Powiązane leki
(opisy)

Gutron (Midodrini hydrochloridum)

Aurumheel N (krople)

Kofex (Coffeinum, Natrii benzoas)

Activita Caffeine Power

Adrenalina WZF (Adrenalinum)

Anapen (Epinephrinum)

BioAnacid

Biomag (Magnesii lactas)

Happy Coffee

Slim Coffee

Tagi

ichociazby przystepny kawa umiec newsgate cisnienie wytlumaczyc podnosic niedocisnienie nadcisnienie

Fora dyskusyjne

zobacz slabosc (1)

zobacz czy to może być jaskra? (7)

zobacz nadczynność tarczycy (0)

zobacz Nadciśnienie w wieku 20 lat (0)

zobacz Czy to może być guz mózgu? (5)

zobacz MYKOPLAZMA (1)

zobacz Wódka + Red Bull (12)

zobacz zawroty głowy (3)

zobacz Zacmienia w oczach (1)

zobacz Proszę o interpretację moich wyników badania krwi (6)

zobacz interpretacja wyników krwi. (4)

zobacz Coś na pobudzenie (8)

zobacz Ból głowy od nadmiaru kawy? (6)

zobacz bardzo niskie cieśnienie-czy można to leczyć (7)

zobacz Arytmia - leczenie, brak wyraznej poprawy (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Nadciśnienie - kawa - Niedociśnienie

Nadciśnienie - kawa - Niedociśnienie

, 18-08-2003, 00:11

Czy ktoś umiałby mi wytłumaczyć jak to jest z piciem kawy przy nadciśnieniu, wydaje mi się że kawa podnosi ciśnienie (nie pijam więc nie wiem). Ichociażby na przykładzie swojego ojca (po zawale - z nadciśnieniem i podwyższonym cholesterolem pija kawę). Jak to ma się do leków które zażywa na nadciśnienie (Apenolol, Gopten), czy leki te spełniają swoją funkcję, czy o kant .... je pobić. Czy przypadkiem nie ma się to tak jakby osoba z niskim ciśnieniem brała jeszcze leki na zbicie tego ciśnienia? Jeżeli ktoś umiałby wytłumaczyć to w miarę przystepny sposób byłbym dźwięczny. Burpot

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Nadciśnienie - kawa - Niedociśnienie | Sławomir Partyka, 18-08-2003, 12:53

Użytkownik napisał w wiadomości news:0f0e.000001c0.3f3ffd7a [at] newsgate.onet.pl...
Czy ktoś umiałby mi wytłumaczyć jak to jest z piciem kawy przy
nadciśnieniu,

Z tego co udało mi się dowiedzieć - kawa podnosi ciśnienie tylko na krótką chwilę. No chyba, że pije się kawę przez cały dzień :)

Re: Nadciśnienie - kawa - Niedociśnienie | gamma, 18-08-2003, 15:31

przy nadciśnieniu tętniczym picie kawy jest niedopuszczalne!substancje zawarte w kawi podwyższają ciśnienie krwi.picie kawy w tym stanie może doprowadzić do zawału.wymienione leki ograniczają akcje chorobowe, ale schorzenia nie zatrzymują.natomiast osoba z małym ciśnieniem powinna pić kawę.mam nadzieję, że moja odpowiedź jest przystępna. Ania-lekarz medycyny. Użytkownik napisał w wiadomości news:0f0e.000001c0.3f3ffd7a [at] newsgate.onet.pl...
Czy ktoś umiałby mi wytłumaczyć jak to jest z piciem kawy przy
nadciśnieniu,
wydaje mi się że kawa podnosi ciśnienie (nie pijam więc nie wiem).
Ichociażby
na przykładzie swojego ojca (po zawale - z nadciśnieniem i podwyższonym cholesterolem pija kawę). Jak to ma się do leków które zażywa na
nadciśnienie
(Apenolol, Gopten), czy leki te spełniają swoją funkcję, czy o kant ....
je
pobić. Czy przypadkiem nie ma się to tak jakby osoba z niskim ciśnieniem
brała
jeszcze leki na zbicie tego ciśnienia? Jeżeli ktoś umiałby wytłumaczyć to
w
miarę przystepny sposób byłbym dźwięczny. Burpot

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka

Ginekologia praktyczna Ginekologia praktyczna