Tagi

powiekszyc zdiagnozowac diagnozowac internet wezel probowac auxilium chlonny jast pachwina

Fora dyskusyjne

zobacz Kolano - co to jest ? (1)

zobacz Powiększone węzły chłonne pachwin ? (3)

zobacz guzek na pachwinie (5)

zobacz ból pachwin (7)

zobacz Pieczenie w pachwinach (2)

zobacz powiększone węzły i ból w prawym boku (2)

zobacz wezly chlonne (0)

zobacz Bóle wezłów chłonnych (3)

zobacz Węzły chłonne w pachwinie (0)

zobacz powiekszone wezly chlonne pachwin i na szyji (2)

zobacz Czy może to być chłoniak? (6)

zobacz wezly chlonne (2)

zobacz Wezly chlonne (2)

zobacz Powiększenie węzła chłonnego w pachwinie (17)

zobacz tarczyca z torbielą a węzły chłonne (15)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » gdzie węzły chłonne

gdzie węzły chłonne

Auxilium, 19-02-2003, 13:17

Witam, zgodnie z tematem chciałbym dowiedzieć się gdzie dokładnie znajdują się węzły chłonne. Próbowałem wyszukać w Internecie strony z anatomią, ale bez skutku. (być może moglibyście polecić mi jakąś stronę z rycinami lub zdjęciami) Chodzi mi o dokładne umiejscowienie węzłów. Ponadto chciałbym wiedzieć w jaki sposób zdiagnozować powiększenie węzłów i przez to stan niepokojący. Czy powiększeniu węzłów towarzyszą inne dolegliwości?

Pozdrawiam, Auxilium

Re: gdzie węzły chłonne | Mrosen, 19-02-2003, 16:51

Użytkownik Auxilium napisał:
Witam, zgodnie z tematem chciałbym dowiedzieć się gdzie dokładnie znajdują się węzły chłonne. Próbowałem wyszukać w Internecie strony z anatomią, ale bez skutku. (być może moglibyście polecić mi jakąś stronę z rycinami lub zdjęciami) Chodzi mi o dokładne umiejscowienie węzłów. Ponadto chciałbym wiedzieć w jaki sposób zdiagnozować powiększenie węzłów i przez to stan niepokojący. Czy powiększeniu węzłów towarzyszą inne dolegliwości?

Pozdrawiam, Auxilium

Wezly chlonne znajduja sie na przebiegu naczyn chlonnych, tzn praktycznie w calym ciele. Jedne mniejsze inne wieksze. Tylko czesc z nich dostepna jest dotykiem.(m.in. pod zuchwa, po obu stronach szyji, w pachach, pachwinach). Zdiagnozowac powiekszenie? Diagnozuje sie chorobe, Powiekszenie wezlow moze byc tylko jednym z objawow. Sam charakter ich powiekszenia jast istotny. Jesli masz taki problem, udaj sie do lekarza, gdyby Internet mogl diagnozowac lub leczyc, tego zawodu juz by nie bylo. Szczesciem ludzi nadal lecza ludzie. Sprawa moze byc bardzo blacha, moze byc bardzo powazna. Idz do lekarza, wezly to nie caly czlowiek.

M.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby przyzębia. Zapobieganie, diagnostyka i leczenie Choroby przyzębia. Zapobieganie, diagnostyka i leczenie

Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza

Su Dźok dla każdego. Prosta i skuteczna metoda leczenia naturalnego Su Dźok dla każdego. Prosta i skuteczna metoda leczenia naturalnego

Su Dżok Su Dżok