Tagi

rodzinny godzina cisnienie nadwaga zmeczyc przespac spac solidny bezdech podwyzszony

Fora dyskusyjne

zobacz Problem z oddychanie podczas zasypiania (3)

zobacz Ból zęba a wysokie ciśnienie i ból głowy. (1)

zobacz Niedosypianie? (1)

zobacz Ilość snu a zdrowie (8)

zobacz Potrzeba snu. (11)

zobacz Chrapanie.. (2)

zobacz biegunka, ból czubka głowy (0)

zobacz Gorące stopy (0)

zobacz Olowkowy stolec, pieczenie oczu, problem z cewka (0)

zobacz Długie okresy bez snu. (1)

zobacz Bezsenność (18)

zobacz Częste spanie (3)

zobacz Sen - Problem. (0)

zobacz DZIECKO NADAL NIE ŚPI(ma 2l. i 9mies) (4)

zobacz Drżenie ust, zamroczenie i osłabienie (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Chroniczne zmeczenie

Chroniczne zmeczenie

kowal, 13-06-2003, 22:51

Pozdrawiam Grupowiczów,

Mam taki problem od dłużego czasu ( kilku lat ) jestem ciągle zmęczony. Gdy staram się coś czytać lub się czegoś uczę to po godzinie same mi się oczy zamykają i chce mi się spać, Podobna sytuacja jest również gdy zajmuję się czymś co nie wymaga ruchu. Wstaje rano niby wyspany i zaczynam normalnie dzień a po godzinie mogę znów sie położyc spać. Spię normalnie, właściwie aż się wyśpię, nie mam rzadnyxh stresów na codzień. Obiajwy są identyczne bez względu na pore roku nawet teraz. Staram się jeść duzó owoców bo myślałem że to może braki w witaminach ale nic to nie zmieniło, dużo się ruszma na świerzym powietrzu - jeżdze na rowerze prawie codziennie trasy solidne bo min 30km. Jak jeżdze jest oki potem normalne zmęczenie po wysiłku. Rano jak wstaje znowu jest to samo. Myslameze to moze cos zwiazane z Bezdechem Podczas snu ale lekarz to wykluczyl bo mam 30 lat i nie mam nadwagi, w nocy raczej nnie chrapie - zona sie nie skarzy przynajmniej :) Mam podwyzszone cisnienie max 140/90( rodzinna sprawa dziedziczna ) Wlasnie robie teraz solidny zestaw badan w tym kierunku - ale wyniki wychodza idealne wszystko w normie to samo EKG, Echo Serca, badanie dna oka, USG jamy brzusznej i tarczycy, krew mocz - poza tym cisnieniem okaz zdrowia. Skad to zmeczenie gdzie moge w Wawie szukac pomocy z moim problemem. Dowiadywalem sie gdie mozna zrobic badania na ten bezdech ( calonocny pomiar zawartosci tlenu we krwi, ruchy galek ocznych, chyba EKG tez calonocne ) ale takie badanie kosztuje prywatnie 1200 PLN wiec troche za duzo zwlaszcza jakby sie mialo okazac ze to nie to. Poradzie cos jesli cos wiecie na ten temat, moze ktos mial podobne problemyi gdzie to mozna rozwiazac w Warszawie ? Z moim snem jesty tak ze po przespanej calej nocy potem w ciagu dnia smialo moge spac co godzine powiedzmy tak po1,5 godziny i potem kolejną noc też normalnie prześpie - wiec odpada mozliwosc odespania wszystkiego :) Nie mam rowniez zadnych problemow depresyjnych. Z zawodu jestem informatykiem - moze to cos w tych komputerach ale nie sugerujcie sie tym za bardzo bo nie spedzam przy nich duzo czasu.

Coraz bardziej zirytowany SPIOCH

Re: Chroniczne zmeczenie | Krzysztof MSN, 14-06-2003, 13:24

Użytkownik "kowal" napisał w wiadomości news:bcd6fg$44j$1 [at] SunSITE.icm.edu.pl...
Pozdrawiam Grupowiczów,

Jeżeli badania analityczne jak rozumiem są OK, to jednak mimo wszystko sugerowałbym wykluczenie bezdechu sennego. Te uogólnienia z nadwagą i wiekiem to jeden z wielu mitów. Owszem częściej występuje on u ludzi z nadwagą ale radze siezapytać w Klinice chorób snu ilu pacjentów i pacjentek z BMI w normie lub nawet z niedowagą cierpi na te dolegliwości. Może na to wskazywac także podwyższone cisnienie, które nie koniecznie musi być uwarunkowane "rodzinnie". W kazdym razie bez porządnej diagnozy - wszystko inne to dywagacje. Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chrapanie Chrapanie

Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja

Zaburzenia snu Zaburzenia snu

ESMO - Podręcznik stanów nagłych w onkologii ESMO - Podręcznik stanów nagłych w onkologii

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Zmęczenie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Zmęczenie