Powiązane leki
(opisy)

Vepesid (Etoposidum)

Lastet (kapsułki) (Etoposidum)

Marine Collagen

Testosteronum prolongatum (Testosteroni enanthas)

Hylo-Lasop

Octenisept

Tropicamidum (Tropicamidum)

Bisacodyl (Bisacodylum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Dormicum (Midazolamum)

Tagi

powrozek diagnoza nasienny soap jadro plynac zabieg moszna przepuklina atlantis

Fora dyskusyjne

Zgrubienie - 3cie jądro w mosznie. (4)

Zaczerwieniona moszna i gruby powrózek nasienny (1)

Żylak powróżka ? (3)

grudki (7)

Problem z "trzecim jądrem"... albo coś w tym stylu... (2)

Bóle lewego jądra (7)

Skręcenie powrózka nasiennego. (1)

żylaki powrózka nasiennego (1)

Leczenie żylaków powrózka nasiennego (2)

Zgrubienie i lekki ból w jądrze. (10)

Żylaki powrózka nasiennego a ćwiczenia (0)

Czy to przepuklina ? (5)

Niby żylaki powrózka nasiennego (2)

Żylaki powrózka nasiennego. (1)

Ból jądra (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przepuklina a moze... ? - pomocy!

Przepuklina a moze... ? - pomocy!

sOap, 16-04-2003, 15:06

Witam!

Jakis czas temu zglsilem sie do urologa pozniewaz zauwazylem asymetrie jader w mosznie. Po wizytach u 3 lekarzy urologow (Dobrzanski, Tadrzak, Stachurski - wszyscy 3miasto) wcaiz nie wiedzialme co mi dolega. Wystawiano rozne diagnozy. Chronologicznie: wodnaik, "cos z powrozkiem nasiennym" oraz "cos" z objawami wodniaka ale ze plyn znajdujacy sie w w/w miejscu krazy na lini moszna-pachwina-jama brzuszna. Zrobiono mi USG (jader, i czesciowo dolnej czesci brzucha) - z wynikiem takim ze stwierdzono troche plynu po prawej stronie moszny, wykluczono powrozek nasienny, nie wykluczono sprzepukliny... Przedwczoraj stawilem sie u chirurga dr. Babickeigo a ten stwierdzil po badaniuwzrokowo-dotykowym iz jest to dosc "smieszna z punktu widzenia medyka, nie pacjenta :|" przepuklina skosna prawostronna. :( Jestem zrozpaczony. Wiem ze ostatnia diagnoza jest najgorsza z mozlwiych gdyz operacja pepuklny jest znacznie bardziej trudniejsza niz wodniak czy usuniecia problemow z poworzkiem nasiennym. Wiadomo ze leczenie bedzie inwazyjne, ciecie bedzie wykonane na brzuchu. Pewnie bedzie blizna.:( W dodatku w zqasdzie sa tylko 2 metody: pierwsza to zmnijszenie "otworu wlotowego" (w moim przypadku tojest pewne ta szparka gdzie sie w dziecinstwie jadra przechodza z jamy brzusznej), poprzez oczywiscie zaszycie - metoda stara, ogolnie grozi nawrotem i kolejnymi zabiegami:(, druga zas, juz od jakeigos czasu stosowana to metoda zamocowaia - sadze poprzez przyszycie kawalka syntetycznego materialu "w kratke".

Reasumujac to ciagle nie mam pewnosci co mi doelga i czy to co uchodzi do moszny to jakis plyn czy moze jelita czy moze to tluszcz? Moze dalo by sie to wykonac nie inwazyjnie i zmniejszyc ciecie? Albo chociaz przesunac je w mniej widoczne miejsce.

Na koeiec powiem tyle ze mam rocznikowo 20 lat, nie jestem otyly (chcoaiz w ostatnim okresie mocno schudlem - 10KG), jestem aktywny. Istotne dla sprawy moze byc jeszcze fakt iz zmiany te pojawily sie juz w zeszlym roku ale troche to ignorowalem - powod: brak bolu i ogolnie swaidomosc ze ogolnie wiekszosc mezczyzn posaida "lekka" "asymetrie jader".

Koncze i prosze was o jakeis sugestie. Co radzicie robic? Do kogo sie jeszcze udac? Jakie wypadalo by jeszcze zrobic badania?

-- POzDrOw|eN| [at] !!! // Sp3c|aL tHx. !!! soap [at] go2.pl || alan [at] xl.wp.pl || www.soap.prv.pl GG: 3265146 || ICQ: 53767178 || GSM: +48 501800741 "Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes you get kopas w dupas"

Re: Przepuklina a moze... ? - pomocy! | pestifer, 16-04-2003, 19:12

Użytkownik "sOap" napisał w wiadomości news:b7jkh8$vh$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Witam!

Jakis czas temu zglsilem sie do urologa pozniewaz zauwazylem asymetrie
jader
w mosznie. Po wizytach u 3 lekarzy urologow (Dobrzanski, Tadrzak, Stachurski - wszyscy 3miasto) wcaiz nie wiedzialme co mi dolega.
Wystawiano
rozne diagnozy. Chronologicznie: wodnaik, "cos z powrozkiem nasiennym"
oraz
"cos" z objawami wodniaka ale ze plyn znajdujacy sie w w/w miejscu krazy
na
lini moszna-pachwina-jama brzuszna. Zrobiono mi USG (jader, i czesciowo dolnej czesci brzucha) - z wynikiem takim ze stwierdzono troche plynu po prawej stronie moszny, wykluczono powrozek nasienny, nie wykluczono sprzepukliny... Przedwczoraj stawilem sie u chirurga dr. Babickeigo a ten stwierdzil po badaniuwzrokowo-dotykowym iz jest to dosc "smieszna z punktu widzenia medyka, nie pacjenta :|" przepuklina skosna prawostronna. :( Jestem zrozpaczony. Wiem ze ostatnia diagnoza jest najgorsza z mozlwiych gdyz operacja pepuklny jest znacznie bardziej trudniejsza niz wodniak czy usuniecia problemow z poworzkiem nasiennym. Wiadomo ze leczenie bedzie inwazyjne, ciecie bedzie wykonane na brzuchu. Pewnie bedzie blizna.:( W dodatku w zqasdzie sa tylko 2 metody: pierwsza to zmnijszenie "otworu wlotowego" (w moim przypadku tojest pewne ta szparka gdzie sie w dziecinstwie jadra przechodza z jamy brzusznej), poprzez oczywiscie zaszycie - metoda stara, ogolnie grozi nawrotem i kolejnymi zabiegami:(, druga zas, juz od jakeigos czasu stosowana to metoda zamocowaia - sadze poprzez przyszycie kawalka syntetycznego materialu "w kratke".

Reasumujac to ciagle nie mam pewnosci co mi doelga i czy to co uchodzi do moszny to jakis plyn czy moze jelita czy moze to tluszcz? Moze dalo by sie to wykonac nie inwazyjnie i zmniejszyc ciecie? Albo chociaz przesunac je w mniej widoczne miejsce.

Na koeiec powiem tyle ze mam rocznikowo 20 lat, nie jestem otyly (chcoaiz
w
ostatnim okresie mocno schudlem - 10KG), jestem aktywny. Istotne dla
sprawy
moze byc jeszcze fakt iz zmiany te pojawily sie juz w zeszlym roku ale troche to ignorowalem - powod: brak bolu i ogolnie swaidomosc ze ogolnie wiekszosc mezczyzn posaida "lekka" "asymetrie jader".

Koncze i prosze was o jakeis sugestie. Co radzicie robic? Do kogo sie jeszcze udac? Jakie wypadalo by jeszcze zrobic badania?
badania podstawowe, szczepienia p/zoltaczce i udac sie do szpitala na operacje

Re: Przepuklina a moze... ? - pomocy! | sOap, 20-04-2003, 03:31

Użytkownik "pestifer" napisał w wiadomości news:b7jrtr$ci2$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

badania podstawowe, szczepienia p/zoltaczce i udac sie do szpitala na operacje
[at]

zrobione

tylko jesli czytales mego posta powinienes zwrocic uwage na to ze nie ma mpewnosci co do postawionych diagnoz...

[at]

czy moze ktos powiedziec czym ustrzelnia sie "otowrek" przepuklinowy :)?

Re: Przepuklina a moze... ? - pomocy! | xris, 20-04-2003, 04:23

In news:b7sm9n$r5d$1 [at] atlantis.news.tpi.pl, sOap typed:

czy moze ktos powiedziec czym ustrzelnia sie "otowrek" przepuklinowy :)?
zajrzyj sobie tu: www.mediclub.pl/mlodychirurg/

Może lepiej zrozumiesz, o co chodzi w zabiegu.

Pozdrawiam, xris

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Przepuklina a moze... ? - pomocy! | sOap, 21-04-2003, 17:08

Użytkownik "xris" napisał w wiadomości news:b7sp9m$nha$1 [at] inews.gazeta.pl...
In news:b7sm9n$r5d$1 [at] atlantis.news.tpi.pl, sOap typed:

zajrzyj sobie tu: www.mediclub.pl/mlodychirurg/

Może lepiej zrozumiesz, o co chodzi w zabiegu.
[at]

dzieki! wlasnie takeigo czego szukalem! w zasadzie wyczerpujace inforamcje... niestety teraz jak zoabczylem jak wyglada zabeig 93 rodzaje) troche sie oboje...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Zagadki medyczne i sztuka diagnozy Zagadki medyczne i sztuka diagnozy

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego