Powiązane leki
(opisy)

Locoid (Hydrocortisoni butyras)

Differin (Adapalenum)

Alpicort (Prednisolonum, Acidum salicylicum)

Pigmentum Castellani

Stieprox (Ciclopiroxum)

Zoxin Plus

Noell (Ketoconazolum)

Afronis (Acidum boricum, Mentholum, Resorcinolum, Thymolum)

Betnovate N (Betamethasoni valeras, Neomycini sulfas)

Micetal (Flutrimazolum)

Tagi

skora differin zapalny lojotokowy dermatolog zapalic plamka recepta hydrokortyzon pojawic

Fora dyskusyjne

zobacz Łojotokowe zapalenie skóry (3)

zobacz Jak skutecznie leczyć łojotokowe zapalenie skóry? (0)

zobacz Łojotokowe zapalenie skóry głowy i twarzy. (1)

zobacz Problemy ze skórą głowy (6)

zobacz Pojawienie się czerwonej plamy na skórze uda w kroczu (6)

zobacz Zapalenie skory (1)

zobacz Czerwone plamy i strupy na głowie - -- zdjęcia (3)

zobacz Co to za choroba skory? (4)

zobacz Gronkowiec złocisty a ŁZS (0)

zobacz Włosy (1)

zobacz łojotokowe zapalenie skóry (3)

zobacz Łojotokowe zapalenie skóry a skaza białkowa (0)

zobacz lojotokowe zapalenie skory (4)

zobacz Maść na zaawansowany trądzik (2)

zobacz Czy mogę dostać zniżke na leki na trądzik? (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » lojotokowe zapalenie skory?

lojotokowe zapalenie skory?

Leszek, 30-05-2003, 16:18

Witam wszystkich grupowiczów

Mam ostatnio problem ze skórą na twarzy. w trójkącie skóry pomiędzy nosem, okiem i zarostem pojawily mi sie nieduze plamki (jakies kilka milimetrow wielkosci), ksztalt rozny. Dodatkowo w miejscu plamki skora jest nieco wglebiona (robi sie jakby ognsko zapalne,mala bliznenka?). Na razie te , ktore sie pojawly nie znikaja (okolo 3 tyg). Sama skora nie luszczy sie, natomiast nieco swedzi. Boje sie ze od slonca moze ich sie pojawic wiecej, a nie wiem tez jak je leczyc.

Bylem u dermatologa,stwierdzila ze tolojotokowe zapalenie skory (ale wg mnie zbytnio sie nie przygladnela). Przepisala hydrokortyzon i wode borowa do przemywania twarzy. Czy hydrokortyzon mozna stosowac bezpiecznie? A moze dobry bylby tez jakis antybiotyk?czy mozna stosowac jednoczesnie i to i to? Czy to na pewno lojotokowe zapalenie czy tez moze byc tez jakas inna choroba?

Pozdrawiam wszystkich Leszek

Re: lojotokowe zapalenie skory? | Beatka, 31-05-2003, 15:47

Hej Ja nie jestem lekarzem i z Twojego opisu niewiele rozumiem ale skoro to lojkotowe zapalenie skory to moze kup sobie Differin -krem (ok 40 zl bez recepty).Ja odwiedzilam juz wielu dermatologow i wiekszosc z nich przepisywala mi leki ktore tylko wysuszaly skore ale ten jest naprawde b. skuteczny na wszelkie pryszcze, krosty, wrzody i ogniska zapalne ktore sa wywolane nadmierna praca gruczolow lojowych. Powodzenia Beata

Re: lojotokowe zapalenie skory? | justyp, 07-06-2003, 01:03

differin jest na receptę (tak samo jak pozostałe retinoidy) i jest lekiem przede wszystkim na trądzik.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z chorobami skórnymi Jak radzić sobie z chorobami skórnymi

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów

Stany zapalne Stany zapalne

Kliniczna endoskopia przewodu pokarmowego - tom 1 Kliniczna endoskopia przewodu pokarmowego - tom 1

Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym