Powiązane leki
(opisy)

Navoban (Tropisetronum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Octenisept

Bisacodyl (Bisacodylum)

Rectanal (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Insuman Rapid (Insulinum humanum)

Indocollyre 0,1% (Indometacinum)

Calgel (Cetylpyridinii chloridum, Lidocaini hydrochloridum)

Petroselin

Tagi

szpital chirurgiczny usuwac chirurgia boliii usunac usowanie dziaslo slowo zabieg

Fora dyskusyjne

Usówanie kamienia nazębnego (1)

tłuszczak (1)

Chirurgiczne usunięcie torbieli w dole podkolanowym. (1)

95000 a usunięcie kamieni (0)

Chirurgiczne usunięcie ósemek (3)

Brodawczak - jak się to usuwa? (0)

usuniecie polipa zatoki szczekowej (27)

Osteochondroma (3)

Pieprzyk (11)

problem z ósemką (7)

kamień na zębach (3)

wyrwanie wszystkich zębow (4)

Chirurgia dziecięca (2)

Usówanie ciał obcych (0)

Scaling? (10)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Chirurgiczne usówanie zęba

Chirurgiczne usówanie zęba

, 28-01-2003, 12:50

Cześć Dwa dni temu rozbolał mnie ząb. Myślałem weznę tabletke i przesanie. No niestety nieprzestał mnie boleć wię postanowiłem go wyrwać bo do niczego innego się nie nadawał, jak usiadłem na fotelu to Dentysta powiedział mi że to trzeba do szpitala na chirurgie jechać że tam mi to chirurgicznie usuną. Jak to usłyszałem to omało w party nie narobiłem. No i mam pytanko o co w tym w ogole chodzi. Co to znaczy chirurgicznie i co najważniejsze czy to boliii. Help Meeeee.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Chirurgiczne usówanie zęba | Jakub Z, 28-01-2003, 16:47

He widze ze nie jestem sam, Mam dokladnie ten sam problem. Mam do usuniecia 8-mke ktora rosnie w dziasle prostopadle do 7-mki. Chirurgicznie tzn bedą ci rozcinac dziąsło zeby wyciągnąć ząbka a póżniej je zszyją. Ale nie ma obawy to jest na znieczuleniu i ponoć nic nie boli. Godzinka zabiegu i po kłopocie.

PS> Radze poszukać sobie prywatnego chirurga i dać sobie spokuj ze szpitalem. W polskim szpitalu można niechcący wyjechąc nogami do przodu :-)

Pozdrowka

Odp: Chirurgiczne usówanie zęba | Asia, 28-01-2003, 17:03

Nie masz sie czego obawiać , a nawet powinieneś byc zadowolony, że nie robi tego zwykły stomatolog. Jeśli chodzi o sam fakt usunięcia to tak jak zwykle dostaniesz zastrzyk przeciwbólowy, więc nic nie poczujesz. Chirurg ma lepszy sprzęt i większe doswiadczenie w usuwaniu zębów, bo robi to na codzień. pozdrawiam, ASIA

Re: Chirurgiczne usówanie zęba | Monika_O, 28-01-2003, 17:27

a w jakim mieście masz to załatwić?

-- __________ Monika_O

Użytkownik napisał w wiadomości news:436f.0000015e.3e366e84 [at] newsgate.onet.pl...
Cześć Dwa dni temu rozbolał mnie ząb. Myślałem weznę tabletke i przesanie. No niestety nieprzestał mnie boleć wię postanowiłem go wyrwać bo do niczego innego się nie nadawał, jak usiadłem na fotelu to Dentysta powiedział mi
że to
trzeba do szpitala na chirurgie jechać że tam mi to chirurgicznie usuną.
Jak
to usłyszałem to omało w party nie narobiłem. No i mam pytanko o co w tym
w
ogole chodzi. Co to znaczy chirurgicznie i co najważniejsze czy to boliii. Help Meeeee.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Chirurgiczne usówanie zęba | Małgosia, 28-01-2003, 20:08

nie zawsze rozcinaja dziasloo ja mialam dwa razy usuwane zeby chirurgicznie i lekarz nic nie nacinal to zalezy od komplikacji Użytkownik "Monika_O" napisał w wiadomości news:b163rb$tc$1 [at] news.tpi.pl...
a w jakim mieście masz to załatwić?

__________ Monika_O

Użytkownik napisał w wiadomości news:436f.0000015e.3e366e84 [at] newsgate.onet.pl... że to Jak
tym
w
boliii.

Re: Chirurgiczne usuwanie zęba | Mała Mi, 28-01-2003, 20:50

Użytkownik "Małgosia" napisała ...

nie zawsze rozcinaja dziasloo ja mialam dwa razy usuwane zeby
chirurgicznie
i lekarz nic nie nacinal to zalezy od komplikacji
Proponuje dać sobie spokój ze złowrogo brzmiącym słowem "chirurgiczny". Każda ekstrakcja jest generalnie zaliczana do zabiegów chirurgicznych. Zarówno ta bardzo skomplikowana, jak i ta trwająca około minuty. Zawsze lepiej, żeby wykonywał ją stomatolog ze specjalizacją chirurgiczną, chociaż "normalny" też by sobie niejednokrotnie poradził. A fakt użycie słów "chirurgia" i "chirurgiczny" wcale nie znaczy, że automatycznie będzie to zabieg wyjątkowo trudny, długotrwały itp.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

Atlas chirurgii dziecięcej Atlas chirurgii dziecięcej

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny