Powiązane leki
(opisy)

Polixar 5

Clavin

Acard (Acidum acetylsalicylicum)

Bestpirin (Acidum acetylsalicylicum)

Dentovit

Efient (Prasugrelum)

Septofervex (Chlorhexidini gluconas)

Vitalux

Optiker

Vitalux Plus 6

Tagi

sroda maloplytkowosc dlugi odczytac umrzec niewinny hematolog plytki nadplytkowosc prawidlowy

Fora dyskusyjne

zobacz Mielofobroza - PLT - nadpłytkowośc (1)

zobacz niski pozim PLT (2)

zobacz Poziom płytek krwi i interpretacja wyników (10)

zobacz ODCZYTANIE WYNIKÓW KRWI (0)

zobacz szmery nad sercem (2)

zobacz Interpretacja wyników (1)

zobacz Wybroczyny,małopłytkowość,anemia u niemowlaka (16)

zobacz Małopłytkowość - sterydy - ból stawów? (5)

zobacz Prośba o interpretację wyników badania krwi (1)

zobacz Problem z hematologiem (1)

zobacz Małopłytkowośc (40)

zobacz małopłytkowość duża , osłabienie, sennosć (1)

zobacz małopłytkowość + przeciwciała p-jądrowe (1)

zobacz Trombocyty, niski poziom (3)

zobacz małopłytkowosc i konsekwencje (2)

Plytki krwi

Mich, 24-02-2003, 16:50

Witam, Mam taki problem.....moja lekarka nie bardzo potrafi odczytac wyniki laboratoryjne jeżeli chodzi o PLT. Nie bede niepotrzebnie wglebiac sie w szczegoly ale poczatkowo stwierdzila nadplytkowosc a pozniej w wielkiej panice maloplytkowosc. A ja z nerwow odchodze od zmyslow prawie. Dostalam skierowanie do hematologa...ale wizyta dopiero w srode.

Pierwsze badanie PLT - 1549 [ 10^9/l ] Drugie badanie PLT - 1732 [tys/mm^3] Jak dla mnie to jest (napisze slownie)jeden milion siedemset tysiecy trzydziesci dwa na mm^3 (gdy normą jest czterysta tysiecy). I jest nadplytkowosc i to dosc znaczna. Czy moze sie myle?

Inne wyniki sa prawidlowe. Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy? Jakie moga byc "efekty"?

Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam, Beata

Moze ktos mi powie czy ja dobrze

Re: Plytki krwi | magda, 24-02-2003, 17:36

Sprawa nadpłytkowości jest dluga i pogmatwana. Część przyczyn jest niewinna, część b.poważna. Najlepiej jednak powie ci hematolog PO badaniu i PO wywiadzie. Do srody nie umrzesz. Przynajmniej nie na nadpłytkowość. :-) pozdr

Re: Plytki krwi | Mich, 24-02-2003, 18:22

magda wrote:

Sprawa nadpłytkowości jest dluga i pogmatwana. Część przyczyn jest niewinna, część b.poważna. Najlepiej jednak powie ci hematolog PO badaniu i PO wywiadzie. Do srody nie umrzesz. Przynajmniej nie na nadpłytkowość. :-) pozdr
Tak...wiem, ze od razu nie umrę:) (chociaz to co przeczytałam w internecie nie jest przyjemne) Martwi mnie jednak odczytanie wyniku. Rozumiem, ze JA dobrze odczytałam...tylko moja internistka (była chora wiec wykazuje zrozumienie) troche zagmatwała. Mam nadpłytkowosc a nie małopłytkowosc tak?

Beata

Re: Plytki krwi | magda, 25-02-2003, 20:21

tak - jesli dobrze przepisalas pozdr

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wolę umrzeć niż przytyć Wolę umrzeć niż przytyć

Hematologia w praktyce Hematologia w praktyce

Plan na długie życie Plan na długie życie

Tajemnice źródła wiecznej młodości Tajemnice źródła wiecznej młodości

Vilcacora jedz zdrowo Vilcacora jedz zdrowo