Powiązane leki
(opisy)

Mecortolon N (Neomycini sulfas, Prednisoloni pivalas)

Unguentum Neomycini (Neomycini sulphas)

Petroselin

Mercurius Dagomed 41 anginy ropne

Purex (Echinacea purpurea)

Acudex (Dextranomerum)

Braunovidon (Povidonum iodinatum)

Fluimucil (Acetylcysteinum)

Mercurius Cyanatus Complexe Nr 43

Oxycort (Hydrocortisoni acetas, Oxytetracyclinum)

Tagi

ropny antybiotyk usunac bogen rosnac dziaslo resekcja dentysta przetoka wylatywac

Fora dyskusyjne

zobacz spychnięte dziąsło, zepsuty ząb, a węzły chłonne (23)

zobacz Zbierające się jedzenie w przetoce, krwawienie u dziecka (3)

zobacz Czy uniknę resekcji? (2)

zobacz Spuchnięty policzek (1)

zobacz Problemy po zatokach (0)

zobacz Pytanie o ósemkę (4)

zobacz Krwawienie dziąseł (4)

zobacz Angina ropna trzeci raz w tym roku. (2)

zobacz Opuchnięte dziąsło (3)

zobacz Opuchnięty policzek (5)

zobacz Ropa (21)

zobacz bolące dziąsło, antybiotyk,środki przeciwbólowe (5)

zobacz Czy to na pewno refluks? (0)

zobacz USÓWANIE ZĘBÓW MLECZNYCH W ZNIECZULENIU (5)

zobacz Przetoka włosowata (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia?

Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia?

Tomek, 05-04-2003, 14:22

Na dziasle pare miesiecy temu pojawila mi sie krosta, jakis taki pecherz. Jakis czas rosl, teraz juz nie rosnie i nie boli jesli go nie naciskac. Zapytalem dentyste co z tym robic i stwierdzil, ze to przetoka ropna od stanu zapalnego pod zebem dolna 6-stka. Ten zab byl martwy i wyleczony kanalowo ponad 10 lat temu. Rok temu calkiem sie rozsylala korona i mialem zalozona sztuczna na jakims sztyfcie. Oprocz tej krosty nie bylo z tym zebem zadnych innych objawow po zalozeniu korony. Teraz nowy dentysta zrobil RTG i pomiedzy korzeniami na widac jakas taka ciemna plame, ktora on interpretuje jako ropien.

Jego propozycja to zostawic jak jest, albo usunac caly zab. Moja decyzja. Z tym, ze jesli sie zostawi moze to miec potencjalnie negatywny wplyw na caly organizm, co nie jest przyjemna perspektywa (serce, nerki, stawy). Znowu usuwanie to straszna rozwalka, duzo kasy na implant.

Czy mozna takie rzeczy jakos dokladniej badac? Czy mozna jakos sprawdzic na ile aktywne jest to ognisko zapalne i czy faktycznie sieje zniszczenie po organizmie? Chcialbym byc na 100% pewien, zanim pozwole go usunac.

Tomek

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | Kaja, 06-04-2003, 03:22

5 kwiecień 2003 (sobota).Patrzę,a tu o 12:22 *Tomek* namalował/a:

Teraz nowy dentysta zrobil RTG i pomiedzy korzeniami na widac jakas taka ciemna plame, ktora on interpretuje jako ropien.
Jakbyś mial ropień,to z bólu,opuchnięcia i gorączki umierałbyś. Chirurg szczękowy musiałby Ci ten ropień nacinać,musiałbyś brać antybiotyki i jeździć codziennie na zmiany opatrunków.

Jak Cię nic nie boli,to narazie zostaw to tak jak jest.

Z pozdrowieniami, Kaja GG 2390422

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | ..::Bogen::.., 06-04-2003, 11:34

Użytkownik "Tomek" napisał w wiadomości news:b6majg$rg1$1 [at] foka.acn.pl...
Na dziasle pare miesiecy temu pojawila mi sie krosta, jakis taki pecherz. Jakis czas rosl, teraz juz nie rosnie i nie boli jesli go nie naciskac.
A jak nacisniej to wylatuje z niego "ropa"?

[.....................]
Jego propozycja to zostawic jak jest, albo usunac caly zab. Moja decyzja. Z tym, ze jesli sie zostawi moze to miec potencjalnie negatywny wplyw na caly organizm, co nie jest przyjemna perspektywa (serce, nerki, stawy). Znowu usuwanie to straszna rozwalka, duzo kasy na implant.
Nie jestem dentysta, ale ja bym nie usuwal.

Czy mozna takie rzeczy jakos dokladniej badac? Czy mozna jakos sprawdzic na ile aktywne jest to ognisko zapalne i czy faktycznie sieje zniszczenie po organizmie? Chcialbym byc na 100% pewien, zanim pozwole go usunac.
Nie wiem co Ty dokladnie masz , ale ja obecne tez lecze cos podobnego.( torbiel) Nie bylo mowy o usuwaniu zeba. Na poczatku byl plan aby robic resekcje, ale po konsulatacji ze specjalista lecze to cos. Tez mnie to nie bolalo, tylko poprostu od czasu do czasu sobie roslo, a gdy to naciskalem wylatywala tzw. ropa.

Pozdrawiam

Bogen

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | Strzyga, 07-04-2003, 11:00

Miałam to samo. Dentysta po trzech wizytach wyleczył mi ten ząb. Już mija 2 lata i wszystko jest ok. Moim zdaniem nie zostawiać jak jest. Pozdrawiam Teresa

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | Grzegorz Szutka, 07-04-2003, 14:40

a antybiotyk jakis dostales do wyleczenia stanu zapalnego ? grzesiek

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | ..::Bogen::.., 07-04-2003, 15:04

Użytkownik "Grzegorz Szutka" napisał w wiadomości news:b6rkh8$9ki$1 [at] news.onet.pl...
a antybiotyk jakis dostales do wyleczenia stanu zapalnego ? grzesiek
No coz . Pewnie to blad, ale nawet nie pytalem o jego nazwe. Wiem tylko tyle, ze jest zolty:))

W piatek ide na zmiane lekarstwa, wiec jesli temat sie " utrzyma" to napisze.

Pozdrawiam

Bogen

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | Tomek, 07-04-2003, 20:10

"..::Bogen::.." wrote in message news:b6old2$fda$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

A jak nacisniej to wylatuje z niego "ropa"?
Nie wylatuje i nie wylatywala. Ogolnie stan stabilny - teraz nic sie nie pogarsza ani nie poprawia. Tyle, ze caly czas taka "narosl" tam jest. Zab sie nie rusza, nie podnosi, nic z tych rzeczy.

Nie jestem dentysta, ale ja bym nie usuwal.
Zadna przyjemnosc usuwac, ale jesli faktycznie tam sa jakies bakterie to moga one systematycznie uszkadzac inne organy. To juz nie wesolo.

Nie wiem co Ty dokladnie masz , ale ja obecne tez lecze cos podobnego.(
torbiel)
Nie bylo mowy o usuwaniu zeba. Na poczatku byl plan aby robic resekcje, ale
po konsulatacji ze >specjalista >lecze to cos. Tez mnie to nie bolalo, tylko poprostu od czasu do czasu sobie roslo, a gdy to naciskalem >wylatywala tzw. ropa.

Jakiego znalazles specjaliste? Tez mi sie wydaje, ze jeszcze nie udalo sie wykluczyc innych mozliwosci leczenia. Resekcja chyba powinna byc ostatecznoscia.

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | ..::Bogen::.., 08-04-2003, 01:04

Użytkownik "Tomek" napisał w wiadomości news:b6s7v9

Nie wylatuje i nie wylatywala. Ogolnie stan stabilny - teraz nic sie nie pogarsza ani nie poprawia. Tyle, ze caly czas taka "narosl" tam jest. Zab sie nie rusza, nie podnosi, nic z tych rzeczy.

Mnie rowniez zab nie bolal, nie ruszal sie.

Zadna przyjemnosc usuwac, ale jesli faktycznie tam sa jakies bakterie to moga one systematycznie uszkadzac inne organy. To juz nie wesolo.
To samo mi powiedziala dentystka do ktorej chodzilem. Ona wlasnie wyslala mnie ne resekcje.

Jakiego znalazles specjaliste?
Mnie leczy dentystka z Pomorskiej Akademii Medycznej. Wiem, ze Ci niewiele pomoze, ale wyrwanie zeba to zawsze jest czas. Aaa i moj zab tez jest juz jest martwy. Powiem Ci , ze ja juz bylem nastawiony na ta resekcje i nawet dentystce w PAM powiedzialem, ze moze tak bedzie szybciej i wygodniej a on ana to ze takie cos mozna wyleczyc. Moze w Twojej miejscowosci jest klinika gdzie ktos fachowym okiem ocenil by Twoj problem.

Pozdrawiam

Bogen

Tez mi sie wydaje, ze jeszcze nie udalo sie wykluczyc innych mozliwosci leczenia. Resekcja chyba powinna byc ostatecznoscia.

Odp: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | Małgorzata, 20-04-2003, 16:58

Użytkownik Kaja w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:5foilxe1d1jc.1uzdmr62rozji.dlg [at] 40tude.net...
5 kwiecień 2003 (sobota).Patrzę,a tu o 12:22 *Tomek* namalował/a:.

Jakbyś mial ropień,to z bólu,opuchnięcia i gorączki umierałbyś. Chirurg szczękowy musiałby Ci ten ropień nacinać,musiałbyś brać
antybiotyki
i jeździć codziennie na zmiany opatrunków.

Jak Cię nic nie boli,to narazie zostaw to tak jak jest.

Z pozdrowieniami, Kaja GG 2390422
Bzdura.Nie koniecznie jest goraczka i wielki bol. Mialam ropnia. Zrobila sie przetoka.Chodizlam do dentysty ,ktróry czyscil jame ropnia oraz byly tam podawane antybiotyki. Teraz jest juz ok.

Pozdrawiam , Gosia

Re: Przetoka ropna na dziasle - zab do usuniecia? | ..::Bogen::.., 21-04-2003, 14:17

Użytkownik "Małgorzata" napisał w wiadomości news:b7u5ha$t5o$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Bzdura.Nie koniecznie jest goraczka i wielki bol. Mialam ropnia. Zrobila sie przetoka.Chodizlam do dentysty ,ktróry czyscil jame ropnia oraz byly tam podawane antybiotyki. Teraz jest juz ok.
Ile razy podawał Ci antybiotyk tzn ile razy chodzilas do dentysty z tym jednym problemem?

Pozdrawiam

Bogen

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Uczymy się od delfinów. Jak żyć szczęśliwie w rosnącym chaosie trzeciego tysiąclecia Uczymy się od delfinów. Jak żyć szczęśliwie w rosnącym chaosie trzeciego tysiąclecia

Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009