Tagi

czuc napisac diagnoza poboczny kolanin kolano noga wiezadlo gips zerwac

Fora dyskusyjne

zobacz Uszkodzenie II stopnia więzadła pobocznego w kolanie prawym. (4)

zobacz uraz kolana (1)

zobacz problem z kolanem (44)

zobacz Kolano (ortopeda) (4)

zobacz Skręcone kolano (4)

zobacz Więzadło krzyżowe (0)

zobacz Wynik badania rezonans magnetyczny kolana (3)

zobacz więzadło poboczne piszczelowe-zerwanie II stopnia (9)

zobacz kolano po urazie (3)

zobacz więzadła poboczne (8)

zobacz Więzadło Krzyżowe ? (1)

zobacz Kolano - problem z ACL (0)

zobacz Po zerwaniu wiezadla krzyzowego - co dalej? (1)

zobacz Zerwane więzadła (3)

zobacz jak sie leczy zerwane więzadła (20)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » więzadło w kolanie

więzadło w kolanie

ariatari, 14-08-2003, 13:57

Witam Lekarz orzekł, że mam uszkodzone więzadło poboczne przyśrodkowe. W związku z tym mam pytanie, za co to więzadło odpowiada? Jakie są konsekwencje takiego uszkodzenia? Gdzie dokładnie znajduje się w kolanie to więzadło?

Pozdrawiam

Re: więzadło w kolanie | Michal, 14-08-2003, 16:13

Lekarz orzekł, że mam uszkodzone więzadło poboczne przyśrodkowe. W związku z tym mam pytanie, za co to więzadło odpowiada? Jakie są konsekwencje takiego uszkodzenia? Gdzie dokładnie znajduje się w kolanie
to
więzadło?
1) zrób porządną diagnozę - MRI albo artoroskopię diag.

U mnie dwóch lekarzy stwierdziło, że mam zerwane więzadła krzyżowe i poboczne. Po artoskopi okazało się ,ze tylko poboczne. Mam to od 5 lat i jedyne ograniczenie to takie, że nie mogę grać w siatkówkę, koszykówkę itp -czyli tam gdzie mogą wystapic przeciążenia boczne. Natomiast nie przeszkadza to w bieganiu- około 40 km/ tydzień.

Jak będe miał kasę to się naprawię.

Pozdrawiam

Re: więzadło w kolanie | TomeK., 14-08-2003, 19:28

Użytkownik "Michal" napisał w wiadomości news:bhfuh8$gfl$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
to

1) zrób porządną diagnozę - MRI albo artoroskopię diag.

U mnie dwóch lekarzy stwierdziło, że mam zerwane więzadła krzyżowe i poboczne. Po artoskopi okazało się ,ze tylko poboczne. Mam to od 5 lat i jedyne ograniczenie to takie, że nie mogę grać w siatkówkę, koszykówkę itp -czyli tam gdzie mogą wystapic przeciążenia boczne. Natomiast nie przeszkadza to w bieganiu- około 40 km/ tydzień.

a proszę Cie napisz mi dokładnie jakie miałeś objawy po urazie?? na jakiej podstawie ktoś Ci postawił taką diagnoze bo mam chyba podobną sytuacje z kolanem ale lekarze wiadomo jacy są

pozdrawiam i dzieki

Re: więzadło w kolanie | ariatari, 14-08-2003, 20:40

a proszę Cie napisz mi dokładnie jakie miałeś objawy po urazie?? na jakiej podstawie ktoś Ci postawił taką diagnoze bo mam chyba podobną sytuacje z kolanem ale lekarze wiadomo jacy są

pozdrawiam i dzieki
a proszę bardzo :) samochód mnie puknął w kolana i wylądowałem na ulicy. W szpitalu badania (rentgen) i lekarz powykręcał mi nogę na wszystkie strony. Bolało jak cholera. Orzekł uszkodzenie więzadeł, a może nawet zerwanie. Gips na 6 tyg. Teraz już gips zdjęty, kolano lekko opuchniete i jak zginam to czuję takie napięcie.

W sumie to nie widzałem się jeszcze z moim ortopedą. Ta diagnoza jest wstępna. Noga mogę ruszać na wszystkie strony. We wtorek mam wizytę u lekarza, napiszę co powiedział. Pozdrawiam

Re: więzadło w kolanie | Paunow, 16-08-2003, 12:20

Też mam gipsik-co prawda tylko do końca sierpnia czyli w sumie będzie 4 tygodnie ale wiem co czujesz :)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Anatomia człowieka. Tom 1 Anatomia człowieka. Tom 1

Cień Hipokratesa. Tajemnice Domu Medycyny Cień Hipokratesa. Tajemnice Domu Medycyny

Kobiety po czterdziestce Kobiety po czterdziestce

Sokoterapia, medytacja, dieta Sokoterapia, medytacja, dieta

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia