Powiązane leki
(opisy)

Berodual N (Fenoteroli hydrobromidum, Ipratropii bromidum)

Diffumax Easyhaler (Formoteroli fumaras)

Aminofilina (Aminophyllinum)

Atrovent N (Ipratropii bromidum)

Pulmoterol (Salmeterolum)

Velaspir (Salbutamolum)

Serevent (Salmeterolum)

Berotec N (Fenoteroli hydrobromidum)

Berodual (Fenoteroli hydrobromidum, Ipratropii bromidum)

HerbaPini

Tagi

dorazny berodual budesonid oskrzela podawac piterx regularny dusznosc napisac przyjmowac

Fora dyskusyjne

Astma (0)

Astma (0)

Czy to alergia u mojego dziecka? (3)

Początek astmy u dziecka ? (1)

ciągle infekcje katar kaszel (1)

początki astmy (0)

astma poinfekcyjna (1)

Berodual i Flixotide u 4 miesięcznego dziecka ? (0)

powracajace zapalenia krtani u 5 latka (2)

konsekwencje nieregularnego brania leku (4)

Amoksiklav - sposób podawania (1)

początki astmy u 4-latka - jak to poukładać? (5)

zapalenie oskrzeli ale czy napewno (2)

obturacja oskrzeli (36)

Kaszel, ból, duszności (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Berodual,Budesonid

Berodual,Budesonid

Mrowka, 23-04-2003, 21:40

Mam pytanko:czy te leki wziewne pdoaje sie doraznie przy ataku dusznosci czy jak juz sie poda to trzeba je stosowac przed kilka tygodni.Sa bardzo podzielone zdania....

Magda

Re: Berodual,Budesonid | PiterX, 24-04-2003, 01:19

Użytkownik "Mrowka" napisał
Mam pytanko:czy te leki wziewne pdoaje sie doraznie przy ataku dusznosci
czy
jak juz sie poda to trzeba je stosowac przed kilka tygodni.Sa bardzo podzielone zdania....
Lekarzem nie jestem, ale leki te przyjmowalem w przeszlosci...

Budesonid - bralem regularnie, dwa razy dzieninie... przez dlugi okres Berodual - poczatkowo przyjmowalem regularnie, pozniej zostal odstawiony, lecz w przypadku ataku dusznosci mialem go przyjac doraznie...

-- Pozdr. PiterX

Re: Berodual,Budesonid | Mrowka, 24-04-2003, 01:19

Użytkownik "PiterX" napisał w wiadomości news:b87007$af0$1 [at] korweta.task.gda.pl...

Lekarzem nie jestem, ale leki te przyjmowalem w przeszlosci...

Budesonid - bralem regularnie, dwa razy dzieninie... przez dlugi okres Berodual - poczatkowo przyjmowalem regularnie, pozniej zostal odstawiony, lecz w przypadku ataku dusznosci mialem go przyjac doraznie...
Dziekuje. Czy wyrosles z tych dusznosci?

Magda

Re: Berodual,Budesonid | Tashunko, 24-04-2003, 10:44

Osoba wirtualnie znana, jako "Mrowka" napisała:

Mam pytanko:czy te leki wziewne pdoaje sie doraznie przy ataku dusznosci czy jak juz sie poda to trzeba je stosowac przed kilka tygodni.Sa bardzo podzielone zdania....
Witaj:) Mogę napisać wyłącznie to, co wiem na podstawie długiego leczenia moich dzieciaczków wziewami i rozmów z naszymi lekarzami. Berodual jest lekiem stosowanym przy dychawicy oskrzelowej w chorobach górnych dróg oddechowych; Rozszerza też oskrzela, dlatego stosujemy go w dwu przypadkach: doraźnie, jak dzieciaki mają nocny napad duszności i systematycznie z innymi wziewami, jak są chore, na przykład przy zap. oskrzeli, nadreaktywności oskrzeli, innych. Na początek podajemy Berodual, kilka minut później drugi wziew: Budesonid, Floxitide - w zależności od tego, którego delikwenta akurat leczymy:)

Budesonid stosowany jest również przy leczeniu astmy i przewlekłych chorób oskrzeli ze zwężeniem dróg oddechowych. NIE NALEŻY stosować go jednak w celu przerwania napadu duszności. Budesonid podajemy zwykle dłużej, jeśli już go wstawiamy: ok. 10 - 14 dni i dłużej. Jeśli podajemy 3 dawki dziennie to stopniowo z nich schodzimy: najpierw środkowa, potem poranna, na końcu nocna.

Mniej więcej tak wygląda to u nas. -- Wiosenne pozdrowionka ! **********Tashunko**********

Re: Berodual,Budesonid | Mrowka, 24-04-2003, 12:11

Użytkownik "Tashunko" napisał w wiadomości news:b88150$9k7$1 [at] news.onet.pl...

Witaj:) Mogę napisać wyłącznie to, co wiem na podstawie długiego leczenia moich dzieciaczków wziewami i rozmów z naszymi lekarzami.

Bardzo dziekuje :-)

Magda

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków

Podręcznik doraźnej pomocy medycznej Podręcznik doraźnej pomocy medycznej

Joga Joga

Sen Sen

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej