Powiązane leki
(opisy)

Acesan (Acidum acetylsalicylicum)

Aclotin (Ticlopidini hydrochloridum)

Aspimag (Acidum acetylsalicylicum, Magnesii oxidum)

Bestpirin (Acidum acetylsalicylicum)

Efient (Prasugrelum)

Halidor (Bencyclanum)

Ibustrin (Indobufenum)

Iclopid (Ticlopidini hydrochloridum)

Ifapidin (Ticlopidini hydrochloridum)

Passibil (Crataegus sp., Ginkgo biloba, Passiflora incarnata)

Tagi

jola wykluczyc plytka maloplytkowosc wilhelmina sosna rzekomy gosek powtorzyc goha

Fora dyskusyjne

zobacz małopłytkowośc (1)

zobacz za wysokie MXD (2)

zobacz Proszę o analizę wyników (8)

zobacz małopłytkowość (1)

zobacz Wybroczyny,małopłytkowość,anemia u niemowlaka (16)

zobacz Małopłytkowośc (40)

zobacz Poziom płytek krwi i interpretacja wyników (10)

zobacz małopłytkowość duża , osłabienie, sennosć (1)

zobacz maloplytkowosc (2)

zobacz maloplytkowosc (5)

zobacz PETER - wielka prośba - małopłytkowość!!!! (3)

zobacz niski poziom PLT ! - interpretacja wyników (1)

zobacz Trombocyty, niski poziom (3)

zobacz choruję na małopłytkowość (8)

zobacz PLT (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Malo plytek krwi...

Malo plytek krwi...

Wilhelmina, 18-08-2003, 14:28

Wlasnie sobie zrobilam badania i wyszlo mi troche mniej niz norma przewiduje plytek krwi (100 mln) O czym to moze swiadczyc? Pozostale badania mam wzglednie w normie... A moj lekarz bedzie dopiero za tydzien a mnie to ciekawi....

pozdrawiam wilhelmina

Re: Malo plytek krwi... | Jola, 18-08-2003, 19:10

Użytkownik "Wilhelmina" napisał w wiadomości news:3F40AA5D.C5D010B [at] poczta.fm...
Wlasnie sobie zrobilam badania i wyszlo mi troche mniej niz norma przewiduje plytek krwi (100 mln) O czym to moze swiadczyc? Pozostale badania mam wzglednie w normie... A moj lekarz bedzie dopiero za tydzien a mnie to ciekawi....

pozdrawiam wilhelmina
Szczerze mówiąc, przyczyn małopłytkowości może być tyle, co igieł na sośnie :))). Ale do sedna: Norma 125 -340 mln/ml. Wahania fizjologiczne w ciągu doby to 6-10%. U kobiet w okresie miesiączki występuje spadek ilości płytek o ok 25 -30%, a nawet spotkałam się , że o 50%.(może właśnie znalazłaś odpowiedź......) A z chorobowych przyczyn małopłytkowości (wymienię najważniejsze): - immunologiczna, -spowodowana środkami tox, lekami (b. wiele powoduje) i promieniowaniem, -w przebieg zakażeń - odra, mononuleoza...... -w przebiegu chorób krwi - zespoły aplastyczne, białaczki, szpiczak mnogi.... -w przebiegu tocznia - w zespole wykrzepiania sródnaczyniowego - DIC

Pozdrawiam Jola

Re: Malo plytek krwi... | Goha, 18-08-2003, 23:07

pozdrawiam wilhelmina
Nie martw sie na zapas, tylko powtorz badanie - plytki czesto wychodza falszywie zanizone. Poza tym objawy niedoboru plytek krwi wystepuja przy poziomie ok 40tys i mniej pzdr Goha

Re: Malo plytek krwi... | Goska, 20-08-2003, 17:30

Jola napisał(a):

Użytkownik "Wilhelmina" napisał w wiadomości news:3F40AA5D.C5D010B [at] poczta.fm...

Szczerze mówiąc, przyczyn małopłytkowości może być tyle, co igieł na sośnie :))). Ale do sedna: Norma 125 -340 mln/ml. Wahania fizjologiczne w ciągu doby to 6-10%.

Skad wzielas taka norme. O ile wiem: 150-400 lub 450

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Malo plytek krwi... | Atena, 20-08-2003, 21:06

Trzeba wykluczyć rzekomą małopłytkowość a potem dopiero szukać innej przyczynę..pozdrawiam! A

Użytkownik "Goska" napisał w wiadomości news:bi047g$lar$1 [at] inews.gazeta.pl...
Jola napisał(a):

sośnie

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -
www.gazeta.pl/usenet/

Re: Malo plytek krwi... | Jola, 20-08-2003, 21:52

Użytkownik "Goska" napisał w wiadomości news:bi047g$lar$1 [at] inews.gazeta.pl...
ile laboratoriów, tyle norm :)))

-- Jola Nakarm głodne dziecko www.pajacyk.pl

Re: Malo plytek krwi... | jameson, 20-08-2003, 22:02

Tak jak Goha pisała poziom hemostatyczny płytek (niezbędny do pełnienia swojej roli) wynosi ok. 50 a więc na razie Ci nic nie grozi.Powinnaś porównać jakies stare badanie bo bardziej sie liczy dynamika zmiany.Jesli wykluczysz małopłytkowość rzekomą (zły wynik spowodowany np. techniką pobierania, badania krwi np. mogą tworzyć sie agregaty płytek )poprzez powtórzenie badania pomyśl jakie leki ostatnio przyjmowałaś np. antybiotyki i wiele innych.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.