Powiązane leki
(opisy)

Tagi

dermatolog glowa skory szampon skora swedzic wlos woda szaniawski lojotok

Fora dyskusyjne

zobacz Stan zapalny (?) i swędzenie skory głowy (6)

zobacz mam zaczerwienioną skórę głowy (2)

zobacz strupy i czerwone placki na głowie (22)

zobacz Stosowanie dwóch szamponów jednocześnie (3)

zobacz Skóra na palcach nóg (4)

zobacz łuszczyca? (5)

zobacz Problemy ze skórą głowy (6)

zobacz Swedzenie skóry na pochwie (6)

zobacz Cos jak łupież (13)

zobacz Łupież + łojotok (10)

zobacz Świąd skóry głowy (3)

zobacz Czy to może być grzybica skóry głowy? (3)

zobacz nieprzyjemny zapach głowy (11)

zobacz Problem ze skora na twarzy - niewiem jaki dzial (7)

zobacz krosty na głowie (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Swedzenie skory glowy

Swedzenie skory glowy

Dominika, 05-05-2003, 10:57

Poradzcie jak mozna zwalczyc lub chociaz zalagodzic swedzenie skory glowy, ktore nie jest wywolane lupiezem. To musi byc jakis podraznienie, czy alergia. Na skorze glowy wyskakuja takie niewielkie czerwone gulki, ktore bardzo swedza. Czy takie cos mozna potraktowac po prostu jakims specjalnym szamponem, czy to cos powazniejszego i konieczny bedzie dermatolog?

Pozdrawiam, Dominika

Re: Swedzenie skory glowy | Jack Szaniawski, 05-05-2003, 14:44

to moze byc lojotok

Odp: Swedzenie skory glowy | wookash, 05-05-2003, 15:53

moze sprobuj nawilzyc skore glowy?

Re: Swedzenie skory glowy | Dominika, 05-05-2003, 16:01

"wookash" wrote in message news:b95jdm$rhl$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

moze sprobuj nawilzyc skore glowy?
No wlasnie nie jestem pewna. Bo wlosy nie sa suche - raczej takie lekko przetluszczajace sie ale bez lupiezu. Wydaje mi sie, ze to moze byc kwestia wody albo jakiejs alergii :-/

Dominika

Re: Swedzenie skory glowy | Jack Szaniawski, 05-05-2003, 16:42

"Dominika" wrote:

"Jack Szaniawski" wrote in message news:k65dbv0equhr584kqqo5l2si1jl35va4qc [at] 4ax.com...

Poszperalam w archiwum o lojotoku i faktycznie jest tam o czerwonych, swedzacych pryszczykach... No i z tego co jeszcze wyczytalam to sa marne szanse na pozbycie sie tego :((
genaralnie sa szampony i inne preparaty na ta dolegliwosc. nie nalezy myc glowy czesto i zwyklym szamponem bo wtedy gruczoly lojowe beda pracowac na zwiekszonych obrotach i rozrosna sie do wiekszych rozmiarow.

nie bede oryginalny - wizyta u dermatologa.

Odp: Swedzenie skory glowy | wookash, 05-05-2003, 19:57

ale tu niechodzi o włosy tylko o skóre na głowie wiem ze to dziwne ale mozna miec przetłuszczajace sie wlosy i niekiedy suchą wysuszoną od np. goracej wody skórę

Re: Swedzenie skory glowy | Dominika, 05-05-2003, 21:38

"wookash" wrote in message news:b961nk$4jj$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

ale tu niechodzi o włosy tylko o skóre na głowie wiem ze to dziwne ale mozna miec przetłuszczajace sie wlosy i niekiedy
suchą
wysuszoną od np. goracej wody skórę
I od tego moga tez wyskakiwac takie zaczerwnienione gulki? Czym w takim razie nawilzac? Np. nasmarowac glowe jakas oliwka przed myciem? Czy jakies specjalne maseczki nawilzajace?

Pozdrawiam, Dominika

Re: Swedzenie skory glowy | Dominika, 05-05-2003, 21:44

"Jack Szaniawski" wrote in message news:k65dbv0equhr584kqqo5l2si1jl35va4qc [at] 4ax.com...

to moze byc lojotok
I przy lojotoku moze wystepowac takie niewielkie tylko przetluszczenie wloskow? Takie, ze wlosy trzeba myc co jakies 3 dni wcale nie czesciej? Jakos przy dotyku skora glowy tez nie wydaje sie szczegolnie tlusta. W jaki sposob leczy sie lojotok - szampony, czy to tylko pic na wode i potrzebny jest dermatolog?

Pozdrawiam, Dominika

Re: Swedzenie skory glowy | Dominika, 05-05-2003, 21:56

to moze byc lojotok
Poszperalam w archiwum o lojotoku i faktycznie jest tam o czerwonych, swedzacych pryszczykach... No i z tego co jeszcze wyczytalam to sa marne szanse na pozbycie sie tego :((

Dominika

Re: Swedzenie skory glowy | Dominika, 05-05-2003, 22:47

"Jack Szaniawski" wrote in message news:m1cdbvo46a2hoo685b73g07f8dmrmfqers [at] 4ax.com...

genaralnie sa szampony i inne preparaty na ta dolegliwosc. nie nalezy myc glowy czesto i zwyklym szamponem bo wtedy gruczoly lojowe beda pracowac na zwiekszonych obrotach i rozrosna sie do wiekszych rozmiarow.
A zanim przekonam mojego narzeczonego do wizyty u dermatologa - jaki szmpon wybrac? Bo chyba nie z tych dostepnych w kazdym sklepie kosmetycznym, tylko jakis "apteczny". Znalazlam w internecie szampon Fitomed, ale czy ktos to zna? A jak nie to co Wam pomaga w takich sytuacjach drodzy grupowicze?

Dziekuje i pozdrawiam, Dominika

Re: Swedzenie skory glowy | Kaja, 05-05-2003, 22:49

5 maj 2003 (poniedziałek).Patrzę,a tu o godz. 14:1 *Dominika* napisał(a):

No wlasnie nie jestem pewna. Bo wlosy nie sa suche - raczej takie lekko przetluszczajace sie ale bez lupiezu. Wydaje mi sie, ze to moze byc kwestia wody albo jakiejs alergii :-/
Zmień szampon (!) i na koniec płukania popłucz głowę przegotowaną wodą. Jak masz filtrowaną,to jeszcze lepiej.

Pozdrowienia, Kaja GG 2390422

Re: Swedzenie skory glowy | justyp, 07-05-2003, 11:25

fitomed robi szampony "bez chemii"- kioedyś używałam, ale nie byłam zadowolona, włosy nie wyglądały dobrze.

kup szampon dermatologiczny, np. vichy, freederm, żeby nie nasilać podrażnień a po myciu stosuj Seboradin Niger Lotion- tonik do skóry z czarną rzepą- ogranicza łojotok, działa przeciwbakteryjnie, łagodzi No i trzeba się wybrać do lekarza.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Żywienie a uroda Żywienie a uroda