Powiązane leki
(opisy)

R- 1 krople na stany zapalne

Phytolacca Dagomed 24 bóle gardła, chrypka

Aloe compose

Argentum Complexe Nr 98

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Olbas Oil

Tagi

przestraszyc bolec omijac nienawidzic chodzic mascic foka ortopeda kolano bola

Fora dyskusyjne

zobacz ból kolan-wszystkie wyniki (35)

zobacz Ból Kolana po wysięku (3)

zobacz KOLANA (29)

zobacz bół kolana jakby zablokowane (12)

zobacz dzwignia na reke uraz (5)

zobacz Coś przeskoczyło w kolanie podczas meczu (11)

zobacz Łękotka, czy nie łękotka? (8)

zobacz wstałem rano z bólem pleców (1)

zobacz klastrowy ból głowy (0)

zobacz Ortopedia - ból nogi (4)

zobacz bolące kolana (2)

zobacz Niewyjaśniony ból kolana (4)

zobacz Ból lewego kolana (0)

zobacz Bóle w stawie kolanowym (7)

zobacz Kolano (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » co zrobic, gdy boli kolano?

co zrobic, gdy boli kolano?

rena, 26-03-2003, 22:41

no boli juz kilka dni....ani sie nie uderzylam, ani nic, po prostu obudzilam sie i juz bolalo.boli przy chodzeniu i jak siedze i wyprostowuje calkowicie noge. nie jest to bardzo silny bol, ale zaczyna przeszkadza i martwic. czy moge cos zrobic? trwa to juz tydzien, ale jeszcze chyba za wczesnie, zeby isc z tym do lekarza. nie boli az tak, ze potrzebuje srodkow przecibolowych, ale jakas masc, oklad na noc?

pomozcie, prosze...

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | Agnieszka, 27-03-2003, 00:47

Użytkownik "rena" napisał w wiadomoci news:b5svq7$706$1 [at] foka.acn.pl...
no boli juz kilka dni....ani sie nie uderzylam, ani nic, po prostu
obudzilam
sie i juz bolalo.boli przy chodzeniu i jak siedze i wyprostowuje
calkowicie
noge. nie jest to bardzo silny bol, ale zaczyna przeszkadza i martwic. czy moge cos zrobic? trwa to juz tydzien, ale jeszcze chyba za wczesnie, zeby isc z tym do lekarza. nie boli az tak, ze potrzebuje srodkow
przecibolowych,
ale jakas masc, oklad na noc?
Mozesz posmarowac Arcalenem i zawinal opaska elastyczna, zeby sie ogrzalo. A jesli chodzi o termin pojscia do lekarza, to jaki czas wg Ciebie jest odpowiedni - miesiac? Przepraszam za zlosliwe pytanie, ale z takimi rzeczami nie ma zartow. Tym bardziej, ze powod nie jest znany.

A moze jakis sport uprawiasz/uprawialas? I opisz dokladniej rodzaj bolu i umiejscow go.

pzdr Aga

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | rena, 27-03-2003, 08:51

Użytkownik "Agnieszka" napisał w wiadomości news:b5t73g$cte$1 [at] SunSITE.icm.edu.pl...

Mozesz posmarowac Arcalenem i zawinal opaska elastyczna, zeby sie ogrzalo.
no wlasnie - po cieplej kapieli bol sie zmniejsza.

A jesli chodzi o termin pojscia do lekarza, to jaki czas wg Ciebie jest odpowiedni - miesiac? Przepraszam za zlosliwe pytanie, ale z takimi
rzeczami
nie ma zartow. Tym bardziej, ze powod nie jest znany.
rozumiem twoje pytanie:) ale ja tak nienawidze lekarzy, ze omijam ich szerokim lukiem. a raczej ide dopiero, jak musze. takie mam doswiadczenia z lekarzami, ze ich diagnoza to rosyjska ruletka "trafie, nie trafie". i nie chce wyjsc na hipochondryka, ktorego jak cos strzyknie, to od razu leci do lekarza. do ortopedy bede musiala i tak isc w przyszlym tygodniu, wiec i to to spytam.

A moze jakis sport uprawiasz/uprawialas?
nie, ale spie na niewygodnym lozku. co i raz budze sie z jakims bolem, ale dotyczyly one wqczesniej szyi czy kregoslupa.

I opisz dokladniej rodzaj bolu i umiejscow go.
to jest bol po wewnetrznej stronie kolana, w srodku gdzies tam...

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | Ewa W, 27-03-2003, 18:26

Użytkownik "rena" napisał w wiadomości news:b5u3hf$i7e$1 [at] foka.acn.pl...

rozumiem twoje pytanie:) ale ja tak nienawidze lekarzy, ze omijam ich szerokim lukiem. a raczej ide dopiero, jak musze.
No sorki, ale jakiego rodzaju pomocy oczekiwałaś i od kogo pisząc na grupę medyczną? Jeśli od ludzi z podobnymi doświadczeniami, to muszę Cię zmarwić. To jest bardzo indywidualna sprawa, u jednego jest to coś banalnego, u drugiego niekoniecznie. Np. moją koleżankę bolało kolano, potem cała noga i okazało się, że to mięsak kościopochodny. Wrzuć w wyszukiwarkę, tylko się za bardzo nie przestrasz.......

Mój św. pamięci Tato też nie pałał miłością do lekarzy, nie powiem, że nienawidził, ale podobnie jak Ty omijał ich szerokim łukiem i chodził, gdy już naprawdę musiał. Jak już poszedł, to okazało się, że na pomoc jest już za późno..........

Nie jest moją intencją straszenie, ale naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. To może pójdź do bioenergoterapeuty?

Ewa

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | rena, 27-03-2003, 22:16

Użytkownik "Ewa W" napisał w wiadomości news:b5v5ad$hh5$1 [at] opat.biskupin.wroc.pl...

No sorki, ale jakiego rodzaju pomocy oczekiwałaś i od kogo pisząc na grupę medyczną? Jeśli od ludzi z podobnymi doświadczeniami, to muszę Cię
zmarwić.

dokladnie na to. nie na opinie lekarza, tylko kogos, kogo bolalo podobnie.

Np. moją koleżankę bolało kolano, potem cała noga i okazało się, że to mięsak kościopochodny. Wrzuć w wyszukiwarkę, tylko się za bardzo nie przestrasz.......
zanim tu napisalam, wrzucilam:)

Mój św. pamięci Tato też nie pałał miłością do lekarzy, nie powiem, że nienawidził, ale podobnie jak Ty omijał ich szerokim łukiem i chodził, gdy już naprawdę musiał. Jak już poszedł, to okazało się, że na pomoc jest już za późno.......... Nie jest moją intencją straszenie, ale naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. To może pójdź do bioenergoterapeuty?
wiesz co? ja sie zle wyrazilam piszac to zwiezle w kilku slowach. nienawidze chodzic do lekarzy - to fakt. ale do nich chodze i mam zawsze wszystkie badania regularnie wykonane. cytologia, profilaktyka z zebami (a nie leczenie - a smiertelnie sie boje dentystow:) itp. ale jak mnie tylko cos przyslowiowo zakluje w boku, to nie lece od razu do lekarza. jak to nic ostego, to czekam 1-2 tygodnie i czesto jakies tam bole same przechodza.

a w przypadku tego kolana, to szukalam jakies dobrej masci. ta, co ty mi polecilas, pani aptekarka powiedziala, ze jest ona bardziej na siniaki, niz bole stawowe i dala mi cos innego, na szczescie tylko za 6 zl. zobaczymy, czy pomoze, a wizyte u ortopedy i tak mam w przyszlym tygodniu:)

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | Jacek Bukowski, 28-03-2003, 21:34

Użyj DrŻel - DeepRelief. ortopeda mi to zapisał bo mialem bóle przy zginaniu prawego kolana... nic sie nie stalo i zaczelo nagle bolec i przez tydzien bylo lekko opuchniete:( ortopeda przepisal mi rowniez zabiegi fizykoterapii - prądy DiaDynamiczne i JonoForezę (lub jontoForeze zawsze mi sie myli) Po 2,5 miesiącach i po 2 tygodniach zabiegów boli mnie tylko kide kucam i wtedy prawie nie moge wstac... teraz "przerzucilo sie na lewe kolano" kiedy ide po schodach do gory cos w tym (lewym) kolanie przeskakuje tak ze czuje to przez czly kregoslup... Teraz kiedy kucam bola mnie oba kolana ... JA tez poszedlem do lekarza dopiero po tygodniu... Inny ortopeda mowil ze mam chondromalację rzepki to dopiero wtedy sie przestraszylem ... jem duzo galaretek, kisieli(???kiśli???) chrzatke rekina w pigulkach i mam nadzeje ze przestaną boleć mnie wazne dla mnie kolana no bo jak ja bede żeglował??? :) pozdrawiam

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | Jacek Bukowski, 28-03-2003, 21:36

a lekarz dal mi jeszcze Piguly DicloDuo ale jak przeczytalem ulotke to sie przestraszylem bo strasznie duzo mozna od tego dostac skutkow ubocznych... ale uśmierza ból... pozdrawiam

Re: co zrobic, gdy boli kolano? | Agnieszka, 28-03-2003, 22:07

Użytkownik "rena" napisał w wiadomoci news:b5vill$6oj$1 [at] foka.acn.pl...
a w przypadku tego kolana, to szukalam jakies dobrej masci. ta, co ty mi polecilas, pani aptekarka powiedziala, ze jest ona bardziej na siniaki,
niz
bole stawowe i dala mi cos innego, na szczescie tylko za 6 zl. zobaczymy, czy pomoze, a wizyte u ortopedy i tak mam w przyszlym tygodniu:)
Na jaka masc aptekarka powiedziala "na siniaki" a jaka Ci dala?

Aga

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko o ziołach Wszystko o ziołach

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa