Powiązane leki
(opisy)

Tagi

kurzaj watpliwosc plaster kurzajka zmieniac skory zdrapywac opatrunek kuracja ocet

Fora dyskusyjne

zobacz leczenie kurzajek homeopatia (3)

zobacz RANA PO WYCIĘTYM PIEPRZYKU (4)

zobacz Owrzodzenie podudzi (3)

zobacz Swędząca rana (4)

zobacz Wielkie problemy skórne!!!!!!!! prosze o odpowiedz (1)

zobacz kurzajka (2)

zobacz Ocet jabłkowy (2)

zobacz Rana po operacji (wyciąganie metalu) (1)

zobacz Torbiel włosowata (pilonidalna) kość ogonowa (12)

zobacz stan po usunieciu włókniaka (0)

zobacz Rozcięte czoło (0)

zobacz nie moge odkleic opatrunku (1)

zobacz co robić potem (1)

zobacz ropień po zabiegu (1)

zobacz Opuchlizna (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wątpliwości - kurzajki

Wątpliwości - kurzajki

Paweł S., 23-05-2003, 21:50

Witam!

Przegooglowałem archiwum w sprawie kurzajek no i zacząłem od 3 dni stosować kuracje octowo-cytrynową. Jako że kurzajki mam na palcach, to śmiesznie to wygląda jak pojadę na zajęcia - prawie wszystkie obklejone szerokimi plastrami bez opatrunku i do tego wystają takie bąble :D

Chciałem zadać parę pytań osobom, które wyleczyły tą metodą kurzajki.

Po trzech dniach na razie widzę lekko czarne lub też żółte kurzaje. Nie wiem czy dobrze robię, zmieniam opatrunki co 12 h. Trzymam toto w 2 pojemniczkach otwartych co 12 h zmieniam ocet + plastry cytryny (1 pojemnik rano, 2 pojemnik wieczorem). Jak wiadomo ocet śmierdzi, ale to chwilowo tylko - okno mam zawsze uchylone.

Czy mam zdrapywać pomału te kurzajki ? Albo zmiękczyć przed nową dawką cytryny ? Tj. ten czarny/żółty nalot? Po zdjęciu każdego opatrunku cytryna już sucha jest.

Po 2 dniach, zauważyłem że mam czerwoną skórę wokół kurzajki - nie ukrywam boli to, pewnie to odparzenia od octu ? Co z tym mam zrobić ?

Same kurzajki też bolą ! Czy tak ma być ? Jakoś to przeboleje ;)

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Paweł S.

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Wątpliwości - kurzajki | Anka Łazowska, 26-05-2003, 00:13

Czy mam zdrapywać pomału te kurzajki ? Albo zmiękczyć przed nową dawką cytryny ? Tj. ten czarny/żółty nalot? Po zdjęciu każdego opatrunku cytryna już sucha jest.
Nie zdrapuj kurzajek - jezeli same nie znikna, to beda odrastaly i to liczniejsze.

Po 2 dniach, zauważyłem że mam czerwoną skórę wokół kurzajki - nie ukrywam boli to, pewnie to odparzenia od octu ? Co z tym mam zrobić ?

A nie lepiej zastosowac kuracje sokiem z jaskolczego ziela?? Ewentrualnie kuracja podofilinowa (trzeba uwazac, roztwor jest dosc stezony; nalezy okolice kurzajki posmarowac grubo tlustym kremem i uwazac, aby preparat nie trafil na zdrowa skore). Lepiej sie w tej kwestii skonsultowac z dermatologiem. Co do spirytusowego roztworu Podofiliny - jest na recepte. Krioterapie odradzam zdecydowanie - raczej nie przynosi zadnego efektu.

Pozdrawiam, Anka

Re: Wątpliwości - kurzajki | Paweł S., 26-05-2003, 17:25

On Sun, 25 May 2003 22:13:37 +0200 Anka Łazowska wrote:

Nie zdrapuj kurzajek - jezeli same nie znikna, to beda odrastaly i to liczniejsze.
Dobrze, nie będę zdrapywać !

A nie lepiej zastosowac kuracje sokiem z jaskolczego ziela?? Ewentrualnie kuracja podofilinowa (trzeba uwazac, roztwor jest dosc stezony; nalezy okolice kurzajki posmarowac grubo tlustym kremem i uwazac, aby preparat nie trafil na zdrowa skore). Lepiej sie w tej kwestii skonsultowac z dermatologiem. Co do spirytusowego roztworu Podofiliny - jest na recepte. Krioterapie odradzam zdecydowanie - raczej nie przynosi zadnego efektu.
Nie miałem przez parę dni dostępu do netu (awaria).

Nie znam się na ziołach, więc skąd to można wziąść / kupić ? Przeglądnąłem w archiwum, znalazłem opis - ale ja wole tego nie robić. Wczoraj ściągnąłem plastry (po 4 dniach kuracji) i widzę czarne kurzaje, troszkę chyba się zmniejszyły - ale wokół tych kurzajek mam już czerwone jak nie wiem... (miejscami do krwi) dlatego przerwałem kuracje. Palce miałem jak opuchnięte, ledwo paluchami ruszałem.

Tą kuracje z cytryną, to ja jeszcze powtórze, jak mi się poprawi ta skóra wokół kurzajki. A co do dermatologa, to zobaczę dziś albo jutro - tylko nie wiem czy mnie przyjmie, kolejki długie były zawsze.

Pozdrawiam serdecznie Paweł S.

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu

Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia

Ocet jabłkowy Ocet jabłkowy

Bulimia. Program terapii Bulimia. Program terapii

Zmiana zachowań zdrowotnych Zmiana zachowań zdrowotnych