Powiązane leki
(opisy)

Provera (Medroxyprogesteronum)

Orgametril (Lynestrenolum)

Clostilbegyt (Clomifeni citras)

R-28

Remens

Primolut Nor (Norethisteroni acetas)

Luteina (Progesteronum)

Depo-Provera (Medroxyprogesteroni acetas)

Hormeel SN (krople)

Prolady PSM

Tagi

kazac moczyc miesiaczek ciaza miesiaczka plodny ujemny ruchomy cykl owulacja

Fora dyskusyjne

nie mogę zajść w ciążę od roku (24)

badania MTC 60? JAK JE WYKONAĆ? (6)

dni płodne i nie płodne (12)

Dylemat z dniami płodnymi (26)

Brak miesiączki, ostry zapach moczu (5)

Czy mogłam zajść w ciążę? (12)

CIĄŻA? (5)

ciąza (5)

czy jestem w ciąży (14)

Jakie jest prwadopodobieństwo, że jestem w ciąży? (198)

Jak wyliczyć kiedy wystąpiła owulacja? (15)

kiedy kobieta ma dni niepłodne (6)

ciąża a mieciączka (2)

Brak miesiączki (1)

dni płodne (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki.

czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki.

rua ., 16-07-2003, 05:23

jezeli liczyc tak, ze I czesc cyklu jest do owulacji, a II po owulacji, to ta II czesc zawsze wynosi 14 dni? gdzies czytalam, ze I czesc cyklu moze trwac roznie, zas ta II to zawsze 14 dni. zreszta kiedys trafilam do lekarza w 42 dniu cyklu (mam pco..., ale na szczescie cykle owulacyjne), ktory stwierdzil, ze...wlasnie mam owulacje i dokladnie powiedzial, kiedy dostane okres - i rzeczywiscie - po 14 dniach miesiaczka sie pojawila.

i jeszcze jedno mam pytanie: mialam w tym miesiacu monitorowany cykl, lekarz stwierdzil kiedy mam dni plodne i kazal mi wspolzyc z mezem przez 2 dni. czy te dni to byl wlasnie sam srodek owulacji, czy tez tuz przed nia?...owulacja trwa 2 dni?

sex mialam uprawiac 11 i 12 dnia cyklu, przy sprawdzeniu na usg, czy mam pecherzyk, czy bedzie owulacja itd. dzis jest 32 dzien cyklu, czyli liczac od ostatniego sexu w dniach plodnych tj. 20 dzien. ale w 30 dniu cyklu zrobilam test z krwi i wyszedl ujemny, a dzis jest 32 dzien cyklu, zrobilam test w domu i tez wyszla tylko 1 kreska. to gdzie ta miesiaczka? dlaczego jej nie ma???

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | rua ., 16-07-2003, 08:24

Mała Mi napisał(a):

Możliwości jest kilka. Może jesteś w ciąży, a test kłamią (zdarza się). A może nie jesteś, a miesiączka opóźnia się z jakiegoś innego powodu np. napięcia psychicznego. Nikt tego via internet nie rozstrzygnie. Spróbuj powtórzyć test, a przede wszystkim wybierz się do lekarza.
lekarz kazal mi zrobic 2 testy w okreslonych dniach, no i wyszly mi negatywnie. sama wiec powtorzylam test profesjonalnie wprzychodni, z krwi i wyszedl ujemny (w 30 dniu cyklu, 18 dniu od sexu w dniach plodnych...). stracilam nadzieje wiec, ze moge byc w ciazy, bo chyba taki test z krwi jest w 100 % sprawdzony?...

a lekarz kazal mi czekac na miesiaczke i pojawic sie pomiedzy 2 a 4 dniem nowego cyklu na nowe monitorowanie...

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Mała Mi, 16-07-2003, 10:09

Użytkownik "rua ." napisała ...

jezeli liczyc tak, ze I czesc cyklu jest do owulacji, a II po owulacji, to
ta
II czesc zawsze wynosi 14 dni?
Druga część cyklu ma stałą dlugość i u większości kobiet wynosi ona właśnie 14 dni (chociaż u niektórych może wynieść np. 13, 15 albo np. 16 dni).

i jeszcze jedno mam pytanie: mialam w tym miesiacu monitorowany cykl,
lekarz
stwierdzil kiedy mam dni plodne i kazal mi wspolzyc z mezem przez 2 dni.
czy
te dni to byl wlasnie sam srodek owulacji, czy tez tuz przed
nia?...owulacja
trwa 2 dni?
Sama owulacja czyli uwolnienie komórki jajowej to na pewno krócej. A zdolność do zapłodnienia komórka zachowuje przez jakieś 24 godziny (według niektórych źródeł tylko 12 godzin). Największe szanse na zapłodnienie masz więc współżyjąc tuż przed samą owulacją. A nie ma sposobu, żeby z idealną dokładnością określić, kiedy ona nastąpi. Stąd owe 2 dni - tuż przed spodziewaną owulacją.

sex mialam uprawiac 11 i 12 dnia cyklu, przy sprawdzeniu na usg, czy mam pecherzyk, czy bedzie owulacja itd. dzis jest 32 dzien cyklu, czyli liczac
od
ostatniego sexu w dniach plodnych tj. 20 dzien. ale w 30 dniu cyklu
zrobilam
test z krwi i wyszedl ujemny, a dzis jest 32 dzien cyklu, zrobilam test w domu i tez wyszla tylko 1 kreska. to gdzie ta miesiaczka? dlaczego jej nie
ma???

Możliwości jest kilka. Może jesteś w ciąży, a test kłamią (zdarza się). A może nie jesteś, a miesiączka opóźnia się z jakiegoś innego powodu np. napięcia psychicznego. Nikt tego via internet nie rozstrzygnie. Spróbuj powtórzyć test, a przede wszystkim wybierz się do lekarza.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Mała Mi, 16-07-2003, 12:29

Użytkownik "rua ." napisała ...

stracilam nadzieje wiec, ze moge byc w ciazy, bo chyba taki test z krwi
jest
w 100 % sprawdzony?...
Na pewno pewniejszy od tego kupowanego w aptece, ale czy dający 100 % pewności ??? Niektórzy powiadają, że w medycynie nic nie jest na 100 %.

a lekarz kazal mi czekac na miesiaczke i pojawic sie pomiedzy 2 a 4 dniem nowego cyklu na nowe monitorowanie...
Ale skoro coś Cię niepokoi, to chyba możesz iść wcześniej. No chyba, że zawsze miałaś bardzo nieregularne cykle i takie opóźnienie to w Twoim wypadku raczej "normalka".

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Atena, 16-07-2003, 18:54

14 dni? gdzies czytalam, ze I czesc cyklu moze trwac
roznie, zas ta II to zawsze 14 dni. zreszta kiedys trafilam do lekarza w
42
dniu cyklu (mam pco..., ale na szczescie cykle owulacyjne), ktory
stwierdzil,
ze...wlasnie mam owulacje i dokladnie powiedzial, kiedy dostane okres - i rzeczywiscie - po 14 dniach miesiaczka sie pojawila.

i jeszcze jedno mam pytanie: mialam w tym miesiacu monitorowany cykl,
lekarz
stwierdzil kiedy mam dni plodne i kazal mi wspolzyc z mezem przez 2 dni.
czy
te dni to byl wlasnie sam srodek owulacji, czy tez tuz przed
nia?...owulacja
trwa 2 dni?

sex mialam uprawiac 11 i 12 dnia cyklu, przy sprawdzeniu na usg, czy mam pecherzyk, czy bedzie owulacja itd. dzis jest 32 dzien cyklu, czyli liczac
od
ostatniego sexu w dniach plodnych tj. 20 dzien. ale w 30 dniu cyklu
zrobilam
test z krwi i wyszedl ujemny, a dzis jest 32 dzien cyklu, zrobilam test w domu i tez wyszla tylko 1 kreska. to gdzie ta miesiaczka? dlaczego jej nie ma???

TEST CIĄŻOWY POLEGA NA TYMN ,ŻE MIERZONA JEST ILOŚC HORMONU WYSTĘPUJĄCEGO
W CZASIE CIĄZY (GONADOTROPINY ), U NIEKTÓRYCH KOBIET WZROST TEGO HORMONU JEST POWOLNY DLATEGO TESTY NALEŻY WYKONYWAĆ DŁUZEJ NIŻ 7 DNI PO SPODZIEWANYM TERMINIE MIESIĄCZKI, INACZEJ MOGĄ WYCHODZIĆ UJEMNE.MOCZ POWINIEN BYĆ Z NOCY (WTEDY JEST NAJWIĘKSZE STĘŻENIE HORMONU), TAK WIĘC RADZĘ POCZEKAĆ KILKA DNI I WTEDY ZROBIĆ, TYM BARDZIEJ, ŻE CYKL JEST WYDŁUŻONY!NIE MA SENSU ROBIENIE CO 2 DNI!POWODZENIA!

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Dunia, 16-07-2003, 19:00

Nie krzycz.

Dunia
============= P o l N E W S ============== archiwum i przeszukiwanie newsów www.polnews.pl

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Atena, 16-07-2003, 19:20

Nie krzycz.

nie krzyczę, przykro, ze tak to odbierasz!

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Dunia, 16-07-2003, 19:32

nie krzyczę,
Alez owszem. Chyba wiesz, ze capslock w usenecie oznacza krzyk ?

przykro, ze tak to odbierasz!

Chyba nie tylko ja ;)

Dunia
============= P o l N E W S ============== archiwum i przeszukiwanie newsów www.polnews.pl

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Atena, 16-07-2003, 20:09

Sorry!

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | rena, 16-07-2003, 23:54

Użytkownik "Atena" napisał w wiadomości news:bf3osh$90k$1 [at] szmaragd.futuro.pl...

MOCZ POWINIEN BYĆ Z NOCY (WTEDY JEST NAJWIĘKSZE STĘŻENIE HORMONU),
Anetko, a moze wiesz co sie kryje wlasnie pod pojeciem "mocz z nocy", bo czy to chodzi o to, ze cala noc nie pije, czy o to, ze cala noc trzymam mocz. bo ja to np. mam taka nature, ze na siusiu w nocy chodze 1-3 razy...

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | rena, 16-07-2003, 23:55

Użytkownik "Atena" napisał w wiadomości news:bf3qd4$9hg$1 [at] szmaragd.futuro.pl...
to chodzi o to, ze w necie przyjete jest, ze jak sie pisze duzymi literami, to wlasnie "sie krzyczy":)))) dlatego duzych liter uzywa sie do podkreslenia jakis pojedynczych slow, a nie calego posta:)

Re: czy II czesc cyklu jest ruchoma?nie ma ani ciazy ani miesiaczki. | Aneta, 23-07-2003, 20:12

Użytkownik "rena" napisał w wiadomości news:bf4ah0$231p$1 [at] foka.acn.pl...
Użytkownik "Atena" napisał w wiadomości news:bf3osh$90k$1 [at] szmaragd.futuro.pl...

Anetko, a moze wiesz co sie kryje wlasnie pod pojeciem "mocz z nocy", bo
czy
to chodzi o to, ze cala noc nie pije, czy o to, ze cala noc trzymam mocz.
bo
ja to np. mam taka nature, ze na siusiu w nocy chodze 1-3 razy...

z nocy" chodzi o to, że z reguły w nocy się nie pije zbyt dużo więc
mocz jest maksymalnie zagęszczony, wtedy łatwiej jest coś wykryć zarówno w badaniu ogólnym jak i różnego rodzaju testach, a jeśli kogoś natura wzywa w nocy..trudno, napewno nie należy z tym walczyć tylko nasiusiać i zrobić badanie...pozdrawiam!Aneta PS przepraszam, że tak późno odpisuję, ale jakoś dni umykają zbyt szybko ;)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak zajść w ciążę. Czego nie powie Ci lekarz Jak zajść w ciążę. Czego nie powie Ci lekarz

Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie

Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia

Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży

Aktywne 9 miesięcy. Ćwiczenia i porady dla przyszłych mam Aktywne 9 miesięcy. Ćwiczenia i porady dla przyszłych mam