Powiązane leki
(opisy)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Grip Stop

Mistabron (Mesnum)

Gripex Noc (Dextromethorphani hydrobromidum, Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Pheniramini maleas)

Fervex (Paracetamolum, Pheniramini maleas, Acidum ascorbicum)

Marimer Spray Hipertoniczny

MaxFlu (Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum)

Tabcin Impact (Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum, Doxylamini succinas)

Xylometazolin (Xylometazolini hydrochloridum)

Tetrisal E

Tagi

laryngolog przegroda nosowy katar prostowac zarzecki widziec zabieg blona tamponada

Fora dyskusyjne

zobacz Pytanie do wszyskich po zabiegu prostowania przegrody nosowe (0)

zobacz po zabiegu prostowania przegród nosowych (7)

zobacz Prostowanie przegrody nosowej. (6)

zobacz Prostowanie krzywej przegrody nosowej a czas rehabilitacji (3)

zobacz Prostowanie przegród nosowych ? (6)

zobacz KRZYWA PRZEGRODA NOSOWA (3)

zobacz Prostowanie przegrody nosowej (0)

zobacz tk zatok prosze o interpreacje (7)

zobacz Prostowanie przegrody nosowej (0)

zobacz Problem z oddychaniem nosem (1)

zobacz Krzywa przegroda nosowa (problem z oddychaniem) (3)

zobacz Wodnisty katar-gronkowiec złocisty (2)

zobacz Czy to jest skrzywiona przegroda nosowa? (18)

zobacz katar (0)

zobacz Po prostowaniu przegrody nosa (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Prostowanie przegrody nosowej

Prostowanie przegrody nosowej

Zygmunt M. Zarzecki, 03-02-2003, 19:18

Witajcie.

Mam problem z katarem i jedna z przyczyn moze byc krzywa przegroda. Na czym polega zabieg prostowania przegrody? Czy sa jakies przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Czy zostaja jakies blizny? Gdzie mozna zrobic taki zabieg? Ile kosztuje jesli w niepublicznym zakladzie? Jak dlugo nie bede zdolny do pracy? Co powinienem jeszcze widziec?

Jeszcze nie bylem u laryngologa, ale troszke poczytalem i pewnie przegroda jest przyczyna ostatnich moich problemow z katarem.

zyga

-- Zygmunt M. Zarzecki | zygmunt malpa zarzecki kom |

Re: Prostowanie przegrody nosowej | Marek Bieniek, 04-02-2003, 20:21

On Mon, 3 Feb 2003 17:18:12 +0100, Zygmunt M. Zarzecki wrote:

Mam problem z katarem i jedna z przyczyn moze byc krzywa przegroda.
Jestes pewny?...

Na czym polega zabieg prostowania przegrody?
W znieczyleniu ogólnym odwarstwia się skórę i błonę śluzową od rusztowania kostnego nosa, a następnie odpowiednio modyfikuje się przegrodę - łamiąc / piłując kość. Potem zszywa się co trzeba i zakłada tamponadę.

Czy sa jakies przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Trzeba pogadac z laryngologiem / chirurgiem plastycznym.

Czy zostaja jakies blizny?
Jeśli - to niewidoczne.

Gdzie mozna zrobic taki zabieg?
W oddziale laryngologicznym / chirurgii plastycznej.

Ile kosztuje jesli w niepublicznym zakladzie?
Nie mam pojęcia:)

Jak dlugo nie bede zdolny do pracy?
Myślę, że jako całość - minimum to jakieś 2-3 tygodnie.

Co powinienem jeszcze widziec?
Tamponada nosa to ćóś okropnego. Jestem lekarzem i widziałem to wiele razy, ale od kiedy sam zaznałem tej przyjemności (w wersji light, bo merocelem i tylko po jednej stronie - z powodu krwawienia) - szczerze współczuję wszystkim, którzy muszą to mieć. Miałem toto 48 godzin, w tym czasie udało mi się przespać ze 5-6, jeść się nie da, pić też nie, nos boli - sama radość:) Gdyby nie obkurczacze błony śluzowej i możliwość oddychania drugą dziurką, oraz paracetamol z kodeiną - pewnie sam, bym sobie to wyrwał po 12 godzinach. Nie polecam.

Jeszcze nie bylem u laryngologa, ale troszke poczytalem i pewnie przegroda jest przyczyna ostatnich moich problemow z katarem.
Koniecznie przedyskutuj to z laryngologiem i nie mów 'hop' :) Jeśli problemy pojawiły sie ostatnio - to przegroda nie jest bardzo prawdopodobna - chyba, że sobie ją ostatnio złamałeś...

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek (at) poczta onet pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chrapanie Chrapanie

Choroby zakaźne u dzieci Choroby zakaźne u dzieci

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Leksykon zdrowia Leksykon zdrowia

Widzieć bez okularów Widzieć bez okularów