Powiązane leki
(opisy)

Tagi

otylosc okres zrzucic slodycz wzrost jesc cholecystokinina zoladek pozostawic balonik

Fora dyskusyjne

zobacz Przytyłam, a teraz chcę to zrzucic (7)

zobacz Plan ochudzania. (2)

zobacz Bajpas żoładka (3)

zobacz Chcę schudnać, ale nie wiem jak (1)

zobacz nieprzyjemny zapach (1)

zobacz Kandydoza (9)

zobacz Zaparcia (0)

zobacz Balonikowanie żołądka (5)

zobacz szybkie zrzucenie wagi (6)

zobacz 25 lat, wzrost 158cm, otyłość brzuszna, brak dojrzewania (7)

zobacz mam 13 lat i waze 65kg wzrostu 165cm (4)

zobacz zrzucić pare kilo, nabrać siły, w miesiąc (1)

zobacz Pomoc z wyborem diety i ćwiczeń (4)

zobacz Zrzucenie kilku kilogramów do Sylwestra (10)

zobacz szybka dieta (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Otyłość - balonik do żołądka

Otyłość - balonik do żołądka

mateusz71, 16-08-2003, 04:13

Słyszałem, że gdzieś w Polsce przeprowadza się zabieg gastroskopowego wprowadzania balonika do żołądka, nadmuchiwania go, a następnie pozostawienia na okres kilku miesięcy. Pozwala to na utratę ok. 20 kg. Przypuszczam, że działanie metody opiera się na wzmożonym wydzielaniu poposiłkowym cholecystokininy przez nadmiernie rozciągnięte ścianki żołądka, a cholecystokinina pobudza ośrodek sytości w podwzgórzu. Ważę 102 kg przy wzroście 179 cm, a mój BMI wynosi już w tej chwili ok. 32. Czy ktoś wie gdzie w Polsce (w jakiej klinice) przeprowadza się takie zabiegi? I czy przy moim BMI mam szansę na dofinansowanie zabiegu przez Narodowy Fundusz Zdrowia?

Za wszystkie konkretne odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Matti

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Otyłość - balonik do żołądka | Aleksandra, 17-08-2003, 13:08

mateusz71 wrote: :: Słyszałem, że gdzieś w Polsce przeprowadza się zabieg gastroskopowego :: wprowadzania balonika do żołądka, nadmuchiwania go, a następnie :: pozostawienia na okres kilku miesięcy. Pozwala to na utratę ok. 20 :: kg. Przypuszczam, że działanie metody opiera się na wzmożonym :: wydzielaniu poposiłkowym cholecystokininy przez nadmiernie :: rozciągnięte ścianki żołądka, a cholecystokinina pobudza ośrodek :: sytości w podwzgórzu. Ważę 102 kg przy wzroście 179 cm, a mój BMI

W twoim przypadku to jest zwykle lenistwo.... wkoncu wystarczyloby mniej jesc przez niedlugi okres i tyle... 20 kg to nie az taki wielki problem do zrzucenia....

pozdr., Olka

Re: Otyłość - balonik do żołądka | Adamus, 17-08-2003, 16:52

Zasnat ów się dobrze... To polega po prostu na wypelnieniu zoladka a nie na zadnych hormonalno-enzymatycznych hokus-pokus... Po tej operacji mozesz jesc bardzo male ilosci i w zasadzie do konca zycia musisz zachowac rezym pokarmowy. Jak znow bedziesz zarl a nie jadl to nawet 5 balonikow w zoladku Ci nie pomoze...

Użytkownik mateusz71 w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:23ff.0000000a.3f3d9362 [at] newsgate.onet.pl...
Słyszałem, że gdzieś w Polsce przeprowadza się zabieg gastroskopowego wprowadzania balonika do żołądka, nadmuchiwania go, a następnie
pozostawienia
na okres kilku miesięcy. Pozwala to na utratę ok. 20 kg. Przypuszczam, że działanie metody opiera się na wzmożonym wydzielaniu poposiłkowym cholecystokininy przez nadmiernie rozciągnięte ścianki żołądka, a cholecystokinina pobudza ośrodek sytości w podwzgórzu. Ważę 102 kg przy wzroście 179 cm, a mój BMI wynosi już w tej chwili ok.
32.
Czy ktoś wie gdzie w Polsce (w jakiej klinice) przeprowadza się takie
zabiegi?
I czy przy moim BMI mam szansę na dofinansowanie zabiegu przez Narodowy
Fundusz
Zdrowia?

Za wszystkie konkretne odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Matti

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Otyłość - balonik do żołądka | minkapinka, 18-08-2003, 12:13

Słyszałem, że gdzieś w Polsce przeprowadza się zabieg gastroskopowego wprowadzania balonika do żołądka, nadmuchiwania go, a następnie
pozostawienia
na okres kilku miesięcy. Pozwala to na utratę ok. 20 kg. Przypuszczam, że działanie metody opiera się na wzmożonym wydzielaniu poposiłkowym cholecystokininy przez nadmiernie rozciągnięte ścianki żołądka, a cholecystokinina pobudza ośrodek sytości w podwzgórzu. Ważę 102 kg przy wzroście 179 cm, a mój BMI wynosi już w tej chwili ok.
32.
Czy ktoś wie gdzie w Polsce (w jakiej klinice) przeprowadza się takie
zabiegi?

Zrzucenie 20 kg (po ciąży) zajęło mi 3,5 miesiąca. Trzeba trochę silnej woli :-)

Kasia

Re: Otyłość - balonik do żołądka | Vojtek, 19-08-2003, 00:39

Poprzednie wypowiedzi pozostawie bez komentarza, choc szlag mnie trafial przy niektorych...

Ja mam BMI okolo 28 (100kg przy 190cm). Od lat probuje zrzucic 15kg. Trzy razy przechodzilem przez ostry Cambridge (dieta). Za kazdym razem zrzucalem okolo 15kg. Potem jedzenie "papieru" i surowych warzyw. Cukier mam blisko 60, cholesterol tez niski, a mimo to zawsze nabieram na powrot 15kg, do moich standardowych 100. ZAWSZE. Od lat pije wylacznie niegazowana wode. Litrami. Unikam slodyczy, mieso minimum - tylko biale. I guzik mi to daje. Do pracy od lat chodze piechota. 2km rano. 2km wieczorem. Wolne chwile spedzam na rowerze. Do utraty czucia w nogach. Zima - basen. I to wszystko razem dokladnie guzik daje. Kiedys dla eksperymentu zaczalem jesc slodycze i inne "smieci". Nic mi nie przybylo. Mialem 100kg. Nie jest mi z tym wygodnie. Wolalbym miec z 15kg mniej. Oczywiscie nie jest tragicznie. W tym roku postanowilem isc do jakiegos lekarza. Moze jakies prochy mi pomoga. Ma ktos jakies pomysly ?

Re: Otyłość - balonik do | Marcin Debowski, 19-08-2003, 10:59

In article , Vojtek wrote:
Poprzednie wypowiedzi pozostawie bez komentarza, choc szlag mnie trafial przy niektorych...
E, tam :)
Ja mam BMI okolo 28 (100kg przy 190cm). Od lat probuje zrzucic 15kg. Trzy razy przechodzilem przez ostry Cambridge (dieta). Za kazdym razem zrzucalem okolo 15kg. Potem jedzenie "papieru" i surowych warzyw. Cukier mam blisko 60, cholesterol tez niski, a mimo to zawsze nabieram na powrot 15kg, do moich standardowych 100. ZAWSZE. Od lat pije wylacznie niegazowana wode. Litrami. Unikam slodyczy, mieso minimum - tylko biale. I guzik mi to daje.
A liczysz kalorie? Bo ja byłem w sytuacji całkiem do twojej zbliżonej z tym, że ważyłem "trochę" więcej (125) i to przy niższym wzroście. Zrzuciłem 5 lat temu ponad 40kg i jakoś się na obniżonej wadze trzymam do dzisiaj. A wcześniej też było unikanie słodyczy i różne cyrki bez żadnych efektów. A jak już schudłem i zacząłem normalizować spożycie to się okazało, że o ile tylko jem tyle ile wynosi z grubsza tzw. norma dla faceta tj te 3-3.5tyś kcal na dobę to bynajmniej nie tyję. Inaczej mówiąc: to że się je "papier", warzywa, białe mięso itd, to jeszcze nie znaczy że się nie je za dużo :)

Marcin

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Choroby żołądka i dwunastnicy Choroby żołądka i dwunastnicy

Domowy pediatra Domowy pediatra

Przez żołądek do zdrowego serca Część 1 Przez żołądek do zdrowego serca Część 1

Przez żołądek do zdrowego serca część 2 Przez żołądek do zdrowego serca część 2