Powiązane leki
(opisy)

Debretin (Trimebutinum)

Debridat (Trimebutinum)

Iberogast

Stoperan (Loperamidi hydrochloridum)

Tribux (Trimebutinum)

Vegantalgin H (Hioscini butylobromidum, Paracetamolum)

Błonnik (Sun-Farm)

Fructolax (płyn)

Humavit Błonnik

Humavit Ulga

Tagi

kasztelowicz drazliwy zmienic jelito stwierdzic diagnoza wyproznic stolc pelny torun

Fora dyskusyjne

zobacz Ból przed wypróżnieniem się (7)

zobacz Biegunka/zatwardzenie, jelito drażliwe? (2)

zobacz Objawy podobne do zespołu jelita drażliwego. (0)

zobacz Wirus? Bakterie? Jelito drażliwe? (7)

zobacz ból w dolnej parti brzucha?? (1)

zobacz Jakie badania w ustaleniu diagnozy? (4)

zobacz Ciągle wzdęty brzuch (3)

zobacz bole brzucha jelit krew po oddaniu stolca (1)

zobacz Zmieniony kolor stolca (5)

zobacz Jelito drażliwe - TK (1)

zobacz Zespół jelita drażliwego (29)

zobacz Plukanie jelita (1)

zobacz Bóle w dolku sercowym (1)

zobacz Kiedy sie to skonczy (1)

zobacz Rwanie w jelitach (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Czy to zespol jelita drazliwego?

Czy to zespol jelita drazliwego?

lablador1977, 07-05-2003, 01:16

Od ok 2 m-cy nekaja mnie nieprzyjemne dolegliwosci. Uczucie niepelnego wyproznienia, ktore towarzyszy mi praktycznie caly czas zmuszajac do czestego udawania sie do toalety (zwykle z mizernym skutkiem) .Stolce sa male objetosciowo, zwezone. Zanim cos "zrobie" musze sie niezle nameczyc. Wystepuja tez wzdecia brzucha, nasilajace sie po poludniu, przelewanie w brzuchu.Czasem swedzenie okolic odbytu /ale to pewnie owsiki - zlapalem to swinstwo jeszcze na studiach i co kilka miesiecy biore leki, ale wczesniej czy pozniej sa nawroty/. Poczatkowo objawom tym towarzyszyl bol lewej lub prawej strony podbrzusza.Od ok. miesiaca bol nie wystepuje.Jestem od 2 m-cy pod kontrola gastroenterologa.Bralem leki przeciw skurczom jelit, regulujace flore bakter. i syropy laktulozowe. Jestem straszliwie nerwowy, ciagle stresy w pracy. Do tego panicznie boje sie groznych chorob. Sugerowalem lekarzowi jakies badania diagnostyczne, ale wykonal tylko badanie per rectum.Stwierdzil ze nie ma powodu do specjalistycznych badan.Powiedzial ze mam "rozregulowane jelita". Badania morf. i ob robilem ok 6 m-cy temu i wszystko w normie. Nie chudne, mam dobry apetyt (ale jesc moge dopiero po poludniu), nie zauwazylem krwi w stolcu (choc nie wiem jak powinna ona wygladac-w kazdym razie nic czerwonego ani bordowego), wystepuje za to cczasami sluz w stolcu. Choc ufam swojemu lekarzowi to zaczynam sie o siebie obawiac.I to wstretne uczucie niepelnego wyproznienia sprawia straszny dyskomfort. Jedyny spokoj mam w nocy, spie b.dobrze, chociaz malo, bo czasu brakuje. Mam 26 lat. Czy to jelito drazliwe czy mam zmienic lekarza? Moze jakas inna choroba?

Pozdrawiam Dan

Re: Czy to zespol jelita drazliwego? | Piotr Kasztelowicz, 07-05-2003, 10:26

On Tue, 6 May 2003, lablador1977 wrote:

Mam 26 lat. Czy to jelito drazliwe czy mam zmienic lekarza? Moze jakas inna choroba?
prawdopodobnie tak, ale nie da sie postawic ropoznania przez Internet - jesli lekarz przeprowadzil okreslona diagnostyke roznicowa i wykluczyl inne przyczyny to objawy te moga odpowiadac z. jelita drazliwego

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: Czy to zespol jelita drazliwego? | Dorita, 07-05-2003, 22:12

Uz.ytkownik Piotr Kasztelowicz napisa?:
On Tue, 6 May 2003, lablador1977 wrote:

prawdopodobnie tak, ale nie da sie postawic ropoznania przez Internet - jesli lekarz przeprowadzil okreslona diagnostyke roznicowa i wykluczyl inne przyczyny to objawy te moga odpowiadac z. jelita drazliwego

P. ja tez mialam podobne problemy (no moze bez tych problemow z
wyproznieniem) i 1 gastrolog stwierdzil ze mam zapalenie zoladka czy cos w tym guscie-nie pamietam dokladnej diagnozy, oczywiscie przez jakis czas bralam bardzo drogie leki na tem zalodek, co nie przynosilo zadnego efektu.Dodatkowo musialam przecierpiec gastroskopie (co jak sie pozniej okazalo bylo zbedne) Wiec po jakims czasie zmienilam lekarza , ktory stwierdzil wlasnie ewidentny zespol jelita wraz. Przepisal odpowiednie leki no i wreszcie nastapila jakas zmiana na lepsze. Jezeli masz stresujace zycie, zjadasz duzo nerwow to jest bardzo prawdopodobne ze masz zespol jelita. Moze zmien lekarza i zapoznaj sie z jego diagnoza i wtedy zobaczymy. pozdrowka

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego

14 kroków zdrowego człowieka 14 kroków zdrowego człowieka

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Zdrowa kuchnia jarska Zdrowa kuchnia jarska

Elementarz życia dla małych, większych i bardzo dużych Elementarz życia dla małych, większych i bardzo dużych