Powiązane leki
(opisy)

Visudyne (Verteporfinum)

Nevanac (Nepafenac)

Alomide (Lodoxamidum)

Biodacyna Ophtalmicum (Amikacinum)

Naclof (Diclofenacum natricum)

Ciloxan (Ciprofloxacinum)

Fotil (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Fotil Forte (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Nyolol (Timololi maleas)

Oftensin (Timololi maleas)

Tagi

obcy czuc konowal dwokrotna okulista casus nablonek opilek potrafic wizyta

Fora dyskusyjne

zobacz Opiłek w oku. (1)

zobacz Opiłek w oku (1)

zobacz Życie staje się obce (1)

zobacz czerwone oko, porysowana rogówka, ograniczenie widzenia. (1)

zobacz Szeroka źrenica (1)

zobacz Usunięte opiłki z oka,ale dalej drapie (1)

zobacz Szkła kontaktowe przy mojej wadzie. Czy mogę? (0)

zobacz Pierwsza wizyta u ginekologa (1)

zobacz Opiłek szkła w palcu (0)

zobacz usunięcie ciała obcego (szkło) ze skóry twarzy (okolica oka) (1)

zobacz Uszkodzenie rogówki (7)

zobacz Co zrobić, gdy oko piecze i łzawi? (6)

zobacz Plamka na oku (4)

zobacz odrzucenie wszczepu sztucznej soczewki (1)

zobacz ciało obce pod powieką (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic

opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic

wookash, 06-04-2003, 14:16

Wczoraj przecinając szlifierką stal, odprysnął opiłek i wbił mi sie gdzies pod oko. Wytrzymalem kilka godzin ale po tymczasie juz niemoglem normalnie patrzec. Jako ze byla sobota pojechalem do szpitala miejskiego, gidze zostalem zaraz przyjety przez lekarza ktory przejżał mi oko w przez cos w rodzaju mikroskopu a potem recznie powieke. POiwedziala ze nic niema ( jajuz nieczulem bólu bo dostalem mocne krople znieczulające. Pojechalem do domu. po Godzinie-dwoch znowu to samo, mialem troche czasu przed pracą wiec znowu udałem sie do pani doktor, ktora widzac mnie z usmiechem na twarzy powiedziala ze ja tam nic niemam,znowu poogladala sobie moje oko potwierdzając swoja wczesniejsza diagnoze. Rano sie budze wszystko ok, po kilkunastu minutach znowu czuje klucie ,dostalem recpete na jakiejs krople -antybiotyk,ale z powodu braku kasy niekupilem tego. Czy to ze znowu cos tam czuje to znak ze opilek tam ciagle jest? moze powinienem zwrocic sie z tym do innego lekarza? dodam ze w sziptalu moze bylem trzeci raz w zyciu(nielicząc narodzin), z byle jakiego powodu tam sie nie stawiam.

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic | casus, 06-04-2003, 15:10

....
Wczoraj przecinając szlifierką stal, odprysnął opiłek i wbił mi sie gdzies pod oko. Wytrzymalem kilka godzin ale po tymczasie juz niemoglem normalnie patrzec. Jako ze byla sobota pojechalem do szpitala miejskiego, gidze zostalem
zaraz
przyjety przez lekarza ktory przejżał mi oko w przez cos w rodzaju mikroskopu a potem recznie powieke. POiwedziala ze nic niema ( jajuz nieczulem bólu bo dostalem mocne krople znieczulające. Pojechalem do domu. po Godzinie-dwoch znowu to samo, mialem troche czasu przed pracą wiec znowu udałem sie do pani doktor, ktora widzac mnie z usmiechem na twarzy powiedziala ze ja tam nic niemam,znowu poogladala
sobie
moje oko potwierdzając swoja wczesniejsza diagnoze. Rano sie budze wszystko ok, po kilkunastu minutach znowu czuje klucie ,dostalem recpete na jakiejs krople -antybiotyk,ale z powodu braku kasy niekupilem tego. Czy to ze znowu cos tam czuje to znak ze opilek tam ciagle jest? moze powinienem zwrocic sie z tym do innego lekarza? dodam ze w sziptalu moze bylem trzeci raz w zyciu(nielicząc narodzin), z byle jakiego powodu tam sie nie stawiam.

Jezeli 2 okulistow stwierdzilo, ze nie masz tam ciala obcego, tzn ze nie masz. Moglo wpasc i wypasc, powoduja otarcie nablonka rogowki, co daje potem uczucia bolowe, podobne do obecnosci czegos w oku. Nablonek potrzebuje czasu na odbudowe - 1-2 dni. Dlatego to uczucie. Przez odsloniety nablonek moze sie dostac infekcja do oka, dlatego dostales antybiotyk na recepte. Nie dziw sie, ze nie jest dobrze, skoro go nie wykupiles. Podobne objawy jak rogowka daja tez zadraznione po ciele obcym spojowki. Tak wiec pieknie defiluj do apteki i kup sobie leki ZGODNIE Z ZALECENIEM LEKARZA, a nie powatpiewaj, ze cos Ci zle zrobiono. Tu pomocy nie dostaniesz, skoro nie zrobiles tego, co nalezalo zrobic.

pozdrawiam

casus spec. ch.oczu

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic | Adamus, 06-04-2003, 23:40

Kiedys była taka metoda, że do oka zakraplano roztwór fluoresceiny (Czy innego barwnika), i wokól ciala obcego robiła sie obwódka, która obserwowano pod powiększeniem... Znajdź jakiegoś dobrego okulistę i niech Cię dokładnie zbada. Nie nalezy bezgranicznie ufac lekarzom. Kiedys pani doktor na ostrym dyżurze nie potrafila mi zdiagnozowac głupiej aury migrenowej (częsciowej utraty widzenia w jednym oku). Od tej pory nie ufam lekarzom...

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i | Marcin Debowski, 07-04-2003, 11:00

In article , wookash wrote:
Czy to ze znowu cos tam czuje to znak ze opilek tam ciagle jest? moze powinienem zwrocic sie z tym do innego lekarza? dodam ze w sziptalu moze bylem trzeci raz w zyciu(nielicząc narodzin), z byle jakiego powodu tam sie nie stawiam.
Mialem opilek w oku (do dzisiaj mam slad) i wygladalo to dokladnie jak opisujesz - opilka juz dawno nie bylo a ja wyraznie cos tam czulem. Odczuwac przestalem toto po jakis chyba 2ch-3ch dniach. Jak masz watpliwosci to mozesz przejsc sie do kolejnego lekarza, ale MZ jak juz 2x stwierdzono ze go nie masz to go nie masz i juz :)

-- Marcin

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic | Grzegorz Szutka, 07-04-2003, 14:37

Użytkownik "Marcin Debowski" napisał w wiadomości news:n5v6m-re2.ln1 [at] ziutka.router...
In article , wookash wrote:

Mialem opilek w oku (do dzisiaj mam slad) i wygladalo to dokladnie jak opisujesz - opilka juz dawno nie bylo a ja wyraznie cos tam czulem. Odczuwac przestalem toto po jakis chyba 2ch-3ch dniach. Jak masz watpliwosci to mozesz przejsc sie do kolejnego lekarza, ale MZ jak juz 2x stwierdzono ze go nie masz to go nie masz i juz :)

A ja jeszce dopisze jedno: gdzies Ty mial okulary, wiem ze to "niemeskie" zakldac okulary do "byleczego" ale chyba tez niezbyt madre.... pzdr grzesiek

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic | casus, 07-04-2003, 20:04

Kiedys była taka metoda, że do oka zakraplano roztwór fluoresceiny (Czy innego barwnika), i wokól ciala obcego robiła sie obwódka, która
obserwowano
pod powiększeniem... Znajdź jakiegoś dobrego okulistę i niech Cię dokładnie zbada. Nie nalezy bezgranicznie ufac lekarzom. Kiedys pani doktor na ostrym dyżurze nie potrafila mi zdiagnozowac głupiej aury migrenowej (częsciowej utraty widzenia w jednym oku). Od tej pory nie ufam lekarzom...

I ta metoda dalej istnieje i sie jej uzywa w watpliwych przypadkach. A co do aury migrenowej - ona nie jest wcale taka glupia i taka prosta do zbadania jak twierdzisz....ale to oczywiscie Twoj poglad... Kwestia zaufania zawsze zalezy od podejscia. Rowniez pacjenta.

casus spec. ch. oczu

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic | Adamus, 07-04-2003, 23:19

A co do aury migrenowej - ona nie jest wcale taka glupia i taka prosta do zbadania jak twierdzisz....ale to oczywiscie Twoj poglad...
Wiesz jak jest - skoro ja - nie lekarz - potrafilem sobie sam to zdiagnozowac (po nieudanych probach konowała) to co mam myślec o takim lekarzu, który nie potrafił skojarzyć prostych faktów (potężny ból głowy połowy głowy + przemijajaca ślepota + brak jakichkolwiek zmian w oku).

"Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk."

Re: opiłek w oku dwokrotna wizyta u okulisty i nic | casus, 10-04-2003, 01:41

Użytkownik "Adamus" napisał w wiadomości news:b6siup$nmc$1 [at] SunSITE.icm.edu.pl...
do
Wiesz jak jest - skoro ja - nie lekarz - potrafilem sobie sam to zdiagnozowac (po nieudanych probach konowała) to co mam myślec o takim lekarzu, który nie potrafił skojarzyć prostych faktów (potężny ból głowy połowy głowy + przemijajaca ślepota + brak jakichkolwiek zmian w oku).

"Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk."

Jako konowal i specjalista chorob oczu z pelna odpowiedzialnosci Ci pisze, ze to moze byc na przyklad zapalenie pozagalkowe nerwu wzrokowego. I tylko na przyklad. Bo jeszcze pare innych rzeczy. Ale co ja sie bede wypowiadal, skoro jestes dobrym diagnostykiem i nie bedziesz konowala sluchac?

casus

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Co mi dolega? Co mi dolega?

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Nie potrafię schudnąć Nie potrafię schudnąć

Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży