Powiązane leki
(opisy)

Octenisept

Biocell

Balsam kręgowy Ojca Grzegorza

Olopeg (Macrogolum)

Alcepalan (Allium cepa, Heparinum)

Hylo-Lasop

Atossa (Ondansetronum)

Emetron (Ondansetronum)

Mucosolvan (iniekcje) (Ambroxoli hydrochloridum)

Neomycinum (tabletki) (Neomycini sulphas)

Tagi

operacja tarczyca blizna opiec ojciec renia chod szpital zabieg powodzenie

Fora dyskusyjne

zobacz Ostre Zapalenie Trzustki (3)

zobacz blizna (3)

zobacz usuniecie macicy i podwiazanie pecherza (3)

zobacz Brak diagnozy od roku, może ktoś z Was ma pomysł na to? (6)

zobacz zrosty pooperacyjne (11)

zobacz nacięcie spojówki (0)

zobacz artroskopia czy tradycyjna operacja (1)

zobacz Blizna po laparoskopie (1)

zobacz operacja a blizny (6)

zobacz Epilepsja ( Padaczka ) (5)

zobacz Nadciśnienie (2)

zobacz klasyczna metoda usunięcia pęcherzyka żółciowego (0)

zobacz Astma? A może nie? (13)

zobacz encorton/testosteron (12)

zobacz przeniesienie do innego szpitala (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Operacja tarczycy - jak to wyglada ?

Operacja tarczycy - jak to wyglada ?

renia, 09-06-2003, 11:59

Witam mojego ojca czeka operacja tarczycy - z powodu zmian komorkowych w jej obrebie. i tu mam pytanie - jak wyglada taki zabieg - tzn. czy jest to powazna operacja, ile czasu potem zajmowac moze jeszcze hospitalizacja, czy nalezy liczyc sie z powiklaniami ....

i jeszcze jedno - czy ktos z Was mial do czynienia z wykonaniem takiej (lub podobnej) operacji w szpitalu Narutowicza w Krakowie ? na co nalezy sie przygotowac ? (opieka, lekarze, pielegniarki .....)

renia

Re: Operacja tarczycy - jak to wyglada ? | Jola, 13-06-2003, 10:52

Nie taki diabeł straszny..... Trzy lata temu przeszłam taką operacje i czuję się świetnie. Zabieg trwał niecałe 2 godzinki, obudziłam się jeszcze na sali operacyjnej i pamiętam tylko ból gardła i karku (to po sposobie ułożenia do zabiegu). W szpitalu po operacji byłam 5 dni i wyszłam już ze zdjętymi szwami. Dziś mam tylko cienką bliznę. Nie ma się czego bać - powodzenia! P.S. A o Krakowie nic nie wiem.

Re: Operacja tarczycy - jak to wyglada ? | renia111, 17-06-2003, 10:17

Jola wrote:

Nie taki diabeł straszny..... Trzy lata temu przeszłam taką operacje i czuję się świetnie. Zabieg trwał niecałe 2 godzinki, obudziłam się jeszcze na sali operacyjnej i pamiętam tylko ból gardła i karku (to po sposobie ułożenia do zabiegu). W szpitalu po operacji byłam 5 dni i wyszłam już ze zdjętymi szwami. Dziś mam tylko cienką bliznę. Nie ma się czego bać - powodzenia!
To mam jeszcze pytanie - czy po takiej operacji należałoby zapewnić ojcu jakąś specjalną opiekę . Chodzi mi np. o "dyżur" kogoś przy nim zaraz po zabiegu i przez całą następującą noc ? Czy też "opieka" szpitalna w przypadku tego rodzaju operacji jest wystarczająca ? I - czy na drugi dzień jest się już rzeczywiście "na chodzie" ?

Pozdrawiam renia

renia111 [at] poczta.fm

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe

Alzheimer. Podręcznik pierwszej pomocy Alzheimer. Podręcznik pierwszej pomocy

Jak radzić sobie z chorobami tarczycy Jak radzić sobie z chorobami tarczycy

Klasztorna apteka o. Kiliana Klasztorna apteka o. Kiliana