Powiązane leki
(opisy)

Daraprim (Pyrimethaminum)

Streptomycinum (Streptomycinum)

SolphaDermol

Oranex (Azithromycinum)

Pradaxa (Dabigatran etexilate)

Plavix (Clopidogrelum)

Acenocumarol WZF (Acenocoumarolum)

Ebivol (Nebivololum)

Carder (Clopidogrelum)

Clogrel (Clopidogrelum)

Tagi

sens krewa zakazny stycznosc oddac oddawac pobrac ankieta prawko badac

Fora dyskusyjne

zobacz KRWIODAWSTWO (11)

zobacz Badania krwi ( oddawanie krwi) (0)

zobacz Oddawanie krwi (0)

zobacz epilepsja a prawo jazdy (8)

zobacz Powtorne badania przy pobraniu krwi (3)

zobacz Ból serca (1)

zobacz Krew i ból (1)

zobacz żółtaczka noworodka a krowiodawstwo (17)

zobacz Oddawanie krwi (1)

zobacz Krew (0)

zobacz Oddawanie krwi (8)

zobacz osłabienie (1)

zobacz Czy moge oddawac krew jak biore antybiotyk??? (2)

zobacz odżywki a krwiodawstwo (4)

zobacz 4-latek,krew przy oddawaniu stolca (1)

krew oddac

aminus, 31-05-2003, 16:37

czy ktos wie, jakie warunki co do wieku i stanu zdrowia trzeba spelnic, by oddac krew? i czy duzo jest krwi z grupy A rh-?

Re: krew oddac | Magdalena Chlebna, 31-05-2003, 17:40

aminus napisał(a):

czy ktos wie, jakie warunki co do wieku i stanu zdrowia trzeba spelnic, by oddac krew? i czy duzo jest krwi z grupy A rh-?
A minus jest jedną z najbardziej poszukiwanych :) Przyda sie z pewnością. Stan zdrowia ogólnie dobry, przed pobraniem robią dokładny wywiad i nawet chyba badają. Wiek od 18 lat... - do 60 paru bodajże...

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Odp: krew oddac | Landi, 01-06-2003, 12:23

Użytkownik Magdalena Chlebna w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:bbaieb$45a$1 [at] inews.gazeta.pl...
aminus napisał(a):

spelnic, by
A minus jest jedną z najbardziej poszukiwanych :) Przyda sie z
pewnością.
Stan zdrowia ogólnie dobry, przed pobraniem robią dokładny wywiad i
nawet
chyba badają. Wiek od 18 lat... - do 60 paru bodajże...
badają ogólnie, ciśnienie, wypełnia sie ankietę, przed pobraniem badają próbkę, dyskwalifikuje przebyta żółtaczka, zabiegi chirurgiczne w ostatnim pólroczu albo nawet roku, styczność z chorobą zakaźną (chyba lekarz badający decyduje o dopuszczeniu do pobrania, nie wiem dokładnie bo odp. na te pytania w mojej ankiecie są "nie" ) twojej krwi nie podają od razu komuś, dopiero po pełnym zbadaniu próbki na wszystko łącznie z hiv każdej grupy krwi nie jest za dużo, szczególnie w lecie kiedy drastycznie wzrasta liczba wypadków szczególnie w rolnictwie i wśród dzieci gocha

Re: Odp: krew oddac | Agnieszka Peplińska, 01-06-2003, 18:59

badają ogólnie, ciśnienie, wypełnia sie ankietę, przed pobraniem badają próbkę, dyskwalifikuje przebyta żółtaczka, zabiegi chirurgiczne w ostatnim pólroczu albo nawet roku,

w tym np. tatuaż :)

styczność z chorobą zakaźną (chyba lekarz
badający decyduje o dopuszczeniu do pobrania, nie wiem dokładnie bo odp. na te pytania w mojej ankiecie są "nie" )
wpływ mają też: waga i wyniki badania krwi, jeśli już oddawało sie krew, to data ostatniego pobrania. Z osobistych doświadczeń polecam oddawanie krwi, jednak przestrzegam przed "szarżowaniem". Ja przesadziłam kiedys z ilością - uparłam się, że 250 ml to za mało i miałam małą "przygodę" :) Ale jak się już odda krew, mimo że to rzeczywiście kropla w morzu potrzeb, ma się cudowne uczucie, że zrobiliśmy coś nie tylko dla siebie :) Polecam :)

Re: krew oddac | Magdalena Chlebna, 01-06-2003, 22:00

aminus napisał(a):

grrr...wielka szkoda by mi sie stala, jakbym oddal w wieku 16? a potem sie dziwia, ze nastolatkowie sami sobie zyly podcinaja i psom do zlizania z podlogi daja. marnotrawstwo!;)
Może się obawiają, że jak starszy człowiek dostanie krew nastolatka, to może ciśnienie mu zbytnio podskoczyć ;). W takim razie pielęgnuj Twoje płyny szlachetne i poczekaj aż nastaną lepsze czasy. Możesz zorganizować akcję typu "oddaj krew na osiemnastkę". Fajnie by było jakby tak młodzi ludzie sznurem szli do punktów krwiodastwa :)

Pozdrawiam i nie zniechęcaj sie zbytnio przepisami, one jakiś tam swój sens mają, czasem większy, czasem mniejszy...

Re: krew oddac | aminus, 01-06-2003, 23:34

Wiek od 18 lat... - do 60 paru bodajże...
grrr...wielka szkoda by mi sie stala, jakbym oddal w wieku 16? a potem sie dziwia, ze nastolatkowie sami sobie zyly podcinaja i psom do zlizania z podlogi daja. marnotrawstwo!;)

Re: krew oddac | aminus, 02-06-2003, 00:21

Może się obawiają, że jak starszy człowiek dostanie krew nastolatka, to
może
ciśnienie mu zbytnio podskoczyć ;).
jesli chodzi o zbyt wysoki poziom hormonow, to to napewno nie jest moj problem:)...

W takim razie pielęgnuj Twoje płyny szlachetne i poczekaj aż nastaną
lepsze
czasy
jak nastana lepsze czasy, to ja wszystko, a nie tylko ktrew oddam;)

Możesz zorganizować akcję typu "oddaj krew na osiemnastkę". Fajnie by było jakby tak młodzi ludzie sznurem szli do punktów krwiodastwa :)
tak, ale to jakis czas po imprezowaniu raczej trzeba by bylo zrobic:)

Pozdrawiam i nie zniechęcaj sie zbytnio przepisami, one jakiś tam swój
sens
mają, czasem większy, czasem mniejszy...
z reguly sa bez sensu...i wszyscy sa tego raczej swiadomi. jak na prima aprilis powiedzieli, zeby sobei stare prawko do szyby samochodu przykleic, to polowa osob tak zrobila, bo to nic dziwnego...bez sensu jak wszystko, co tam wydumaja. to tylko taki wymowny przyklad... a moaj siostra nei dala sie w konia zrobic, nei dlatego, ze bylo to dla niej dziwne, ale ze miala tylko nowe prawko

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens? Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens?

Modlitwy światła Modlitwy światła

Nadaj życiu sens czyli jak kształtować własną przyszłość dzień po dniu Nadaj życiu sens czyli jak kształtować własną przyszłość dzień po dniu

Terapia dźwiękiem. Jak osiągnąć zdrowie poprzez muzykę i śpiew Terapia dźwiękiem. Jak osiągnąć zdrowie poprzez muzykę i śpiew

Domowy pediatra Domowy pediatra