ujemnym Helicotestem.Jeśli więc nie miałeś nigdy gastroskopii ani testu wydechowego to możliwe są dwa warianty: 1 niegdy nie miałeś HP- test z państwowej przychodni był prawidlowy, a irydolog oskubał cię z kasy (swoją drogą gdzie ty widziałeś "państwową przychodnie"). 2 Nadal masz zakażenie HP a test jej nie wykazuje. Dlaczego to prawdopodobna wersja zdarzeń? Bakterię Helicobacter Pyroli leczy się anybiotykami (zwykle dwoma) i lekim zmniejszającym wydzielanie kwasów a NIE ZIOŁAMI. BIrek

Re: helicobacter pylori | Rafal, 05-03-2003, 01:07

A w prywatnej przychodni byli specjaliści "nie nasi?" Obcokrajowcy?
Skoro po wizycie jest jeszcze gorzej ? (zle leki przepisuja to sie nie dziwie).

Re: helicobacter pylori | panmarcepan, 05-03-2003, 08:41

stanie podpowiedziec jaka dieta. Dopiero od niedawna stosuje (wyszukana w sieci) diete marchewkowa.

Znalazłem do tego link republika.pl/piotrek_kmita/

zycze zdrowia pozdrawiam

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: helicobacter pylori | Beata, 05-03-2003, 14:04

Użytkownik "Irek Badowski" napisał w wiadomości news:b42nip$bbl$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
.Co do testów dostępnychw aptekach to moim zdaniem nie są godne zaufanie a już napewno bardziej ufam testom wykonywanym w labolatorium.

Czesc Nie chcialabym sie z Toba sprzeczac bo rozumiem ze masz wiedze na ten temat w przeciwienstwie do mnie ale ja mialam HP i wykryto ja u mnie poprzez gastroskopie i leczono 2 antybiotykami tak jak mowisz (prywatnie) Po ok 2 tygodniach od ostatniego dnia leczenia czulam sie jak przed nim i poszlam do przychodni gdzie zaproponowano mi test ktory mial na 100% wykryc obecnosc bakterii (slowa lekarza) kiedy zapytalam w jakim celu robi sie wtedy gastroskopie lekarz stwierdzil ze po to aby sprawdzic czy nie ma sie wrzodow, a skoro mi ja robiono to teraz mozna zrobic test na obecnosc HB. Od pani z laboratorium (gdzie pobierano mi krew) dowiedzialam sie ze maja takie testy jak sa w aptece i oprocz ich ceny pobieraja jeszcze oplate za pobranie krwi do testu w przychodni !).Tak wlasnie leczylam sie 3x , dostalam grzybicy, wydalam kupe kasy ,a teraz dowiaduje sie ze ze to bylo bez sensu i ze lekarze w przychodni sa ok.Paranoja Pozdrawiam Beata

Re: helicobacter pylori | Halina, 06-03-2003, 13:35

Sławek:

Chciałbym sie spytac Was czy Macie jakieś rady na temat leczenia tej
bakteri
helicobacter pylori??? I co wogole sadzicie na temat tej choroby??
Dla mnie leczenie okazało się skuteczne, przynajmniej na razie. Brałam antybiotyki w listopadzie 2001 roku, wiec już ponad rok mam spokój. Oprócz antybiotyków brałam przeciwgrzybiczy równocześnie, oraz lakcid (lek, zwiększajacy florę bakteryjną).

Powinieneś spróbować, aby się przekonać.(teraz są leki nowej generacji, jeszcze bardziej skuteczne). Ponado ważne jest, aby unikać błędów żywieniowych. Jeść posiłki lekkostrawne, świeże i nie przejadać się. Rzucić lub ograniczyć palenie papierosów. Unikać stresu.

życze zdrowia

Hal

Re: helicobacter pylori | Jarosław Lech, 08-03-2003, 20:49

Użytkownik "Beata" napisał w wiadomości news:4CC40F9F423ADA44B33E2E6448A20921417345 [at] jplwant003.jasien.net...
Od pani z laboratorium (gdzie pobierano mi krew) dowiedzialam sie ze
maja
takie testy jak sa w aptece i oprocz ich ceny pobieraja jeszcze oplate
za
pobranie krwi do testu w przychodni !).
To namieszałaś coś do spółki z tą panią. Za www.zdrowie.med.pl:

"Test serologiczny

Polega na oznaczeniu w surowicy krwi lub ślinie przeciwciał IgG. Wadą tego testu jest dodatni wynik, nawet w 28 miesięcy po likwidacji (eradykacji) bakterii w żołądku. Jest to spowodowane powolnym zanikiem ilości przeciwciał w surowicy krwi.

Test oddechowy

W tym teście wykorzystuje się mocznik znakowany izotopem węgla 13C lub 14C. Bakteria helicobacter pylori obecna w żołądku rozkłada połknięty przez pacjenta mocznik zawierający jeden z wymienionych izotopów węgla. Ostatecznym etapem rozpadu tego związku jest woda i dwutlenek węgla. Ten ostatni jest wydychany, a wychwytywane próbki powietrza są poddawane analizie mającej na celu oznaczenie ilości izotopu węgla.

Test oparty na technikach biologii molekularnej Test ten opiera się na wykrywaniu materiału genetycznego (RNA) bakterii. Materiałem są śladowe ilości śliny i kału.

Posiew kału Badanie to polega na hodowaniu bakterii, w specjalnych warunkach na sztucznych pożywkach. Badanie to jest rzadko stosowane ze względu na małą jego czułość (30-50%).

Metody inwazyjne Opierają się na pobraniu wycinka w czasie panendoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Test ureazowy

Użyty w teście ureazowym mocznik, rozkładany jest przez enzym - ureazę, który występuje w pobranym wycinku, jeśli jest on zakażony helicobacter pylori. Produkty rozpadu mocznika zabarwiają wskaźnik zawarty w teście na fioletowo-czerwony kolor.

Hodowla bakteryjna Polega na hodowaniu bakterii pochodzących z wycinków tkanki na specjalnych pożywkach. Nie jest łatwa, ponieważ wymaga zachowania szczególnych warunków.

Badanie histopatologiczne Przy ocenie histopatologicznej wycinków pod mikroskopem można również stwierdzić obecność bakterii. "

Całość na www.zdrowie.med.p.../testy.html

-- Lejak jarlech [at] poczta.onet.pl jarlech [at] alpha.net.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Gastroenterologia w praktyce Gastroenterologia w praktyce

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009