Powiązane leki
(opisy)

Octenilin

Proleukin (Aldesleukinum)

R-72

Tarceva (Erlotinib)

Ceanothus-Homaccord (iniekcje)

Ceanothus-Homaccord (krople)

Glemid (Glimepiridum)

Panzytrat (Pancreatinum)

Pangrol (Pancreatinum)

Neo-Pancreatinum Forte (Pancreatinum)

Tagi

trzustka odpowiedziec torun trudny przerzut atlantis kasztelowicz przemek pytac porada

Fora dyskusyjne

Przebite pluco (0)

Wyniki TSH po miesiącu (1)

guz trzustki-T4N2M1 + przerzuty do wątroby (1)

Utrata słuchu (1)

Problem z jądrem (3)

ognisko osteolityczne (3)

Ból w kolanach w porze jesiennej....... (2)

Kontuzja (1)

Dlaczego nie mówi? (0)

nie radze sobe.. (4)

koniec leczenia? (0)

JAK LECZYC STAN ZAPALNY TRZUSTKI?? (1)

STYMULATOR (1)

opryszczka (1)

Proszę o poradę - ostre zapalenie trzustki (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Rak trzustki - leczenie

Rak trzustki - leczenie

-=Przemek=-, 06-05-2003, 11:40

U znajomej (osoba po 70-tce) wykryto raka trzustki z przerzutami do węzłów chłonnych. Od pewnego czasu skarżyła się bowiem na bóle brzucha. Wiem, że to trudne w leczeniu schorzenie ale czytałem coś o jakimś nowym leku GCB oraz o wymyślonej przez brytyjczyków światłoterapii... tak czy inaczej chciałem zapytać czy są jakieś (może nowe?) metody leczenia, które mogły by dać tej osobie większą szansę na wyleczenie? (większą niż tylko bezczynne czekanie) Czy chemioterapia i naświetlanie nie dają żadnej nadziei? Lekarze (jakieś takie dziwne ludzie chyba) odradzali zabieg operacyjny ale nic więcej nie doradzili... dlatego pytam tu. Może są jacyś wybitni specjaliści od tych spraw w naszym kraju?

Z góry dziękuję za wszelkie szybkie porady, informacje i pomoc!

Re: Rak trzustki - leczenie | -=Przemek=-, 07-05-2003, 14:00

Użytkownik "-=Przemek=-" napisał w wiadomości news:b97vu1$20a$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Z góry dziękuję za wszelkie szybkie porady, informacje i pomoc!
Nie ma tu nikogo, kto by mógł odpowiedzieć na moje pytania???

Re: Rak trzustki - leczenie | Piotr Kasztelowicz, 07-05-2003, 15:41

On Wed, 7 May 2003, -=Przemek=- wrote:

Nie ma tu nikogo, kto by mógł odpowiedzieć na moje pytania???
pytanie jest bardzo trudne. Zasadniczo rak trzustki zwlaszcza z przerzutami nalezy do najpowazniejszych i trudnych do leczenia. Nalezy wiec pytac rzeczywiscie doswiadczonych onkologow zajmujacych sie tymi nowotworami.

Ja nie podejme sie rzeczowej i odpowiedzialnej odpowiedzi na to pytanie.

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Trudna dorosłość osób z zespołem Downa. Jak możemy wspomóc? Trudna dorosłość osób z zespołem Downa. Jak możemy wspomóc?

Pytania do chirurga plastycznego Pytania do chirurga plastycznego

Wychować dziecko z ADD i ADHD - praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD Wychować dziecko z ADD i ADHD - praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD

Gastroenterologia praktyczna Gastroenterologia praktyczna

Jak żyć z zespołem jelita nadwrażliwego Jak żyć z zespołem jelita nadwrażliwego