Powiązane leki
(opisy)

Octenisept

Hialux

Synocrom

Ben-Gay (Mentholum, Methylis salicylas)

Artrelux 45+

Artrelux MS

Curarti

Ibalgin Sport (Heparinoidum, Ibuprofenum)

Icy Rub Gel (Benzocainum, Mentholum, Thymolum)

Hyaluron Hexal

Tagi

staw artroskopia zabieg lewgowd kolanowy poruszac kolanin operacja sport kolano

Fora dyskusyjne

zobacz Skręcenie stawu kolanowego (5)

zobacz Po artroskopii stawu kolanowego (1)

zobacz ból kolana (15)

zobacz ortopeda - problemy po artroskopii (5)

zobacz bóle kolan (5)

zobacz Ból po artroskopii kolana (10)

zobacz Po artroskopii stawu kolanowego (0)

zobacz uszkodzenie stawu kolanowego (17)

zobacz MR stawu kolanowego lewego (3)

zobacz "Strzykanie" kolana (1)

zobacz Staw kolanowy (41)

zobacz bol stawu kolanowego (5)

zobacz uszkodzone chrząstki w kolanach-jak dbać o kolana? (9)

zobacz sztywniejące zapalenie stawu kolanowego? (4)

zobacz zapalenie lewego stawu kolanowego (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Problem ze stawem kolanowym

Problem ze stawem kolanowym

Piotr Sawicki, 19-04-2003, 01:16

Witam!

Od dziecka prowadzę aktywny tryb życia: tańczę, biegam, uprawiam sporty fitness.

W wieku 15 lat po przeciążeniu kolana pojawiła mi się woda (w kolanie), obrzęk, stan zapalny i niemożliwość zginani. Lekarze określili przypadek jako zapalenie stawu z nieokreślonego powodu (nie nadający się jednak do leczenia typowymi środkami takimi jak Voltaren). Nie leczyłam kolana tradycyjnymi środkami, ale metodą homeopatyczną (z dobrym rezultatem). W ten sposób kilkakrotnie uniknęłam operacji.

Obecnie mam 24 lata. Uraz powraca - coraz częściej, bez istotnych przyczyn. Zdecydowałam się na poddanie operacji (zdaje się artroskopia (?) kolana).

Mam w związku z tym pytania: 1. Chciałabym dowiedzieć się możliwie dużo na temat zabiegu, rehabilitacji i innych szczegółów związanych z zabiegiem (jeżeli jest to możliwe proszę o odpowiednie linki). 2. Czy jest to bardzo bolesne (zabieg, okres po zabiegu)? 3. Jak długo trwa pobyt w szpitalu? 4. Jak długo trwa rekonwalescencja? Po jakim czasie będę mogła w miarę normalnie poruszać się? 5. Uprawiam sport (fitness). Jak szybko będę mogła do tego powrócić?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam!

-- Joanna Lewgowd orel [at] medialab.pl

Dodatkowe pytanie | Piotr Sawicki, 19-04-2003, 01:20

Jaki jest koszt zabiegu w prywatnej klinice? -- Joanna Lewgowd orel [at] medialab.pl

Re: Dodatkowe pytanie | vlad, 19-04-2003, 01:37

sprawdz i tam pytaj: www.sport-klinika.pl

Re: Problem ze stawem kolanowym | Scarpi, 19-04-2003, 13:07

Dnia Fri, 18 Apr 2003 23:16:37 +0200, Piotr Sawicki napisał:

2. Czy jest to bardzo bolesne (zabieg, okres po zabiegu)?
mialam artroskopie st.kolanowego trzy lata temu. Nacinaja w kolanie trzy male dziurki, przez jedna wprowadzaja kamerke, a przez dwie pozostale powiedzmy takie male lapiki. Zabieg jest pod znieczuleniem ogolnym, nic nie czujesz, niec niempamietasz.. Po zabiegu balam sie nawet stapnac na te noge, lekarz powiedzial mi, ze bez obaw. Sprobowalam stanac, mocniej, calym ciezarem, nawet leciutko podskoczyc, i nic, nic nie czulam... ale moze to jest tez zalezne od pacjenta. Ja mialam usuniete kawalek chrzastki.

3. Jak długo trwa pobyt w szpitalu?
W poniedzialek mnie przyjeli, we srode byl zabieg, a w piatek do domciu.

4. Jak długo trwa rekonwalescencja? Po jakim czasie bd mogła w miar normalnie poruszaŚ si?
Poruszac sie bedziesz mogla od razu, bez wiekszych przeszkud, miejmy nadzieje :)

5. Uprawiam sport (fitness). Jak szybko bd mogła do tego powróciŚ?
Na to Ci dokladnie nie odpowiem, na pewno jakis czas bedziesz musiala dac kolanku odpoczac, w koncu to ingerencja w ten staw. Ale z tego co pamietam to chyba nie bylo dluzej niez 4 tygodnie.

Aha, i jeszcze jedno, poz zabiegu nie ma mowy o gipsie, tylko jakis stabilizator :)
Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Scarpi

Re: Problem ze stawem kolanowym | Agnieszka, 19-04-2003, 22:36

proponuję www.sportmed.com.pl

pzdr Aga

Re: Problem ze stawem kolanowym | madzia, 20-04-2003, 19:28

w rzeszowie artroskopia prywatna kosztuje 1000 zł - masz 2 dziury w kolanie z boku i jakby pośrodku - nie miałam tego zabiegu ale o mało co więc coś tam o tym wiem a chodzic można chyba zaraz po wygojeniu ran tzn. nie wiem tydzień może nawet nie... życzę wytrwałości!! m.

020 9434 - NIEZALEZNY dostep ISDN/V90/V110 (Warszawa) ppp/ppp

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Medycyna alternatywna w sporcie Medycyna alternatywna w sporcie

Żywienie w sporcie Żywienie w sporcie

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe

Leczyć według zasad medycyny chińskiej Leczyć według zasad medycyny chińskiej

Paleodieta dla sportowców Paleodieta dla sportowców