Powiązane leki
(opisy)

Areplex (Clopidogrelum)

Clopidogrel Mylan (Clopidogrelum)

Grepid (Clopidogrelum)

Plavocorin (Clopidogrelum)

Agregex (Clopidogrelum)

Clopidix (Clopidogrelum)

Egitromb (Clopidogrelum)

Tessyron (Clopidogrelum)

Trombex (Clopidogrelum)

Clopinovo (Clopidogrelum)

Tagi

spowolniec otwor hemodynamiczny doppler aniol nadcisnienie wykryc niedokrwienny barbarella udar

Fora dyskusyjne

Doppler usg - usg przezczaszkowe wyniki (0)

Nootropil (1)

udar mózgu niedokrwienny (0)

nowe sposoby leczenia udaru (0)

udar niedokrwienny brak pomocy (0)

Krwotok PODPAJĘCZYNÓWKOWY - to też udar mózgu? (7)

Niedokrwienny udar mózgu (9)

Proszę o interpretację wyniku MR głowy + angio (1)

Znieczulenie (1)

obrzęk jednej stopy-od kilku lat (0)

gronkowiec w oczach (0)

NADCIŚNIENIE OD 15 ROKU ŻYCIA (0)

problem z córeczką (2)

puls - 154/min (brak wysiłku) (3)

blok przeds- kom? 1 st (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » udar mózgu niedokrwienny (hemodynamiczna przyczyna?)

udar mózgu niedokrwienny (hemodynamiczna przyczyna?)

BarBarella, 11-08-2003, 14:02

Cześć Chciałam się dowiedzieć czy hemodynamiczne podłoże udaru to poprostu wynikające z nadciśnienia? I czy związane to jest ze zniszczeniem tętnic/żył? Jak w tomografii można wykryć, że udar jest świeży? I co to znaczy że świeży? Pacjent, lat 59, miał 3 lata temu udar mózgu (niedokrwienny) najprawdopodobniej z powodu zakrzepu (miał żylaki i wykryty otwór między przedsionkami). Otwór został zamknięty. Teraz wykonano TC i wykryto nowy udar "w tylnej części skroniowego płata (lewa półkula) widoczna jest świeża zmiana naczyniopochodna". Zrobiono też Dopplera "spowolniały przepływ w tt. wewnątrzczaszkowych - najwyraźniej w tętnicy podstawnej". Oraz wykryto nadciśnienie I/II stopnia wg K.W. Zaznaczam, że trzy lata temu nie wykryto nadciśnienia. Było lekko podwyższone po udarze, a potem było w normie. Skąd ten spowolniały przepływ? Można określić powód na podstawie Dopplera? Co robić by udar się nie powtórzył? Skąd pewność że pierwszy udar był z powodu zakrzepu?

Będę wdzięczna za informacje. pozdrawiam barbarella

Re: udar mózgu niedokrwienny (hemodynamiczna przyczyna?) | , 12-08-2003, 19:14

barbarella
barbarella spox. najlepsze były sadystyczne dzieci pokonujące najlepszych agentów, anioły w gniazdkach i sex po tabletkach...

a co do udaru napisalem sie z 30 min, ale sesja była za krótka i wszystko mi zresetowalo. nie mam juz czasu pisac od nowa. proponuje www.strokecenter.org/pat/ niezly amerykanski serwis dla chorych i rodzin. pzdr l

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: udar mózgu niedokrwienny (hemodynamiczna przyczyna?) | BarBarella, 13-08-2003, 10:15

Użytkownik napisał w wiadomości news:7a2b.00001367.3f392061 [at] newsgate.onet.pl...
barbarella spox. najlepsze były sadystyczne dzieci pokonujące najlepszych agentów, anioły w gniazdkach i sex po tabletkach...
to mój kultowy filmik :), (anioł był tylko jeden!, ale za to jaki!), ale to (OT)

a co do udaru napisalem sie z 30 min, ale sesja była za krótka i wszystko
mi
zresetowalo. nie mam juz czasu pisac od nowa. proponuje www.strokecenter.org/pat/ niezly amerykanski serwis dla chorych i rodzin. pzdr
Dzięki za dobre chęci! Zobaczę co na stronce i najwyżej jeszcze dopytam. pozdrawiam barbarella

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przeżyć udar Przeżyć udar

Przeżyć udar. Jak wrócić do zdrowia po udarze i żyć z nadciśnieniem Przeżyć udar. Jak wrócić do zdrowia po udarze i żyć z nadciśnieniem

Omdlenia. Od rozpoznania do leczenia Omdlenia. Od rozpoznania do leczenia

Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka

Choroba niedokrwienna serca Choroba niedokrwienna serca