Tagi

przec ostrosc wysokosc soczewka zgoda wzrok prawidlowy wada casus okulista

Fora dyskusyjne

zobacz jak sie przelicza ostrość wzroku na Dioprie? (7)

zobacz potrzebna wizyta u okulisty? (5)

zobacz OCT - otwór rzekomy plamki (0)

zobacz Słabo widzę z daleka (2)

zobacz Wada wzroku - soczewki? (0)

zobacz Układ pokarmowy a wzrok (9)

zobacz wada wzroku-potrzebuje pomocy w podjeciu decyzji (2)

zobacz Tarczyca a soczewki kontaktowe (0)

zobacz soczewki + astygmatyzm + ve = problem (1)

zobacz czy to duza wada wzroku? (19)

zobacz Wada wzroku (4)

zobacz Astygmatyzm a soczewki kontaktowe. (3)

zobacz Chcę kupić soczewki kontaktowe po raz pierwszy (2)

zobacz Wada Wzroku (1)

zobacz Czy nosic okulary? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » do okulistów - praca na wysokości

do okulistów - praca na wysokości

maly3, 20-05-2003, 20:49

Witam, Czy wada wzroku (-4.75, -4.5) jest przeszkodą do podjęcia pracy na wysokości powyżej 3m. Czy uzyskałbym zgodę - jakie są uregulowania prawne w tej sprawie? Słyszałem, że można pracować w soczewkach - czy jest to prawda?

Re: do okulistów - praca na wysokości | casus, 20-05-2003, 20:57

Użytkownik "maly3" napisał w wiadomości news:badiod$p2l$1 [at] julia.coi.pw.edu.pl...
Witam, Czy wada wzroku (-4.75, -4.5) jest przeszkodą do podjęcia pracy na
wysokości
powyżej 3m. Czy uzyskałbym zgodę - jakie są uregulowania prawne w tej sprawie? Słyszałem, że można pracować w soczewkach - czy jest to prawda?
Warunkiem zgody na prace na wysokosci sa: -pelna ostrosc wzroku bez korekcji -jezeli jest wada wzroku to mozna uzyskac zgode na prace jedynie w soczewkach kontaktowych -prawidlowe widzenie obuoczne ( z conajmniej srednim zakresem fuzji ) -prawidlowe rozpoznawanie barw -prawidlowe pole widzenia -prawidlowe ruchy galek ocznych

pozdrawiam casus spec. ch.oczu

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: do okulistów - praca na wysokości | agata, 20-05-2003, 22:58

Warunkiem zgody na prace na wysokosci sa: -pelna ostrosc wzroku bez korekcji -jezeli jest wada wzroku to mozna uzyskac zgode na prace jedynie w soczewkach kontaktowych -prawidlowe widzenie obuoczne ( z conajmniej srednim zakresem fuzji ) -prawidlowe rozpoznawanie barw -prawidlowe pole widzenia -prawidlowe ruchy galek ocznych
z tego co pamiętam mam wadę -7 i -6,5...więc chyba nie popracuję na wysokościach....

Re: do okulistów - praca na wysokości | casus, 21-05-2003, 00:04

z tego co pamiętam mam wadę -7 i -6,5...więc chyba nie popracuję na wysokościach....

jesli nie masz soczewek - to nie...no i oczywiscie pelnej ostrosci po wykorygowaniu

casus

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Samoleczenie i uzdrawianie Samoleczenie i uzdrawianie

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Wady wrodzone serca u młodocianych i dorosłych Wady wrodzone serca u młodocianych i dorosłych