Tagi

antyrefleksyjny uzywac recepta casus pracowac zerowka komputer okular monitor wzrok

Fora dyskusyjne

zobacz antyrefleks (17)

zobacz Słaby wzrok. (3)

zobacz Pytanie o Wzrok (1)

zobacz Prośba o pomoc. (2)

zobacz Dwie pary okularów (1)

zobacz refundacja okularów przez pracodawce (4)

zobacz Rozmazane promienie i lekki ból (1)

zobacz Nosić okulary czy to wina czegoś innego ? (1)

zobacz okulary (1)

zobacz Bóle głowy, nudności (1)

zobacz oczy a informatyka (2)

zobacz Monitor dla krótkowidza (2)

zobacz Które szkła są lepsze do komputera: Gunnar czy z powłoką (2)

zobacz Tabletki wzmacniające wzrok. (3)

zobacz zaczerwienienie spojówek (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » okulary antyrefleksyjne

okulary antyrefleksyjne

Michal (Ojejku), 27-05-2003, 22:10

Witam

Czy moze mi ktos powiedziec na jakiej zasadzie dzialaja okulary antyrefleksyjne i kiedy sie je zadlada? Bede wdzieczny za odpowiedz,

pozdrowienia, Michal

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 27-05-2003, 22:45

Witam

Czy moze mi ktos powiedziec na jakiej zasadzie dzialaja okulary antyrefleksyjne i kiedy sie je zadlada? Bede wdzieczny za odpowiedz,

pozdrowienia, Michal
Likwiduja odbicia niepozadanego swiatla od monitorow i skupiaja rozproszone swiatlo ( np wyostrzaja nieznacznie widzenie w nocy ). Antyrefleks powinny uzywac osoby z wada wzroku pracujace przy komputerze, lub majace problemy podczas jazdy samochodem noca.

casus spec. ch .oczu

Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: okulary antyrefleksyjne | Michal (Ojejku), 27-05-2003, 22:52

Likwiduja odbicia niepozadanego swiatla od monitorow i skupiaja
rozproszone
swiatlo ( np wyostrzaja nieznacznie widzenie w nocy ). Antyrefleks powinny uzywac osoby z wada wzroku pracujace przy komputerze, lub majace problemy podczas jazdy samochodem noca.
a sa antyrefleksy zerowki, tzn nie + i nie -?

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 28-05-2003, 00:41

rozproszone
powinny
problemy
a sa antyrefleksy zerowki, tzn nie + i nie -?

sa...ale nie zaleca sie uzywania ich przez zdrowe oczy.

casus

Re: okulary antyrefleksyjne | Michal (Ojejku), 28-05-2003, 02:30

sa...ale nie zaleca sie uzywania ich przez zdrowe oczy.
dzieki za info, pozdrawiam, Michal

Re: okulary antyrefleksyjne | daw, 28-05-2003, 12:17

Antyrefleks powinny uzywac osoby z wada wzroku pracujace przy komputerze(...)
a czy zdrowe oczy powinny/moga uzywac jakis okularow do pracy przy komputerze ? i czy zmniejszy to zmeczenie owych oczu?

pozdrawiam daw

Re: okulary antyrefleksyjne | Tomasz Jedzok, 28-05-2003, 13:02

> > a sa antyrefleksy zerowki, tzn nie + i nie -? > > sa...ale nie zaleca sie uzywania ich przez zdrowe oczy.

Dlaczego? jestem informatykiem i na bad. okresowych okulista zalecił mi kupno zerowych antyrefleksów. Nie skorzystałem bo szkoda mi 250 zł. Czy są niezbędne przy pracy ok.6 godzin przy monitorze?

pozdro

TJ

Re: okulary antyrefleksyjne | , 28-05-2003, 13:16

In article , "Tomasz Jedzok" wrote:

Dlaczego? jestem informatykiem i na bad. okresowych okulista zalecił mi kupno zerowych antyrefleksów. Nie skorzystałem bo szkoda mi 250 zł. Czy są niezbędne przy pracy ok.6 godzin przy monitorze?
A czy antyrefleksy to inaczej okulary polaryzacyjne? Bo jeśli tak, to można je znaleźć w o wiele niższej cenie (poniżej 100 zł), choćby na Allegro.

Maciek

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 28-05-2003, 16:33

a czy zdrowe oczy powinny/moga uzywac jakis okularow do pracy przy komputerze ? i czy zmniejszy to zmeczenie owych oczu?

pozdrawiam daw

A jak masz zdrowe nogi to uzywasz kul? To mniej wiecej adekwatnie:-))))

casus

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 28-05-2003, 16:38

pozdro TJ

Prawdopodobnie lekarz okulista albo nie zna przepisow, albo ma interes z najblizszym optykiem za wypisanie takich recept okularowych. Wyjatkiem moga byc przewlekle stany zapalne spojowek. Kodeks pracy jednoznacznie to okresla, o czym juz pisalem niedawno ( znajdz w archiwum ). Do pracy przy komputerze naleza sie okulary KOREKCYJNE. Wiec jesli nie masz wady wzroku zadne okulary nie sa Ci potrzebne ani nie nalezy sie refundacja z zakladu pracy. Jesli zaklad pracy chce Ci pokryc zerowki narusza prawo i przy najblizszej kontroli PIP zaplaci kare.

casus spec. ch. oczu

Re: okulary antyrefleksyjne | Redtown, 28-05-2003, 20:14

Maciek Sniezek wrote:

A czy antyrefleksy to inaczej okulary polaryzacyjne? Bo jeśli tak, to można je znaleźć w o wiele niższej cenie (poniżej 100 zł), choćby na
Allegro.

Polaryzacja fali elektromagnetycznej jaką jest światło to zupełni inne zjawisko

Re: okulary antyrefleksyjne | Robert, 28-05-2003, 22:45

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:bb2ajq$649$1 [at] inews.gazeta.pl...
Ja mam minusy (-0,5) i nie nosze choc mam okularow do komutera w czsie pracy. Nie widze w nich lepiej, przydaja mi sie do jazdy samochodem. Czy powinienem uzywac jezli mam laptopa czyli monitor LCD i pracuje 8h przed komputerem. Oczy mam czesto zmeczone.

Pozdrawiam

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 28-05-2003, 23:40

Ja mam minusy (-0,5) i nie nosze choc mam okularow do komutera w czsie pracy. Nie widze w nich lepiej, przydaja mi sie do jazdy samochodem. Czy powinienem uzywac jezli mam laptopa czyli monitor LCD i pracuje 8h
przed
komputerem. Oczy mam czesto zmeczone.

Pozdrawiam

Do blizy osoba z mala wada minusowa widzi bardzo dobrze, wiec nie musi uzywac korekcji przy monitorze. Inna sprawa, ze wielu lekko krotkowzrocznych chetnie ubiera minusy do komputera, bo jednak maja wrazenie, ze widza wyrazniej. I to jest tez dobre stanowisko. Przy laptopie, jesli masz duzo rozdzielczosc to zapewne te minusy Ci pomoga. Innym problemem jest zmeczenie oczu. Czy stosujesz krople nawilzajace? Przy dlugiej, a zwlaszcza ciaglej pracy z komputerem to podstawa.

pozdrawiam

casus spec. ch.oczu

Re: okulary antyrefleksyjne | Robert, 29-05-2003, 09:26

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:bb33au$ag5$1 [at] inews.gazeta.pl...

Innym problemem jest zmeczenie oczu. Czy stosujesz krople nawilzajace?
Przy
dlugiej, a zwlaszcza ciaglej pracy z komputerem to podstawa.
Mozesz polecic mi jakies dobre (byle bym nie stracil fortuny) kropelki? Czesto przecieram oczy i mam uczucie lekkiego pieczenia.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz Robert

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 29-05-2003, 19:12

Przy

Mozesz polecic mi jakies dobre (byle bym nie stracil fortuny) kropelki? Czesto przecieram oczy i mam uczucie lekkiego pieczenia.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz Robert
Na przyklad: Na recepte - Oculotect Bez recepty - Taers Naturale ewent polski Lacrimal ( ale troszke jest slabszy ) zakrapiaj przez pierwsze 3 dni co godzine, potem co 2-3 przy pracy z komputerem....w wolne dni tak 2-4 x dziennie

casus

Re: okulary antyrefleksyjne | Robert, 30-05-2003, 01:51

bb5822$6f$1 [at] inews.gazeta.pl, casus :
Na przyklad: Na recepte - Oculotect
Jestes pewien? Na opakowaniu nie jest napisane, ze z przepisu lekarza, ani nikt nigdy nie pytal o recepte, jak kupowalem. ok. 16zł.

A co sądzisz o HyloComod bez konserwantow? Wlasnie stosuje i bardzo mi sluzy.

P.S. Dzieki za pozdrowienia przekazane na zjezdzie - dzis przekazano mi osobiscie :)

-- (inny niz OP!) Robert To reply by email, use ->mkartaspamtrapmkartaspamtrap

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 30-05-2003, 02:03

Jestes pewien? Na opakowaniu nie jest napisane, ze z przepisu lekarza, ani nikt nigdy nie pytal o recepte, jak kupowalem. ok. 16zł.
Wg receptariusz jest na recepte - u mnie apteki tego przestrzegaja

A co sądzisz o HyloComod bez konserwantow? Wlasnie stosuje i bardzo mi sluzy.
Nic nie sadze, bo niedostepny;-)))) ale skoro sluzy....:-))))

P.S. Dzieki za pozdrowienia przekazane na zjezdzie - dzis przekazano mi osobiscie :) (inny niz OP!) Robert

Wow:-) mialem Ci napisac w tygodniu ( zwlaszcza o jednej prezentacji na zjezdzie w Lodzi;-)))) ), ale nie mialem czasu - napisz mi co nowego - na priv:-) pozdrawiam

casus

Re: okulary antyrefleksyjne | Robert, 30-05-2003, 10:22

bb603b$qjj$1 [at] inews.gazeta.pl, casus :
Wg receptariusz jest na recepte - u mnie apteki tego przestrzegaja
No popatrz - a ja kupowalem 3 razy i ani razu nie wspomnieli nawet, ze powinna byc recepta. Zapytam przy okazji z ciekawosci.

Nic nie sadze, bo niedostepny;-)))) ale skoro sluzy....:-))))
Ja dostalem od lekarza z próbek, ale powiedzial, ze jest tez do nabycia juz w aptekach, bez recepty zreszta. Ale pewny nie byl.

Wow:-) mialem Ci napisac w tygodniu ( zwlaszcza o jednej prezentacji na zjezdzie w Lodzi;-)))) ), ale nie mialem czasu - napisz mi co nowego - na priv:-)
OK, dzis napisze :)

-- Robert To reply by email, use ->mkartaspamtrapmkartaspamtrap

Re: okulary antyrefleksyjne | dorota, 02-06-2003, 13:13

Kiedyś pewnie wygospodaruję troche czasu i wybiorę się do okulisty a na razie kropelki...

Mam pytanie odnośnie okularów (od dłuższego czasu się nad nimi zastanawiam - pracuję 6-13 h/d przy komputerze - głównie CRT).

> Likwiduja odbicia niepozadanego swiatla od monitorow i skupiaja rozproszone > swiatlo ( np wyostrzaja nieznacznie widzenie w nocy ). Czy to nie oznacza że mniej się męczy wzrok? Czy może męczy się bardziej przez używanie samych szkieł?

> Antyrefleks powinny > uzywac osoby z wada wzroku pracujace przy komputerze, lub majace problemy > podczas jazdy samochodem noca. A jak od strony medycznej wygląda używanie takich okularów (zerówek) przez osoby zdrowe? Casus pisze, że nie zaleca się, moje pytanie: dlaczego?

pzdr yanek(na serwerze)raz2(kropka)net

Re: okulary antyrefleksyjne | casus, 02-06-2003, 22:17

problemy
A jak od strony medycznej wygląda używanie takich okularów (zerówek) przez osoby zdrowe? Casus pisze, że nie zaleca się, moje pytanie: dlaczego?

pzdr yanek(na serwerze)raz2(kropka)net

Odpowiadalem juz na podobne pytanie - poszukaj w archiwum

casus

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowie przy komputerze Zdrowie przy komputerze

Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa

Widzę bez okularów Widzę bez okularów

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Samoleczenie wzroku metodą dr. Batesa Samoleczenie wzroku metodą dr. Batesa